Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

balanta si ai grija de tine si burtica.

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Gravidutzele, va tin pumnii stransi sa rezistati cat mai mult!!! Fiecare zi conteaza!!! Asteptam numai si numai vesti bune si foarte bune !

CATALINA, mi se face pielea gaina cand ma gandesc la tripleti...Ce frumos!!! Va dati seama, fetelor...mai frumos decat cu gemeni ! Sa-ti dea Dumnezeu putere sa rezisti sa-i tii cat mai mult la caldurica!!! Cate saptamani ai acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel, tu ce faci, cum mai esti?

catalina, ai cerclaj? oricum, avand tripleti, imi imaginez ca stai mult in pat.

eu m-am trezit pe la 5 cu foamea in glanda . am luat l-thyroxin-ul si la vreo jumate de ora dupa, am mancat o banana, ca o aveam la indemana. sunt ceva de speriat cu pofta de mancare, dar nu ma retin deloc, mananc cat imi trebuie. acum astept sa il trezesc pe sot sa imi aduca micul dejun .
mi-a crescut un superb par pe maini si pe degete de la atata progesteron luat. dar n-am ce face, trebuie sa merg in continuare cu 600 mg/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

neata fetelor,sper ca sunteti bine cu toate......Mmammarutza,sa dea Domnul sa tinem puisorii cat mai mult la caldurica.Iar,tu Catalina,trb acordata o tripla atentie micutilor.Balanta,lasa ca e bine ca ai pofta,inseamna ca micutii tai sunt mancaciosi....bv lor.Si tu iei utro,parca...pana acum nu a avut efecte negative,eu inclin sa cred ca ne-a ajutat fff mult acest progesteron,din ce am citit pe net am dedus ca amana nasterea.Pupici

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza. Noi azi am dormit muuult. De la 11 la 8.30 cu 2 reprize de dus la toaleta. Dar la ce cald este tot molesita si lipsita de vlaga ma simt. Maine plecam la Cta dar nu ma duc la plaja. Intentionez sa colind magazinele in cautare de produse pt bb.

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaa!
Eu am dormit putin si prost, in reprize.
Ma laud si eu cu par crescut din belsug, chiar si pe burtica. Singurul meu noroc e ca sunt blonda. In rest....creste cu o viteza....

Yasmi, esti fff activa

Anne, iti dai seama ca eu te astept cu recenziile magazinelor din Constanta.

Eu sondez piata online, mi-am facut (de fapt am gasit pe net ) o lista cu chestiile absolut necesare si acum trebuie stabilita o prioritizare + sa stiu pe fiecare cum si de unde cumpara sotul, ca pe el tre sa il trimit la sigur.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Buna fetelor ma bucur ca voi sunteti mai active....promit insa ca o sa postez daca mi se intampla ceva important.
Au aparut si mancarimi de maini si de picioare fara sa am nimic cica tot de la sarcina macar cedeaza cu alcool mentolat.
Eu am probleme cu mancarea nu am pofta iar dupa ora 4 mananc numai fructe.

Balanta multumesc de intrebare, ma simt binisor contractiile au reaparut in forta, dc o mai duc 2 sapt sunt tare ....am luat de toate si chiar nu vreau sa stau in spital.
Oricum sunt fericita ca am dus o pana acum 3 saptamani cu col scurt si deschis, deci pot merge mai departe.
M a speriat postarea ta cum ca vrei sa intri mai rar pe forum ptr ca tu esti exemplul pe care eu il urmez si nu stiu ce m as face fara tine.

Miruna ajungi la 37 sigur sunt tare fericita. Tu faci progesteron injectabil, cat de des?

catalinaexl ma bucur ptr tine sa ai sarcina usoara si sa ti dea Dzeu putere, Referitor la col cauta prin imaginile de la echo una diferita de celelalte iar in dreapta jos vezi valoarea in cm a colului, nu prea stiu sa ti explic.

mmammarutza ma bucur ca esti prin preajma ca o sa avem nevoie de sfaturi multe dupa ce nastem.

yasmi81, anne`mary, brigit

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Anne,ai grija cu drumul si succes la cumparaturi.Brigit,lasa ca e bine ca micuta e activa.....cu somnul e mai greu pe canicula asta,oare mai tine mult?!Sunt sigura ca dupa,ne asteapta niste zile ploioase si furtuni.....

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Brigit,canicula asta mi-a topit neuronii....am citit aiurea,tu ai scris de Yasmi ca e activa si eu fuga cu gandul la bebici....sorry.....Anabel,multumesc si sa te ajute Dumnezeu si pe tine,eu nu fac progesteron injectabil,nu am facut nicioadata,iau ovule utrogestan 3/zi.... Balanta cu adevarat esti o eroina pt noi,esti ceva de nedescris,nu-mi gasesc cuvintele de lauda pt tine,Dumnezeu te-a intarit sa rezisti.Esti o MAMA EROINA!!!!!!!

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

cica iunie trebuia sa fie ploios iar iulie si august caniculare. Daca asa arata o luna ploioasa atunci nu vreau sa ma gandesc cum arata iulie torid. Dar Miruna are dreptate...logic ar fi ca dupa saptamanile astea sa avem parte de furtuni. Iau eu legatura cu un prieten care este meteorolog aici in BUzau si il iau la intrebari cu vremea asta ca prea se intrece cu gluma. Nici AC-ul nu-l pot tine deschis non stop caci ma apuca durerile de gat.

Brigite ma duc la Mothercare in Mall....pare sa fie un magazi foarte bine dotat si cu produse diverse. In rest nu stiu ce noroc voi avea.... nici nu vreau sa ies din Mall caci e prea cald ca sa o iau la pas prin oras

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput