Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaa!

Irip, ma bucur ca ai scris, refacere usoara si te asteptam cu vesti!

Ady felicitari pt inimioare, Doamne ajuta in continuare! Cu mare drag te asteptam sa ne povestim!

Balanta, ma bucur mult ca e totul ok. Te asteptam macar cu un update saptamanal, sunteti in gandurile si rugaciunile noastre. Incarca-te de optimism si de liniste. Te imbratisez


Anne, voiam sa te intreb cum ii simti pe bebelaci ca sunt doar vreo 10 zile intre noi. Eu am un miscacios si o puturoasa, uneori ma intreb daca e ok sa o simt pe ea atat de finut, ca el se zvarcoleste de mama focului.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

eu stiam ca la cezariana nu prea curg lohiile, adica curg dar mult mai putin decat la o nastere normala, deoarece doctorul curata uterul dupa ce scoate copii

mie nu mi-a curs prea mult cantitativ, imi luase sotul niste tampoane de la babylove, de juma de metru si groase, ziceai ca sunt pampers, nu le-am folosit, am pus un tampon normal si niste vata peste si gata, nu se lipea, oricum o schimbam la cateva ore, de cate ori mergeam la baie
cantitativ nu au fost mult, dar m-au tinut nene, cred ca au fost cam 6 sapt, desi era f f putin, tot mai era ceva, dar puneam numai tampoane din alea zilnice subtirele dupa 3-4 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Donez in Constanta un carucior pt gemeni INGLESINA DOMINO TWIN culoare bleumarin (vechi de 4 ani folosit maxim 3 ani), in stare buna (exceptie face sistemul de roti care se poate repara cu maxim 100 ron dar care functioneaza si acum oricum). Caruciorul in afara faptului ca este greu si voluminos, e super util, cu landourile detasabile care se pot transforma in scaune sport. Donez inclusiv accesoriile pe care le-am achizitionat separat, respectiv plase de tantari si huse de ploaie. Cine este interesat... astept contact pe pm. Trimit si poze tot pe pm.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ADRIANAADY, bun venit! Felicitari ptr. realizare! Ai mare grija acum, la inceput. Primele 10 sapt., pana se nideaza pe acolo, fara mari eforturi!

ANNA, la mine lohiile au fost destul de abundente, mai ales primele 2 sapt. Dupa aceea, mai usurel. Nu stiu daca la nasterea normala curge mai mult, dar avand in vedere ca se curata uterul de catre dr., probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Adriana bine ai venit. Te asteptam cu vesti bune si, asa cum a spus si Mammaruta, mare grija primele 12 saptamani caci acum sunt sanse mai mari de avort spontan. Iti e rau? Ai greturi? Cum dormi noaptea?

Brigit, pana acu` 3-4 saptamani, ai mei baieti stateau amandoi sub buric, cap in cap. Vineri insa SURPRIZA: Stefan s-a ridicat. Dar s-a ridicat nu gluma caci acum este chiar sub sani :) undeva la nivelul diafragmei. Tudor a ramas sub buric. L-am intrebat pe dr de ce il simt toata ziua pe Tudor cum ma loveste, dar pe Stefan il simt foarte rar si foarte finut. Mi-a zis ca la etajul superior este mai mult loc spre deosebire de spatiul de sub buric care este mai stramt si de aceea ii simt fiecare miscare. M-am linistit cand am auzit explicatia asta.
Cum mai suportati caldurile astea ca eu nu stiu ce sa ma mai fac. Sunt molesita si lipsita de orice farama de energie Nu am chef sa fac nimic: nici sa citesc, nici sa ascult muzica, nici sa ma uit la filme....de iesit afara nici nu se pune problema caci mi se umfla mainile in secunda 2 cum am isit din bloc.

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Irip Felicitari si multa sanatate in continuare tuturor !!!

Adriana !!! Felicitari pentru inimioare !

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne, eu inca nu am aer conditionat acasa, si azi m-am apucat sa fac dulceata de visine ca tot am visinul in curte... deci iti dai seama cum e in bucatarie :)
Dar vad ca rezist ok momentan, cat nu depasesc in camere 26 de grade ... afara insa nu prea ies, doar seara poate... bine, cum mai ziceam, ads mai iesi dimineata, la 5-6 dar ce sa fac atunci :)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

In sfarsit am reusit sa prind 5 minute in care dorm toti copiii, chestie greu realizabila

Alma, felicitari pentru bebelusele grasane...

Irip, ma bucur tare pentru voi, sa-ti traiasca si sa creasca mari si sanatosi...Apropos, te-ai descurcat minunat cu stafeta

Balanta, o sa fie foarte bine, eu de-abia astept ziua in care o sa citesc ca sunteti bine toti trei, grasi si sanatosi...Nu te mai ingrijora de ce citesti

Despre greutati nu va ingrijorati, in general un ecografist bun le cam nimereste. La mine au fost estimate cu +/- 100gr, si in ultimele 3 zile inainte sa nasc am facut 3 ecografii, la 3 ecografisti diferiti, iar concluziile au fost aceleasi cam la toate 3.


Va pe toate, citesc cat apuc, va tin pumnii oricum si de-abia astept vesti despre noi bebei sanatosi....

Amary 36+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, te imbratisez, abia astept sa fii mai libera si sa ne povestesti mai multe despre voi.

Anne, asa sunt si ai mei. El e jos, misca sub buric de mama focului iar don'soara e cocotzata sus, are niste miscari finute, rareori da cate una mai zdravana, e la stadiul de
fluturas. Explicatia pe csre ai primit-o ma linisteste fff mult.

Si eu sunt TERMINATA de caldura, am aer conditionat, e pus strategic pe hol, dar chiar si asa mi-e teama sa stau mult cu el. La plimbare ies 10 min, pe la 22, nu va spun cat ma rog de al meu pana iesim. Mi-a fost asa rau cand am iesit la eco sapt trecuta ca acu nu mai vrea sa ma scoata. ?

Ralu, cand mai vezi bebelusii


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Abia astept sa ii simt si eu pe ai mei prichindei miscand ! momentan insa cred ca detectez doar miscari prin intestine :) desi mi se schimba forma burtii dintr-o parte in alta ...

Brigit, sapt asta ma duc la o consultatie cu eco mai slab, nu la eco al' mare, apoi sapt viit ma mai duc si la eco cel mare. Am zis sa urmaresc mai aproape perioada asta.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
15+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput