Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Irip,poate ne nimerim in acelasi salon,o chemam si pe Alma si petrecem....asta ca sa ne mai descretim fruntile,offf

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Catalina,si pe mine ma gasisera cu anemie si am facut trat cu fier Thot'hema,dar paralel luam si magne B6 si nu stiam ca acesta din urma il anuleaza pe primul...am repetat analizele la o luna si logic anemia crestea si m-a trimis la hematolog si mi-a zis sa nu mai iau magne B6 si mi-a dat 15 mg de acid folic/zi si fier sorbifer 2cp/zi si am simtit diferenta.....asa ca tu cu 3 bobocei,sa-ti traiasca,ai nevoie de vitamine serioase,nu gluma.Balanta,ador atitudinea ta si ca ripostezi cand vezi nereguli sau nedreptati...eu cand ajung intr-un spital,zicic ca ma transfor,devin ca o furnica...micaaaa,sa nu deranjez pe nimeni si sa scap cat mai repede.

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anabel,sper sa nu confund,si eu tot la dr ion ionut am fost la inceput de sarcina si m primit acelasi raspuns....mi-a fost greuuu,ca am asa o incredere in el....dar daca as stii ca ma primeste,m-as duce sa nasc cu el,doar nasc luna asta....dar,parca mi-e rusine..hop,am venit si eu....plus ca stiu ca Polizu ramane the best pt prematuri

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Miruna tu cu ce dr nasti? sa inteleg ca la Polizu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Irip multumesc mult, tu la dna dr Oprescu mergi?
Anne stiu ca dr Herghelegiu are nasteri doar la Sanador, asa e?
Balanta pt tine si cei doi bebei
Ralu tu la ce dr mergi ? Ai mai ajuns in Turcia pt ecografie? ce repede trece timpul..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Adriana,sunt la dr Esanu Sorin,la Polizu.

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Adrianaady, eu merg la alt doctor, insa regret ca nu am mers la dumneaei desi mi-a fost recomandata de la inceputul sarcinii. Cat am stat in spital am aflat informatii despre multi doctori si am realizat ca foarte putini au experienta in urmarirea unei sarcini gemelare. Despre aceasta dr. am auzit numai lucruri bune. E o tipa care merge f des la conferinte, se informeaza in permanenta. Succes in a face cea mai buna alegere!

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Irip multumesc tare mult pentru informati
Miruna am citit lucruri frumoase si despre dr tau; nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

adriana,daaa,sunt multumita,am mai fost pacienta dansului acum cativa ani cand ma chinuiam sa fac bebe si de atunci m-a avertizat de o chestie si nu am tinut cont si asa am patit,cum a zis.......desi,dupa diagnosticul lui,am mai vizitat alti dr si nu mi-au confirmat ce vazuse el...m-am culcat pe o ureche si tot am patit-o,Sper sa gasesti un dr compatibil.Merci pt urari.Pupici

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza fetelor. Eu aseara m-am bagat la somn la ora 9, am adormit in 10 min si m-am trezit la 7.30. Eram atat de obosita. Voi dormiti bine noaptea? Pe la ora 2 m-am trezit si mi-am adus aminte de voi si mi-am facut procese de constiinta caci mi-am flutura colul pe aici in conditiile in care voi v-ati certat cu el toata sarcina, va internati din cauza lui...Nu mi-am dat seama. Imi pare rau.
tot la 2 dimineata mi-am adus aminte de Miruna si de amary. Miruna, iubita, ce mai faci? Cum te simti? Sa inteleg ca atunci cand vorbeam de dopul tau gelatinos, s-a dovedit ca intr-adevar tu atunci pierdeai din dop? Si eu sunt optimista in ceea ce te priveste. Ai sa vezi ca rezisti cu stoicism inca 2 saptamani ca doar esti MAMA EROINA.

Amary, ce ma bucur ca ne-ai scris 2 cuvinte. Felicitari pentru bbi. Sa fie sanatosi si mancaciosi iar pe tine te asteptam cu poze

Cand vorbeati despre cobit, mi-am adus aminte ca si eu am spus destul de des ca imi doresc sa trec de 35 de saptamani caci atunci bb respira singuri si fara injectii. Imi revizuiesc imediat atitudinea caci aveti dreptate cu autosugestia/cobitul. Acum termenul meu este 37 iar sotul mi-a spus intr-o suflare: 38 femeie :))

Herghelegiu naste doar la Sanador. Nu am apucat sa vorbim despre nimic. Fusese anuntat ca are o urgenta, i-a spus asistentei ca ajunge imediat ce termina cu mine, nu m-a grabit deloc la eco ci din potriva a stat si a masurat tot cu mare atentie si nu s-a lasat pana nu a masurat venele cerebrale ale lui Stefan, la sfarsit s-a mai uitat o data si apoi a tulit-o pe usa. Am discutat cu asistenta lui, mi-a dat analize de facut, mi-a dat reteta pt aspenter, am vorbit despre incompatibilitatea de gr sangvine dar acum realizez ca nu mi-a trecut ce analize trebuie sa fac pt asta, i-am spus de contractii dar ea nu mi-a dat nimic altceva pentru ele dar a ramas ca le monitorizez si sa o sun daca nu cedeaza cu no spa. Despre nastere nu am vrut sa vorbesc cu asistenta. Colul l-a masurat abdominal si a ramas sa ne vedem peste o luna cand mi-l va masura transvaginal. Nu mi-a placut ca docteurul a plecat asa repede, dar eu am intarziat o ora la ecografie din cauza traficului din bucuresti, iar el fusese anuntat de nu stiu ce pacienta cu probleme. Daca nici data viitoare nu apuc sa vorbesc cu el, imi caut un alt dr.

+ 22 Tudor si Stefan

Mergi la inceput