sarcina,piscina,clor

sarcina,piscina,clor | Autor: carina85

Link direct la acest mesaj

Buna,dragelor!

Sunt insarcinata in 10 saptamani si week end-ul acesta am fost cu familia intr-un Aquapark,unde piscinele erau acoperite.
Nu stiu...nu ma intrebati ce-a fost in mintea mea...insa abia dupa 2-3 ceasuri de stat acolo mi-am pus intrebarea daca e ok pentru bebe ca sa fiu intr-un spatiu inchis,prost ventilat,in care nu puteai respira din cauza mirosului de clor.Nu mai vorbesc despre faptul ca am stat si in apa destul de mult...
Acum,as vrea sa va intreb,ce stiti despre felul in care clorul poate influenta,dauna dezvoltarii fatului?

Va multumesc mult anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

In Australia se recomanda gravidelor sa inoate cat mai mult. Daca mergi la piscinele acoperite iarna e plin de gravide care inoata.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Asa si aici. Experienta mea: am am nascut in septembrie, am stat in apa toata vara, piscina mea da' curatata cu clor, am fost la curs de aqua fitness de la 5 la 9 luni la piscina publica - unde 5 dimineti din 7, in cite 3 ture, sint organizate astfel de cursuri - si pe urma cu Addie bebelus la curs de mama-fitness, aceeasi piscina. Ea ave 3-6 luni, dar erau si copii mai mici...
Cred ca poti sa stai linistita. Sarcina usoara.
Simonna

Mergi la inceput