Bravo Delia!Bun venit Laila! Piersicute2012(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am deschis eu si listuta de iunie, m-a durut sufletul ca a trebuit sa trec acolo si un ingeras...

Pe seara am iesit afara, am fost la spovedit, ne-am inchinat la Sf. Nectarie si maine ma impartasesc ca nu stiu cand ma apuca, poate miercuri stabilim ziua. Azi am avut contractii la 10 min, dar au cedat pana la urma.

Aveti grija de burtici si nu exagerati cu efortul, nimic nu e mai pretios decat comorile de acolo.


Diana, 37+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Multumesc fetelor pentru complimente si ganduri bune;si eu tare o mai vad frumoasa pe albisoara-rozosina meaEfectiv arata bine si da impresia de copil cu pofta de viata;azi mi-a si zambit de 2 ori...m-a cucerit de tot;Rudy e de nu am cuvinte de cuminte si de bun si eu i spun ca miercuri plecam catre casa si revenimm vineri...iar el tot imi spune sa o luam si pe Laila sau sa mai asteptam.Mandru a sinchisit azi sa-mi scrie 2 randuri intr-un email in care ne ureaza sa fim bine,sanatosi....voiosi,adica nici o grija sau un telefon...sau ceva de genul"as fi vrut sa fiu cu voi si imi pare rau ca nu a fost".Mai e ceva:ca sa apara pe certificatul de nastere....trebuie sa fie aici...bine pot sa-l pun si dupa la o adica...dar parca nu ma incalzeste deloc lipsa lui de interes...In fine,am destule la care sa ma gandesc;trebuie sa ma ocup serios sa pregatesc casa pentru Laila si sa vad ce cumpar...Sincer azi am umblat pe picioare tare bine....ah,stiu de ce....pentru ca nu am taietura;NEVER say NEVER!!!Bine,iubitele mele mici au fost micute la 930gr si 1130gr.Totul s-a petrecut tare repede,eram in stare de soc..si nu-mi venea sa cred ca nu se poate opri nasterea;sincer am crezut cand am mers la spital ca ma vor trimite acasa si ca e vorba doar de o falsa alarma.

ADAREV sigur ne vedem cand ajung prin Bucuresti cu picimea;si eu vreau sa-l cunosc pe Nectarel!!!
Freedelia,am scris cum am putut la text message caci aveam cateter in mana si foloseam pinkyiul pt taste.Mersi mult
Crinuta mersi tare mult de tot pt mesaj;cand sa te sun?La ce ora?Mai lucrezi zilele astea?
Biribu,iertare dar tare mult am fost un ultimele ore pe telefon;ne auzim cand poti tu;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

delia esti incredibil de curajoasa!

eu iar am ratacit linkul si parola de la picassa - care va indurati sa dati un pm sa le vad si eu si pe micute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Delia draguta, te-am sunat azi. Mai incerc si maine. Te imbratisez si iti transmit ganduri bune de la fete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Am ramas fara cuvinte...
Delia, Dumnezeu sa va aiba in paza! Felicitari si bun venit ptr bebelina luptatoare! Ingerasul va va veghea din ceruri...

Fetelor as vrea si eu sa vad pozele, va rog daca se poate sa-mi trimiteti si mie userul si parola. Multumesc!





Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Deliush te imbratisez tare tare, nu stiu ce sa spun, ne dai o lectie de viata tu fetitz Ma rog pt ingerasa si sper ca de-acuma toate sa mearga din bine spre mai bine.
suna-ma cind poti, nu ma deranjezi.

Diana e cazul de majorete?? hai ca mi-e dor de o galerie ca la carte asa, da-ne de stire

Gabi iti trimit acusi PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Bavo, Delia, Doamne-ajuta! S-o odihneasca Dumnezeu pe micuta Clarissa si voua sa va dea putere sa treceti peste aceasta incercare grea. Sunt efctiv socata de atitudinea sotului tau. Doar si lui i-a murit un copil, nu numai tie!!! Doar si lui i s-a nascut un copil, nu numai tie!!! Noroc cu micutul Rudy, un adevarat barbat!!

Acum, ca ne-a linistit Delia, sa va spun si eu ce ieri nu mi-a venit... Mi-au facut prietenele mele un Baby Shower ieri, a fost super, una dintre ele care e foarte priceputa la torturi a facut un tort ca un patut, cu fundul unui bebelus pe el, acoperit cu o paturica si cu piciorusele afara, era atat de dragut, am taiat pe langa cat am putut, pana a venit Jodie si s-a infipt direct in degetele de la picioare, care erau din fondant. Am jucat jocuri, am primit cadouri, a fost foarte frumos. Mai am 4 saptamani si 2 zile pana la data stabilita.

Va pup si sa auzim numai vesti bune!

Delia, 32+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Imi cer scuze fetelor...

Delia esti o curajoasa si bun venit Lailei si sa fiti sanatoase si fericite impreuna cu cel mai grozav big brother, Rudy. Mi s-a rupt sufletul pentru tine si Clarissa... daca te putem ajuta cu ceva te rog sa ne zici pe pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Delia , Ada .... vrem numai vesti bune de aici in colo ... luptatorii odiseei sunt cei mai tari

Fetele care ati ajuns la termen , cand va facem galerie? Ca vad ca nu prea vreti sa nasteti

Pe mine m-au trezit niste arsuri , asa ca va las o cafea bunaaaaa si aromata si va pup pe toate .

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza,nu am somn!
Asa ca haideti la cafea si ce mai doriti!

Delia,deci ai nascut prin cezariana pina la urma?sau?
Cred ca sms-ul meu nu l-ai mai primit.Am pus doar prefixul 001 la numarul dat de tine,dar nush daca o fi fost bine.

Dinami,multam de liste!
Eu de cind am nascut nici nu mai stiu cum trebuie sa arate.

Porumbita,Gabriela,trimit PM imediat.

Laura,Carmina,am vazut poze noi cu voi.Sunteti asa frumoase,burticoase.


Azi o sa fiu mai mult pe drumuri,asa ca sa nu scrieti prea mult.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



32+ sapt

Mergi la inceput