Transfer la o alta scoala!

Transfer la o alta scoala! | Autor: inbox

Link direct la acest mesaj

Pot sa-mi transfer copilul inainte de inceperea anului scolar la o alta scoala?! Deci, ne-am inscris in clasa 0 la o scoala din oras, insa pana in toamna ne vom muta de la actuala adresa si am vrea sa optam pentru scoala de langa viitorul domiciliu... daca se poate! Stie cineva, care este procedura?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Si noi suntem in aceeasi situatie. Dorim sa ne transferam fetitele de la scoala de stat la o scoala particulara. Am inteles ca transferurile se fac incepand cu 1 septembrie, si trebuie luat acceptul scolii de unde pleci. O sa mai ma interesez si din alta sursa sa vedem cum se face si daca mai aflu ceva iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Danaionela, asa mi-a spus si mie cineva astazi, insa nimic sigur, din auzite. Sa ma ti la curent daca afli ceva.

Oare daca sun la telefonul ala la care am sunat cu inscrierile mi-o mai raspunde cineva, cineva care sa si stie ce sa-mi spuna? Nu am curaj sa incerc :).

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dhermina74 spune:

Buna.Eu am sunt la telefonul cu incrierea si mi s-a spus la 1 sept sa merg la fiecare scoala ,si unde este inscris copilul si unde as vrea sa-l transfer si sa fac o cerere catre director.In cazul cand la scoala dorita de mine il accepta,atunci il retrag din partea cealalta.Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui dhermina74

Buna.Eu am sunt la telefonul cu incrierea si mi s-a spus la 1 sept sa merg la fiecare scoala ,si unde este inscris copilul si unde as vrea sa-l transfer si sa fac o cerere catre director.In cazul cand la scoala dorita de mine il accepta,atunci il retrag din partea cealalta.Bafta !


Multumesc!

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Multumesc..,

Mergi la inceput