Scolari de Iulie - August 2004 * (99)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La multi ani Gabi! Sa fi sanatoasa si fericita!
La noi luara foc vechii combatanti din razboi asa ca a crescut temperatura brusc cu ceva manifestatii si focuri de arme. Am tras o mica sperietura dar vad ca au ridicat blocada si ne lasa sa circulam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

N-am vazut stiri...Au! Focuri de arma!?!? Suna ca din filme!
Marina, aveti grija de voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Gabi! Multa, multa sanatate, sa fi iubita si sa-i vezi pe baietii tai minunati mari, fericiti si impliniti!

Am vazut poze frumoase de la serbare, decorul super, dar Maria este si mai si. Legat de pedepse, eu incerc sa nu imi retrag pedepsele, daca am stabilit ceva asa ramane, de aceea nici nu-i amenint cu chestii pe care stiu ca nu prea le pot aplica.

Am analizele copiilor (v-am spus ca i-am intepat pe amandoi?). Stefi e ok, fierul e cam la limita (59 si limita este intre 50-170), exudatele sunt ok la toti, dar Matei are ASLO 400! Uf, vineri ma intalnesc cu un pediatru (la panel complet de analize am avut o consultatie gratuita), vedem ce spune, eu as mai astepta o luna si i-as repeta ASLO lui Matei. Kim, tu spuneai ca nu se mai da moldamim, dar ce altceva pot face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da Andrea , se da Ospen...cauta un pediatru ff bun..eu sunt ingrozita de ceea ce vad!Nu exista fier la limita...adica 59 fata de 50 nu se considera patologic! Nu exista ca este bine daca te afli la limita de sus si rau la limita de jos, atata timp cat esti in marja lor (asta o marja si nimic mai mult..am mai intalnit teoria asta la multi pacienti:()Daca fierul era redus in depozite trebuia sa ai deja anemia feripriva (HB, HT, MCV, MCVC scazute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

intrebare directa..voi ati dat ceva invatatoarei? (in afara de ce s-a strans colectiv)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Doar un buchet de flori maine la serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da, eu am dus o cutie de chokotoff si cafea si cosuletul cu flori Ne este tare draga si imi pare rau ca doar atata am putut, merita mult mai mult.
Merg sa vad Cristalinele

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
gata cu clasa I si la noi... serbarea a fost absolut criminala ieri, a fost practic o poveste despre cum nu mai citesc copiii povesti si de aceea moare lumea povestilor (inspirata de Arabella probabil). copiii s-au descurcat exemplar, au fost exceptionali. azi ultima zi, 2 ore, doamna le adusese prajiturele... ce mai, distractie nu scoala
Kim, nu. odata ce s-au strans bani nu mai e nevoie de nimic, eu asa gandesc.
Marina, bbrrrr ce nasol!! sper sa nu se mai repete.
Cristal, mor dupa Maria cum canta. doar ca nu mi-a placut ca au asezat-o cu spatele la public??
o zi usoara va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Noi am asezat-o asa, intr-o parte la public numai ca eu filmam din spatele ei, de langa scena.
Daca e cu fata si lumea se foieste (si se auzea cat zgomot putea sa fie) m-am gandit ca poate se pierde.
(Sambata am fost la un concurs de muzica, ea a fost cea mai micuta concurenta si au asezat-o cu fata la public format in mare din copii de liceu si la pian normal. Prima piesa okay, la a doua sau aruncam pianul pe scari sau canta Maria era acelasi lucru...)

Olivia, eu am dat! Vorba lui John "trebuie sa ii dai o atentie invatatoarei pentru ca a avut rabdare!"
Caprita noastra fiind mai nazdravana (imi vine mie cateodata sa o dau cu capul de birou, si e a mea!) am considerat ca nu exagerez.
Sunt niste fetite super cuminti in clasa Mariucai. Ce sa-i faci, daca Mariuca seamana cu muma-sa

Azi cica trebe sa fac un poster pentru o conferinta, sa imi fac unghiile ca plec sambata la caciulata si sa dea frumos si sa ajung si la ecografie in buricul targului...pana la 17...Sa vaz cum ma impart.

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza si de la noi !
Cristal, sunt superbe galustile tale Cred ca esti asa de mandra de pianista ta
Marina ... nu suna prea bine ce scrii :( Macar sa nu se mai repete !

Am pus si eu poze pe picassa , in caz ca nu ne-ati vazut dincolo :D
https://picasaweb.google.com/117953968879563875495/June212012#


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput