Scolari de Iulie - August 2004 * (99)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Foarte frumoase pozele de la Iasi si de la mare!

Noi avem sambata serbarea, tinuta: camasa gri cu maneca lunga (nu am gasit decat pe Net, scumpa si prea mare, asa ca mai dau bani si pe modificat), coronita cu garoafe rosii...

La mine e saptamana de foc la job, miercuri si joi va rog sa va ganditi la mine, trimiteti ceva energii pozitive, pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mie nu-mi place tinuta camasa alba si pantaloni negri...uras costumatia asta..si pt ca a avut pantaloni maro inchis cu dungi bej am luat camasa portocalie..
multumim de complimente..costul de abecedar ne-a fost facut de mami de ROX..iar costumatia de Pacala am capata-o imprumut ..i-a apartinut tot lui ROX ..caciula am avut noi

Bafta Robi!

sa-mi tineti si mie pumnii sunt in focuri..din tot cartierul (1400 de familii) ..unde s-a inceput canalizarea si astfaltarea, cei care au facut planul au uitat de starad mea!!!!..mai era nevoie sa va spun? ca doar v-ati obisnuit cu fazele astea...gen toate mi se intampla numai mie!..deci daca ratam trenul am cam pus-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Kim, normal ca ma gandesc la voi!!! si Robi, la fel!!
la noi azi e ultima zi de scoala, maine deloc, in vederea serbarii, joi 2 ore, vineri gata, nu mai vin. deci oficial au cam terminat. maine dupa serbare sa vad unde mergem... vroiam la tiribombe dar se pare ca va fi canicula.... deci... sa vedem.
o zi usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...caldura mare si pe aici,vreau iarna de la Marina
La multi ani Marina(Bunny)multa,multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!Ce faceti ati intrat in vacanta sau inca nu?
La multi ani si pentru al doilea sarbatorit de pe lista,Matei,cu mult noroc in viata!
Btw de sarbatoriti si noi am avut ieri primul party organizat din viatza mandrei,la mc cu colegii si prietenii...a fost tare fain,au fost 14 copii 7 baieti si 7 fete....meii toti baietii i-au adus flori,cate un trandafir sau un buchet frumos de flori de varas-au distrat la maxim si nu le venea sa creada ca s-a terminat asa de repede....azi dimineatza cand am trezit-o m-a intrebat pentru ce sa se trezeascacand i-am zis ca trebuie sa mearga la scoala a zis "ma trezesc da' incet,foaartee incet",azi si maine au ore pana la 11 si joi doar serbarea..
Kim si Robitinem pumnii si trimitem ganduri bune si energii pozitive!!!
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Matei
Marina
Ioana, super pozele de la petrecere
Pumnii stransi pt Kim si Roberta
Si spor la treaba tuturor

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi!!!!!!

Mitzule - am vazut acum mai din urma ca m-ai intrebat de Disneyland - noi am luat pachet din ala cu cazare + 2 intrari nelimitate in cele 2 parcuri. Sincer noua ne-au ajuns astea 2 zile de full day in parc - o zi in Disneyland si una (de fapt asta a fost mai scurta) in Studiouri. In al doilea sunt mai putine distractii pentru copii, sunt mai mult pentru adulti, asa ca de asta a fost si mai scurt. In parcul mare au fost citeva pe care, la fel, le-am sarit - unele pentru ca atat Tudor cat si Stefan erau prea mici (e o limita de inaltime), iar altele pentru ca erau prea de copii mici si nu a vrut niciunul sa se dea in ele (gen cescutzele de la Alice in Tara Minunilor, etc). Daca imi aduc eu bine aminte, pachetele sunt de 4 zile, asa ca noi am avut si o zi de plimbareala prin Paris, ceea ce a fost super-ok. Dar pentru asta trebuie sa inchiriezi masina, asa cum am facut noi. Daca nu vrei, oricum exista autobuze de la fiecare hotel in paret catre parc...
Mai intreaba-ma daca am omis ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Bunny! Sa fi sanatoasa, fericita si sa te bucuri de baiatul tau minunat! Un buchet mare de flori si din partea noastra!

La multi ani Matei! Sa cresti sanatos, bucuros si cu mult noroc! Oare Andreea mai citeste pe aici?

Gabi si Kim, multa, multa energie pozitiva si de la mine.
Ioana, ce cavaleri aveti voi in clasa! Super! Voi ati sarbatorit in avans, noi cred ca ii vom organiza ziua in primul week-end de cum incepe scoala sau poate chiar in duminica de dinainte de prima zi. Restul mamicilor cum faceti?

Am vazut si eu poze frumoase de la serbare si de la teatru, felicitari dragi mamici!

Am avut si noi serbare si la Matei si la Stefi. La Matei ne-am distrat, erau asa mici si simpatici. La Stefi a fost super, am fost in exersie la o manastire de langa Iasi, au vizitat-o, apoi au cintat citeva cantecele pe malul unui lac cu lebede, au primit diplome si premii (2 carti). Stefi a fost unul din cei 4 copii care a primit diploma de excelenta, restul au primit diploma de merit. Mi-a placut foarte mult ca dna a laudat fiecare copil si a caracterizat fiecare copil, asa am aflat ca Stefi e "memoria" clasei Apoi au mancat la manastire (si era post si "carnivora" mea a strambat din nas la meniu, dar macar a luat cite 5-6 guri din fiecare fel, Matei nici nu a vrut sa guste, a mancat doar 2 felii de paine goale) si apoi ne-am oprit pe marginea drumului, langa un palc de stejari unde au alergat pana nu au mai putut. Mie mi-a placut tare mult serbarea lor.

Azi merg la Bojdeuca lui Creanga, maine merg in vizita la Humulesti si zimbraria de la Targul Neamt, joi si vineri inca nu stiu ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

m-am invrednicit sa pun si eu cateva poze din iunie
Gabi cu ce agentie ati mers, perfect tour?
Andreea, chiar ca au avut serbare frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani sanatosi si fericiti Marina!
La multi ani Matei!

Ioana, vrem poze de la petrecerea organizata. Ce cavaleri baietii din clasa Mariucai!
Andrea, ce serbare frumoasa!
Roxana, ce dulce e Eva cu moatze! Iar Patrick cu casca chiar ca e de pozat..

Ioana a avut serbarea la gradinita, a inceput vacanta!
Maria termina anul scolar asa cum l-a inceput, in forta. Ieri si azi a facut numai nazdravanii si am avertizat-o in weekend (incepuse de saptamana trecuta ) ca anulez petrecerea de ziua ei...cred ca de data asta ma tin de cuvant. Dupa amiaza are serbare, dupa ce i-am zis ca nu-i mai serbez ziua nu cred ca va fi in cine stie ce forma, dar asta e...

In rest....caldura mare moncher!
O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

La cererea publicului am pus poze de la party:)
http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/party%208%20ani%20mc/?albumview=slideshow
Cristalina hai meii nu-i strica prima serbare din viatza de scolar a Mariei!!!
Andrea felicitari pentru Stefania!!...au un program fain de sfarsit de an
Meii btw de baieti galanti ma interpeleaza un pusti la petrecere:"doamna Gorodea ce scrie in codul manierelor elegante,cum se da o floare unei fete cu floarea in jos sau in sus?"...io am ramas cu gura cascata,toti cu ochii si urechile la mine...noroc de neuronul meu viu si incep sa ma eschivez ca pe vremea mea,bla,bla,bla...ca depinde de floare...la care el sec se intoarce si zice"v-am zis io ca T habar nu are cum se da flori unei fete"...si dai hilizeala pe tema asta....mei si abia au 8 ani

Mergi la inceput