M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Felicitari, abia asteptam vesti din cele mai bune!
Dupa legea noua, te-au potrivit cu un copil de la cateva sute de km?
Timen pumnii sa se miste lucrurile cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

daaa, da-ne detalii, alabina! malex, eu nu fac parte din aceea categorie de fete care au fost sunate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

nici in cazul meu nu functioneaza telefoanele dinspre Directie inspre mine...macar un bip sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Buna fetelor
Un vechi proverb spune: dupa ploaie rasarea soarele
Vinerea trecuta am fost la directie sa scriem o declaratie prin care refuzam prima fata pe care ne-au aratat-o, dupa ce am terminat ne-au spus: luni trebuie sa veniti sa mai vedeti o fata, a fost refuzata de 2 familii si dumneavoastra sunteti a 3-a familie.
Luni am mers la directie, urma sa mergem sa vedem fetita, inca de la inceput ne-au spus ca sunt ceva probleme, la care noi am zis " hai sa le auzim", " mama fetitei este de tiganca ( imi place mai mult acest cuvant decat roma), "noi am spus altceva", ca este mai sensibila si raceste usor, si are o cateva pete pe piele. Nimic nu ne-a dezarmat si am zis hai sa mergem sa o vedem. Am ajuns acasa la asistenta maternala, pe aleea de la bloc , pe bancuta , dintr-o multime de oameni si copii am vazut cei doi ochi ai fetitei care se uita la noi, am zis in gandul meu " ea este"
Am urcat impreuna in apartamentul asistentei si acolo: surpriza fetita nu isi lua ochii de la noi, ne urmarea cu privirea, si la un moment dat imi aud sotul "gata, asta este".
Ne-a fermecat, atat pot sa spun.
Abia astept sa o avem acasa.
Am primit cel mai frumos cadou de ziua mea de nastere, cea mai frumoasa papusa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taade spune:

felicitari alabina si simoce ma bucur sa aud vesti bunede abia astept sa-mi povestiti.vreau sa aflu toate detaliile de la varsta la prima intalnire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Simo, ma bucur pt.tine...chiar voiam sa vad ce ai mai facut, ai vazut ca se intampla minuni...
Cat are fetita?
Spune-ne mai multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Bravo Simo!!!! Ba bucur mult sa aud asemenea vesti. Dar povesteste-ne mai multe, te rooog!

Si noi ne-am predat dosarul, urmeaza acum vizitele celor de la directie, cursul, apoi primirea atestatului.
Doamne, abia astept sa ne gasim si noi mult asteptata fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SakiMir spune:

Ma bucur pentru voi simo 73, felicitari!
Fiecare isi are copilasul sau, si fiecare vom sti la momentul respectiv, asa spune sotul meu: vom sti care este al nostru, pur si simplu vom simti.
Sa va bucurati de ea, DD sa va binecuvinteze. Cat timp are?
un curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

BRAVOOO!Super! mi-au zis odata fetele de la adoptii ca nu noi alegem, ci copilul ne alege pe noi. cum sa poti refuza pe cineva care te urmareste in permanenta? inca odata felicitari si sa mai auzim vesti! ne bucuram alaturi de voi, simo-73 si alabina! cand dai de baut?

Mergi la inceput