Bv Delia! Bun venit Laila! Piersicute '12 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Am comandat si eu pe faracolici setul complet Avent de biberoane, gentuta termica pt biberon, Infacol si Sudocrem.

Ca sterilizator am comandat unul de la Chicco, electric, pt 6-7 biberoane la 190 lei. Am comandat pe chic bebe .ro , domnul de la site m-a convins ca e cel mai bun raport calitate pret din tot ce au ei in stoc. Ceva similar de la Avent sau Medela e 350 lei, deci sper ca a fost o afacere buna. Eu nu vroiam pt microunde deoarece cuptorul meu e destul de mic si nici nu mai am cartea de la el sa vad exact puterea ( stiti ca la cele pt microunde se regleaza timpul de sterilizare in fctie de putere, altfel nu sunt eficiente ). Tot de la chic bebe am comandat si incalzitor de biberon Tomi Tipee, dar au si alte marci la preturi fff bune.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.
multumim de capitol nou.sa il umplem doar cu vesti bune

dana prezenta la apel
am aut cateva zile depresive rau de nu am avut nici macar chef sa citesc, de scris nu mai zic.dar e important ca au trecut nu vi le mai povestesc acum ca am zis deja sa avem un capitol doar cu vesti bune.
am citit asa in mare dar mai am putin de recuperat.
am vazut ca nectarel e pe drumul cel bun ceea ce ma bucura tare

am mai vazut ca prietena mea de suferinte e tot in clubul grasuneilor

noi ieri am fost la control si e totul ok.are cordonul in jurul gatului dar si la primul a fost la fel asa ca nu sunt speriata.m a pus si la aparatul de masurat bataile inimii.a zis ca pana peste 2 saptamani cand ne vedem din nou sa ma hotaresc unde si cum vreau sa nasc.am fost la etajul unde se fac nasterile si am fost placut impresionata si deja sunt cam 60%hotarata sa nasc acolo.pana acum eram tot 50 50 %.o curatenie si o liniste de nedescris.am vazut cred ca 3 bebei mititei si dragutei care dormeau linistiti(ceea ce mi a placut).si mi am amintit cum era la bega(spitalul de stat) o agitatie mare .multi copii la un loc .multi plangeau...tiganci care veneau acolo la alaptat.deci chiar mi a placut.si deja parca inclin si spre cezariana dar la capitolul asta mai am de gandit.am intrebat si de neantolog ptr copii(ptr ca auzisem ca nu sunt prea buni aici)dar mi a spus dr ca au aduso nu demult pe cea mai buna din tm.nu mai stiu cum se numeste dar m a asigurat ca pot sa stau linistita si in privinta asta sa nu imi fac probleme.

o sa mai recitesc din urma si mai revin daca e ceva important de spus

am mai vazut ca vreti sa modificati listuta .mi se pare o idee buna.daca o modificati sa schimbati si la mine va rog dpn. 10.07. um05.10.2011.am gresit de la inceput cu datele si am tot uitat sa va zic sa le modificati(la cele care va pricepeti )


32+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fleur am revenit

am vazut bebe nectarel .care e tare dragutel

am vazut toate burticile care mai de care mai frumoase

dana mi ai facut pofta de o balaceala

andreea casa de piatra si multa fericire iti doresc!!!!!!!!!!!!!

la multi ani tuturor copiilorrrrrrrrr.si celor din burtica bineinteles!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mai vroiam sa va zic ca mai am putin si nasc si eu nu am pregatit nimic nici macar nume nu am la bebe

32+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Carmen, la servici e bine ca eu lipsesc de o luna. M-au bagat medicii in concediu medical obligatoriu asa ca am fost mai relaxata si asta s-a vazut si pe evolutia bebelinei.

Balanta - am marit si doza de clexane, am suplimentat-o cu 0,2 din doua in doua zile dar mare parte se datoreaza lipsei stresului din ultima vreme. In aprilie chiar am avut o luna de cosmar dar acum in mai , in concediu , am fost ok. In rest, a zis doctorul ca a ramas IR crescut pe artera uterina dreapta - am 0,76 iar pe cea stanga s-au reglat.
dar el zice ca s-ar putea ca totusi asta dreapta sa nu ma afecteze sa fac tensiune pentru ca e posibil sa se fi dilatat mai putin din cauza ca placenta este toata in cornul stang si artera dreapta nu ajunge la ea si atunci nu a fost fortata sa se dilate mai tare....
iar Legat de doctorul ala....vai!!!!!!!!!!!! Cred ca ii faceam mult mai multe dupa ce-l invinetzeam. Sincer. Eu nu am auzit nicaieri, cu exceptia Romaniei, medici care sa isi permita sa te bage in sperieti, cum se intampla la noi. Nu imi vine sa cred. Dar oricum, eu le-as interzice sa mai profeseze.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

La multi ani piticilor de 1 Iunie!!!

Am avut niste zile pline,de abia mai respiram.M-am saturat de impachetat si despachetat.Faza e ca doar ce am terminat si am aflat ca joi plecam la nasii lui fi-miu in Elvetia pina luni.Deci iar bagaje.


Multam de aprecieri,Miha si Fleur!

Miha,am cu 10kg mai putin ca la Lucas...dar mai sunt 2 luni,sa nu uitam.

Ali,bine ca ai aparut,ca-mi faceam griji deja.

Pusi,parerile cu dormitul sunt impartite...al meu de ex a dormit numai pe burta.
Eu am intrebat dr si mi-a spus ca si copiii sunt ca si adultii,unii dorm mai mult pe spate,altii pe burta...depinde.Nu e regula.Dar atata timp cit e in sac de dormit in patutul lui,nu are ce sa se intample.
Al meu statea si la plimbare in carucior,doar pe burta din cauza colicilor.
Radeam ca isi baga lumea capul sa-l vada si el le arata fundul.



Cu lista sa o modificam,sincer nu sunt de acord...pentru ca sunt fete care ne citesc doar si acum din diverse motive(stat in pat,sau servici sau alti copii de crescut) nu apuca sa scrie.
Eu as zice sa o lasam asa pina ne mutam la Bebelusi si acolo vedem cite ramanem dupa nastere si care mai vrea sa ramana in lista.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



32+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

eu am dat de altele:bebelina e in urma cu 6 zile si avem lichid in cantitate medie.dar ecograful de la municipal-nu putea masura dopplere-e antic!!!!mai marg joi la dr chitescu-pe la favoritalti 400ron
ca si schema pt maturarea pulmonara in caz de nastere prematura mi s-a recomandat:
cate 2 fiole dexa cu 2 fiole vit k-dimineata;apoi cate 2 seara la 12 ore si apoi reiau la o saptamana. inca nu m-am apucat sa le fac.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+28 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La municipal se face dopller la et 5, aparatul este f bun.Deci vb cu dr tau sa faci doppler aici fara bani cu internare de o zi!!toata lumea face asa

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mersi ilenuta.stii daca se fac si eco morfofetale tot la et 5?

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+28 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza fetele. Eu am dormit pe reprize. Aseara nu prea am reusit sa adorm, dimineata la 9 m-am trezit cu o durere crunta de stomac, am mancat un bol de cereale cu lapte, iar pe la 10.30 am reusit sa adorm iar pana pe la 12.

Balanta , saptamana asta sunt linistita, mai vedem si sapt viitoare.

Valy eu am facut ecografiile morfologice la d-na dr Chitescu la medlife. Ea mi-a vazut si nodul de pe cordon, care nu se vede la eco vechi si lichidul mai putin, pe care l-a vazut si dr ieri. Daca ai posibilitatea, eu zic sa mergi si la ea. Este foarte buna.

Aruba, pe farmaciatei.ro te-ai uitat? Setul de inceput este inca la pret ok. Eu l-am luat cu 120 ron cel care contine si 2 tetine. Insa gentuta termo e mai ieftina la farmacia tei.

35 sapt + Patrick Andrei
AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Nu, doar doppler si ti-l si masoara.Parca doppler te interesa.Dar pt morfo poti vb sa faci in ambulatoriu,ii dai ceva dr de acolo gen 50 si iti face.dar tot dr tau iti poate spune la cine sa mergi in ambulatoriu, multe fete procedeaza asa trebuie doar sa vb cu dr tau.

Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput