Scoala 193 step-by-step

Scoala 193 step-by-step | Autor: busymummy

Link direct la acest mesaj

Buna.

Am un baiat de 7 ani care termina clasa I in sistem traditional si as vrea sa-l mut din clasa a doua la sistemul step-by-step la scoala 193. Are cineva idee despre aceasta clasa? Cum sunt invatatorii care au acum clasa I?

Multumesc mult de ajutor!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Draga Mami de Andi & Vlad,

Stiu ca la clasa I (an scolar 2011-2012) este un invatator foarte bun: Pintilie Catalin... Si eu am fost tentata sa imi inscriu copilul la o clasa sbs, insa am renuntat intre timp. Anul trecut ma tot interesam de o invatatoare la clasa sbs, in scoala 193, asa am adunat foarte multe pareri despre acest invatator: toate foarte bune. Ba chiar am discutat cu o mamica a carei fetita mergea la liceu anul acesta si care il avusese invatator pe acest domn. Era foarte multumita!


PS:La ce scoala merge copilul tau? De ce esti nemultumita?

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Busymummy, l-ai mutat pe baietel anul acesta la step by step?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Buna.

Da, l-am mutat, dar la 172, nu la 193, deoarece nu mi-a placut atmosfera din 193, plus ca deja clasa era hiper aglomerata: 27 copii in conditiile in care sistemul SBS recomanda maxim 25.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

salutare!
ma intereseaza si pe mine clasa de step by step, atat la scoala 193 cat si la Sfantul Andrei. Invatatoarea care va lua la anul clasa de step de la 193 e foarte laudata si foarte tentanta...insa piticul meu va avea doar 5 ani si 4 luni in toamna iar eu n-as vrea sa-l iau de la gradi asa de repede. Despre invatatoarea care preia clasa de step din 2014 n-am reusit sa gasesc nimic: Florina Sanda se numeste. Stie cineva ceva despre dumneaei? De asemenea nu cunosc niciun fel de informatii referitoare la invatatorii de SBS de la 172, nici despre cat e de usor sa te inscrii la aceasta clasa, la niciuna din scoli. Are cineva info de ultima ora? Ma intereseaza atat anul scolar 2013-2014, cat si 2014-2015. Aveti copii in clasele a 3 a si a 4 in sist. SBS a la aceste scoli? Puteti impartasi pareri?
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Si eu sunt interesata sa aflu numele invatatorilor care vor fi la clasa pregatitoare la step by step-scoala 172. Multumesc mult.


Mergi la inceput