Jocul cu carti 5

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aoleu uitai de ghicitoare!!!!

indiciul doi: slujba e pe perioada iernii si scriitorul se muta in alt loc, cu sotia si copilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

the shining ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Doua naratiuni, doua lumi si doua personaje bizare: un calcutec si un nou venit, cititor de vise, caruia i se cere sa-si taie umbra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Doua naratiuni, doua lumi si doua personaje bizare: un calcutec si un nou venit, cititor de vise, caruia i se cere sa-si taie umbra.

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Marturisesc ca m-a intrigat descrierea pe care ai facut-o si m-a determinat sa googalesc un pic, drept urmare am descoperit cartea. Las jocul sa continue pentru cei ce au citit-o. Rugamintea mea: n-o ai cumva in format electronic, pleaaassseeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ahahaahaa asta a fost pentru mine Lilanda!!!
"La capatul lumii si in tara aspra a minunilor" - Murakami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

roxanaz, asta e :)

Eveline, îmi pare r#259;u, am doar audiobook-ul in englez#259;. Am v#259;zut ca Poliromul are insa ebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, polirom si elefant.ro au si e-book-ul, 17 lei sau ceva de genul asta.

suntem in anii '20, anii de aur dinainte de marele crah, iar un barbat ce s-a intors din Primul Razboi Mondial incearca sa isi faca o cariera in New York.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

al doilea indiciu:

Personajul principal se afla in mijlocul unor triunghiuri amoroase si vede petreceri ciudate si extravagante, actiunea penduland intre New York si Long Island.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

o amanta moare calcata de masina si nu stim cine a fost autorul... dar asta declanseaza o alta crima.

Mergi la inceput