Cum se pot elimina ridurile?(3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Mirela daca in poza de profil esti tu,esti f frumoasa,si cu un ten stralucitor
momentan folosesc crema cu unt de shea de la avon,dar cu fond de ten nu poti da ,pt ca nu merge dat se face pe fata ca o masca,deci crema e foarte poroasa dupa ce intra in piele,ati folosit-o?
eu am tenul sensibil nu cred ca ar suporta tenul meu retinolul zic eu
indiferent daca are fps crema si fdt tot ma ustura fata dar nu toata numai cea de langa nas si mi se inroseste si nasul,si am obs.daca sunt schimbari de temperatura adica afara e frig si intru la caldura,mamaaaa ce nasol e,ma "aprind" la fata cu nas cu tot
ce remedii imi dati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Ramiris, ok, joi sa fie. Joi seara? Deci pe miercuri ne pregatim pasii, da? Tu ai mai facut o data peelingul asta, deci ai experienta, parca asa imi aduc aminte.

Anita, eu am dat intimplator peste o crema de la Caudalie http://www.sephora.com/vinosource-moisturizing-matifying-fluid-P374577?skuId=1424258

nu stiu de ce dar apare mai scumpa pe site decit am dat eu pe ea in farmacie, parca a fost in jur de 20 euro. din toate cremele pe care le-am folosit pina acum mi se pare cea mai usoara si mai naturala pentru piele, nici nu ai senzatia ca esti data cu crema. si e foarte hidratanta. mie imi place foarte mult, vezi daca nu poti sa ceri niste probe mici ca sa vezi cum iti este tie cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Ramiris, ok, joi sa fie. Joi seara? Deci pe miercuri ne pregatim pasii, da? Tu ai mai facut o data peelingul asta, deci ai experienta, parca asa imi aduc aminte.



Joi seara, da. Miercuri recapitulam ce-avem de facut.
Iti amintesti bine, am mai facut o serie de 6 saptamani de peeling mediu cu acid glicolic in primavara, am fost foarte incantata de rezultate si de-asta abia am asteptat toamna sa pot relua.
Mi-am promis ca toata iarna asta ma ocup serios de tenul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Anita, incearca Ruboril crema colorata spf 50 de la ISIS. E pentru ten foarte sensibil predispus la inrosire, inlocuieste cu succes in acelasi timp si fondul de ten, e si foarte hidratanta si calmanta . In poza eu sunt, multumesc pentru complimente, esti draguta. Si pe Mara mea o mai cheama Anita :)
Fetele mele, Ramiris si Cristoiu - succes, asteptam sa ne spuneti cum sunteti.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

multumesc fetelor,aceasta crema RUBORIL se gaseste in farmacii,este scumpa? multumesc mult
sa-ti traiasca Anita,Mirela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Anita, da, se gaseste in farmacii, costa sub 50 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

multumesc Mire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Va citesc de ceva vreme, intru seara si ma bucur cand vad subiectul pe prima pagina. Imi place sa-mi ingrijesc tenul si urmaresc tot felul de articole, lucruri foarte utile am gasit si pe site-ul http://despreten.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Fetelor, sa povestiti aici ce si cum faceti, eu va urmaresc din umbra, vreau sa-mi iau "inima in dinti" si sa incep o serie de peeling-uri cu acid lactic pentru petele de pe frunte.

Mirela, se intampla ceva cu site-ul? Ca incerc sa-l deschid pentru o comanda si nu merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Salcia, deocamdata site-ul e in paragina, ca m-am despartit de programator, dar scrie-mi pe mail.



Mergi la inceput