Pensiune / Hotel Plaiul Foii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buflea, mie mi-au placut vilele :)

hotelul e cam mare si cam hotel pt gustul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Trebuie facuta rezervare in avans, nu-i asa ?



Da, se face rezervarea in avans. Prefer pensiunea, este mai multa liniste. Acum depinde si de cei doi prieteni ai tai. Sunt persoane care adora aglomeratia, galagia, etc.
Nu mi-a placut si nici nu-mi place aglomeratia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

In junete mergeam la Plaiul Foii cu cortul. Ce vremuri...Anul trecut ne-am abatut cu copiii pe acolo si am fost foarte dezamagiti. Vila langa vila. Fosta cabana nu stiu cum o mai fi la capitolul cazare, dar avea un restaurant ok - cel putin terasa unde am stat noi. Podul peste rau era aranjat rustic, gradina la fel...Mancarea buna, serviciul cam lent, dar era si in weekend- deci totul full.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buflea, eu iti recomandat Cheile Gradistei - Fundata. Am fost acolo cu straini si au fost ff entuziasmati. Am stat si jos - adicca la complexul Cheile Gradistei si si sus (cam 5, 6 km in creierii muntilor) - acelasi complex dar nou - Fundata. Mie imi place mai mult sus. E drept ca si restaurantul acela de jos e ff frumos dar pot sa mearga si acolo sa manance. Eu de obicei ma duc in corpul cu piscina, nu la casute (imi scapa numele) ca sa nu ma trambalez pe afara cu copii. E ff frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut,

Eu am fost de curand la plaiul foii (luna trecuta)...drumul prin Zarnesti nu era bun...se repara...in rest sunt niste peisaje super...am mancat la cabana (decorata inca de pasti cu puisori, iepurasi) si a fost mancarea super buna (un bulz super)! ...si eu sunt iubitoare de natura...si m-as intoarce oricand acolo...au aparut multe locuri de cazare cochete. Din pacate nu am ramas peste noapte...noi am fost cazati in Bran la wolf 2.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Buflea, eu iti recomandat Cheile Gradistei - Fundata. Am fost acolo cu straini si au fost ff entuziasmati. Am stat si jos - adicca la complexul Cheile Gradistei si si sus (cam 5, 6 km in creierii muntilor) - acelasi complex dar nou - Fundata. Mie imi place mai mult sus. E drept ca si restaurantul acela de jos e ff frumos dar pot sa mearga si acolo sa manance. Eu de obicei ma duc in corpul cu piscina, nu la casute (imi scapa numele) ca sa nu ma trambalez pe afara cu copii. E ff frumos.

Eunice, stai ca n-am priceput ... Fundata este un alt complex dar la 5-6 km in creierii muntilor ?
Si despre ce corp cu piscina vorbesti ... la Fundata sau in complexul de joc ... o sa incerc sa caut pe net Fundata asta, poate gasesc ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Buflea, eu iti recomandat Cheile Gradistei - Fundata. Am fost acolo cu straini si au fost ff entuziasmati. Am stat si jos - adicca la complexul Cheile Gradistei si si sus (cam 5, 6 km in creierii muntilor) - acelasi complex dar nou - Fundata. Mie imi place mai mult sus. E drept ca si restaurantul acela de jos e ff frumos dar pot sa mearga si acolo sa manance. Eu de obicei ma duc in corpul cu piscina, nu la casute (imi scapa numele) ca sa nu ma trambalez pe afara cu copii. E ff frumos.

Eunice, stai ca n-am priceput ... Fundata este un alt complex dar la 5-6 km in creierii muntilor ?
Si despre ce corp cu piscina vorbesti ... la Fundata sau in complexul de joc ... o sa incerc sa caut pe net Fundata asta, poate gasesc ceva ...


Exista 2 Cheile Gradistei - complexul mai vechi, cel de jos, si unul mai nou care se numeste Cheile Gradistei Fundata. Practic ajungi Cheile Gradistei si mai urci inca vreo 5 km ca sa ajungi la cel de sus. Unde e o liniste desavarsita.
http://www.cheilegradistei-fundata.ro/
Parca Piatra Craiului e cel cu piscina. Bine acces ai oriunde ai sta, contra cost, dar mie mi se pare ma simplu sa stai in corpul cu piscina. Am fost anul trecut cu niste straini in mai, pe la sfarsit, in Bucuresti era f cald si acolo era zapada..au fost ff incantati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Revin, piscina au ambele complexe. In cel de jos piscina e in corpul cu restaurantul, parca asa retin. Eu la piscina am fost numai in complexul de sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mvaiii ...e superb Fundata asta, m-am uitat pe site. Nu prea stiu ce prefera americanul care la origine e canadian asa ca s-ar putea sa ii placa muntele, dar in fine, vede ea ...
Vad ca este si mai scump la Fundata...

O sa le trimit site-ul ...

Multumesc foarte mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Revin ca sa corectez. Spaul e in Bucegi, nu in Piatra Craiului, scuze, am stat in mai multe corpuri si sunt ametita. Scrie si pe site.
Ma bucur ca ti- a placut, noi ne simtim f bine acolo. Da, e mai scump , dar si mai nou, mai in creierii muntilor..

Mergi la inceput