Ghiocei de Martie-Aprilie2009**429**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Fetelor, va rog sa imi spuneti ce beti voi la petrecere. Trebuie sa iau bauturile pt party, si cum e primul party de acest gen din viata mea de adult, habar nu am.
Deci, pentru ce votati:
1. Campari in combinatie cu Santal de ceva
2. Gin tonic
3. Votka si suc de mere/porto etc
4. Disaronno/Amareto
5. Altceva (ce?)

Vin o sa am oricum. Pt barbati am luat whiskey.


Eu prefer vodka + suc portocale , vin frizantinno, bere

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Fetelor, va rog sa imi spuneti ce beti voi la petrecere. Trebuie sa iau bauturile pt party, si cum e primul party de acest gen din viata mea de adult, habar nu am.
Deci, pentru ce votati:
1. Campari in combinatie cu Santal de ceva
2. Gin tonic
3. Votka si suc de mere/porto etc
4. Disaronno/Amareto
5. Altceva (ce?)

Vin o sa am oricum. Pt barbati am luat whiskey.






Daca e vorba de beutura bag si io capul, ca-n rest nu mi-l vad de treburi si necazuri (s-a mai stricat ceva la masina din cauza caruia pierdem motorina nui stiam de ce dracu' tre sa alimentez tot la 3 zile)
Dar macar am lut ITP-ul, ca am stat in ilegalitate 2 luni
Votez: 1 si 2
Votka nu mai beau din liceu:)))
Eu sunt si cu berea dar probabil gagicile mai finutze nu Chiar aseara am avut o scurta iesire pe o terasa, am baut doar 1 bere jumate si aproape am mers acasa pe 3 carari, mi-am pierdut antrenamentul
Aaaa, cantarul meu iar a schimbat sufixul, desi-s cu Mosh Craciun si-s plina de retentie de apa!
Am ajuns la 54 de la 58!! Amu vreau...la 52!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Fetelor, va rog sa imi spuneti ce beti voi la petrecere. Trebuie sa iau bauturile pt party, si cum e primul party de acest gen din viata mea de adult, habar nu am.
Deci, pentru ce votati:
1. Campari in combinatie cu Santal de ceva
2. Gin tonic
3. Votka si suc de mere/porto etc
4. Disaronno/Amareto
5. Altceva (ce?)

Vin o sa am oricum. Pt barbati am luat whiskey.








Salutare!

Eu beau gin tonic, votka cu suc de portocale si whiskey si sampanie, daca este.Binenteles nu toate la gramada. Vinul nu-mi place.

Ilinca, imi pare rau pentru necazurile cu masina, imi inchipui ca numai inca o gaura in buget iti mai lipseste acum :(.

Saptamana asta este ultima saptamana de scoala pentru elevii de-a doispea, iar eu sunt diriginta la o asemenea clasa, asa ca am tinut-o tot in completat hartii, facut situatii, serenade, mers la coafor si la cosmetica (vineri e banchetul) etc., deci de-aia is mai mult absenta de pe aici.

Raspund la ce-am retinut:

Pisigri, felicitari!!!( de-abia asteptam sa spun asta!)O sa vezi ca o sa se regleze toate, eu una sunt convinsa!

Pisik, sunteti niste frumoase!!! Bine, s-o zic pe aia dreapta, si Mr. Pisik a fost o prezenta de luat in seama!

De Olga&company nu mai zic nimic, fiindca imaginile spun totul!

Ina, lui Andrei o sa-i iau creioane colorate, un set de masinute, niste carti si un puzzle cu Thomas de 1 iunie + haine, dar alea-s mai mult pentru bucuria mea, decat pentru a lui. ( Si mie mi-e tare draga ziua asta, taica-meu mereu imi facea un cadou de ziua copilului, indiferent daca eram mare deja, pentru el tot copil eram)

Ina, Pisik, Mada NU sunteti grase, sunteti niste faine, treaba voastra cat va vaietati, eu asa va vad si n-aveti ce-mi face!

Georgyiuli, ma bucur ca ai revenit la forumeala!

Kea si Magdy, distractie frumoasa!

Mada, m-am amuzat copios cu "penele de pisica"!

Novus, mortala Ada care vrea un Leon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisigrix, felicitari

fetele dragutele, multumesc pt urai :)

io votez cu punch: rhum cu sucuri exotice (1/4 rhum, restul suc), baton de vanilie si scortisoara, macerat vreo 2-3 zile si servit rece-rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Am ajuns si noi aseara acasa, frumoasa plimbare, dar un pic obositoare, Luc mai greu se adapteaza cu dormitul in deplasare.

Ne-am intalnit cu fetele sambata seara la Galati, mi-a parut tare bine sa le vad, dragute ca intodeauna, ghioceii au crescut si sunt tare frumosi. Ne-am simtit bine, dar din pacate prea scurt, abia am reusit sa schimbam cateva vorbe.
Am cunoscut-o pe Floric si pe Inna30, niste fete super, de Floric am ramas incantata, nu arata deloc cum se descrie ea, mie mi s-a parut mult mai slaba.
Duminica ne-am plimbat prin Tulcea, iar in Delta din pacate nu am prins timp prea frumos,sa ne putem plimba cu barca, dar ne-am multumit ca am putut sa stam afara, chiar daca mai burnita.
Ieri am mers la soacra sa o sarbatorim, a implinit 60 de ani.

Azi a mai fost la o intalnire, din pacate nu sunt deloc linistita in concediu in privinta asta, nu pot sa-mi gasesc si eu ceva cum trebuie , eu speram sa nu ma mai intorc la munca mea draguta. Si de suparare, am colindat azi prin magazine pana a iesit al meu sot de la munca, dar nu mi-am luat decat un tricou
Va las si cateva poze: https://picasaweb.google.com/102016585614674993416/PlimbareMai2012?authkey=Gv1sRgCJ_o5Zjlw-rmIw


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Pisigri: felicitari, ma bucur mult

Pisik:mi-au placut mult pozele de la botez , sa va traiasca finuta

Ina: ati fost super

Chato: tinem pumnii sa fie bine

Novus: ai mai vorbit cu Cami, cum se mai simte Iulia?


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simonapro, super pozele , ai o familie tare frumoasa cu tine-n frunte !!
Mi-a placut sa le revad si pe fetele absente si ghioceii lor minunati,Mariuca e adorabila , pe Bianca era sa nu o recunosc iar Bogdanel e tare dragut, si ceilalti feciori tare mandri !!
Ai si un PM

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, ma bucur ca ai aparut si tu prin zona, azi chiar m-am gandit la tine, da un semn cand esti mai libera



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Acum m-am intors de la canasta: am cistigat la greu!!
Anei Maria ii raspund azi : la petreceri eu iau de acasa doar whiskey si vodca (Absolut); in rest, fiecare isi comanda ce vrea; dupa parerea mea nu merita sa iei o sticla de Campari si una de gin pentru 2 sau 3 coktailuri pe baza de astfel de rasfaturi bahice.

Ma culc. Noapte buna.

PS. Miine merg si eu sa iau cadouri de 1 Iunie lui Ian si altor copilasi dragalasi Inca nu stiu exact ce, dar va multumesc pentru sugestii tuturor. A, Ian azi s-a bucurat mult de niste cadouri minunate cu Fulger; a fost in extaz, pur si simplu; asa ca nu ma pot lasa mai prejos, motiv pentru care va 1primi 1niste...Fulgeri dar nu stiu inca sub ce forma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simo, ce poze frumoase! Cu ocazia asta am revazut fete dragi, care ne cam ocolesc, din pacate: Mihaela, Simona si Iuca. Ce draguti erau ghioceii tinandu-se de mana!(si ce-au mai crescut!)La cat mai multe asemenea intalneli!


Novus, cum prind ocazia, dau un semn, promit!

Mergi la inceput