Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

Ionela: Ili a mea a avut anul trecut o iritatie f nasoala, s-a dovedit a fi candida(zise dermatologul) cert e ca a trecut spectaculos de repede cu Canestem unguent si fundulet gol!
Orice are Tudor, Doamne ajuta sa treaca!
Gabitza: nu stiu care e reteta de succes cu ''scapatul de suzeta', stiu doar ca noi eram exasperati pe la 9-10 luni ale Ilincai si le-am aruncat pe geam , la propriu! Au urmat cateva zile nasoale dar au trecut, azi imi spune ca suzeta e pt bebe miciar ea nu e bebe mic normal

Saru'mana pt re-primire si pt urari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

Tina multam de link. Am si dat comanda. Abia astept sa pictam.

Fetele, nici eu nu vreu sa o fortez cu suzi...dar nici la gradi nu as vrea sa mearga cu suzi. Ema nu o cere decat la culcare. Atat. Si ma gandesc ca la gradi , cu atatia copii acolo numai suzeta ei nu mai lipsea...si plina de microbi

Pana acum doar i-am spus de cateva ori ca e fetita mare si daca vrea sa renunte la suzeta. Raspunsul a fost NU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Noi suntem cu suzeta pe baricade, acasa si afara, de cate ori este nevoie. Rares s-a obisnuit ca diverse persoane ii cer suzeta: daca il cearta le spune "nu, a mea !"; daca ii roaga frumos le-o da.
M-am obisnuit si eu ca mereu apar binevoitori care imi povestesc experienta lor cu suzeta: daca e povestea scurta ii las sa se desfasoare; daca e mai lunga sau mai agresiva le spun sa isi cumpere singuri suzeta daca au nevoie de una. Duminica dimineata in 15 minute de plimbare am auzit 4 povesti despre suzeta.
Surprinzator a fost insa atunci cand doua persoane m-au intrebat daca a renuntat Rares la suzeta pentru ca s-a intamplat sa il vada in momente cand nu o folosea. Surpriza probabil ca a fost si pentru ele sa afle ca Rares foloseste suzeta in continuare insa nu tot timplul (asa cum probabil ca isi imaginau ele).

La noi se pare ca va mai dura o vreme pana nu va mai avea nevoie de suzeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

despre bac, suntem cu nota maxima si la informatica
mai greu o sa fie din 02.iulie cand incep probele scrise ale bacalaureatului,aastea au fost doar competentele, nu ma intrebati mai mult ca sunt bagata in ceata rau cu bataia asta de joc a examenului de bacalaureat isi bat joc la modul cel mai urat posibil.
in fine noi trebuie sa luam bacul

acum despre adelina sa va povestesc ca m-am suparat pe ea si i-am dat o palma la fundulet (pentru prima oara de cand o am) si vreau sa nu se mai repete....nu vrea sa manance mancarea neblenduita, o tine in gurita si pe urma isi face scarba cu ea si vomita tot ce am reusit sa ii dau in cursul zilei
dupa incidentul cu o palma la fundulet a plans (cred ca s-a speriat) si la urmatoarea masa repeta incontinuu "pap asa" si mesteca mancarica. a doua zi a uitat si nu mai mesteca, am luat si am blenduit. cand ii bag o bucatica de mar in gurita o scuipa si se stramba de parca i-am dat piper, daca il blenduiesc il papa tot

blenduim doar mancarea solida, adica oulet moale, ardei umplut cu orez si legume, mar, ostropel etc.

sarcina usoara la burticute, si bebei sanatosi


we placut va urez

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

nu stiu daca folositi aplicatia asta web, dar pentru cine e interesat, va las niste idei pentru camera copiilor:

http://pinterest.com/ancutzabro/kids-room/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Inca o data, va multumesc pentru toate urarile de bine.
Culmea e ca ultima inseminare, am considerat-o tot un esec. Am spus ca e ultima inseminare ca nu mai vreau tratamente. SI chiar ultima a fost.
Daca aveti timp, cititi ce am scris aici, despre procedura, cum am aflat, cum i-am spus sotului http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172484&whichpage=15

si aici prima intalnire de la eco http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172484&whichpage=18

Astept miercuri urmatoarea intalnire sa vedem o inimioara mica si dragalasa.


A facut cineva ecografie la Iosup? Cum vi s-a parut?
Mi-am facut programare la el pt eco de bitest si cineva m-a tampit ca nu e bun, ca face gafe si bla bla. Sunt cam indoita acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
[

A facut cineva ecografie la Iosup? Cum vi s-a parut?
Mi-am facut programare la el pt eco de bitest si cineva m-a tampit ca nu e bun, ca face gafe si bla bla. Sunt cam indoita acum...


eu,s la Ili si 2 la bebe2:)
e ok, nu e foarte comunicativ dar e cotat ca fiind printre cei mai buni. E recunoscut si pt faptul ca spune f exact, pe la 12-13 sapt sexul copilului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutz, ma bucur maxim, dar maxim pt voi!! Chiar ma bucur!!!! Sarcina usoara si linistita iti doresc! Si spor la papat ciorbe Si eu am halit multe acrituri si am facut flacau, ia vezi poate faceti si voi pereche

Mami.ilinca, sarcina usoara si tie, dar ce repede a trecut timpul si la voi.. acus te aud si pe tine ca ai ajuns la termen.

Monica , sigur nu-s prin zona sa prind in direct nasterea, sa fie cum vreti voi, dar sa scapati repede si tu si Victoras!

Stanucel, bravo pt notele bune si bafta maxima in continuare flacaului, e clar ca stai si tu in stres mare pana treceti de examene..

Lumi, maine poimaine aud ca te baga daddy in afaceri sa va faceti vreo ferma bio
O sa ii dati oua de prepelita Alexei?

Ramonika, cum mai esti? Ce mai face Sandra? ai luat pisicile la voi acasa?

Magda, ce imi place sa te citesc ca esti asa zen si relaxata, esti tare. Ce nazdravanii mai fac strumfii tai amandoi? sunt curioasa ce ma asteapta si pe mine pe viitor

Noi am inceput sa mergem la plaja, la balaceala, e relativ ok cu amandoi cupii dupa noi pe plaja. Dragos sta cumintel, mai o lopatica plina de nisip in gura, mai o scoica; Amalia in colac in apa nonstop, in rest joaca maxima cu nisipul, e binisor, apucam si noi sa ne balacim pe langa ea. Caldura mare, monser

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Daca aveti timp, cititi ce am scris aici, despre procedura, cum am aflat, cum i-am spus sotului http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172484&whichpage=15

si aici prima intalnire de la eco http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172484&whichpage=18

Foarte frumoasa reusita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Danku, am citit povestea si mi se pare foarte faina. Felicitari. Mi-au alunecat ochii si pe celelalte mesaje de pe acolo. Citindu-le am realizat ca nici pe departe nu pot intelege ce simti tu. Oaaaaaa! eu raman muta cand citesc asa povesti. Cate emotii, cat chin, cata vointa sunt necesare uneori pentru a avea un copil.... si ajungi sa consideri ca e nedrept cand altii au o caruta si sunt chinuiti. In fine... N-am putut sa nu ma gandesc si catsunt eu de norocoasa. 2 sarcini, ambele obtinute de la prima incercare natural si fara prea multe calcule....
Iti doresc sa ai noroc cat mine macar in ce priveste parcursul sarcinii si bb mic sa fie sanatos si la termen! Te imbratisez cu mult drag

Mergi la inceput