Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Sunt convinsa ca in curand Cezarica va avea un fratior/o surioara.



Da, ai dreptate. Intre 1-10 februarie.

iuhuuu, felicitari, sarcina la termen


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca
Sunt convinsa ca in curand Cezarica va avea un fratior/o surioara.

Da, ai dreptate. Intre 1-10 februarie.



FELICITARI !!!



Sa iti fie de bine si sarcina usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Intre 1-10 februarie.


Hehe, varsatorul mic o sa iti faca parul cret :). Abia astept sa va vad in gasca marita! Sarcina usoara si sa fiti sanatosi! extrapupici pt Cezara, surioara!

Mami Ilinca, sarcina usoara in continuare! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de puii vostri! Prietena mea si nasica Nataliei se tot chinuie pentru un bebe, o sa ii zic si ei de sugestiile tale! Pupici!

Raluci, scuze ca ma bag aiurea, dar eu te vad cu trei prunci, nu doar cu doi! (daca eu nu pot nici macar 2, tot mi se pare ideal sa ai trei pui, iar tu esti foarte tanara, ai ajutoare pe langa tine, ...de ce nu?! ) Pupici la flacai!

Ionela, foooarte interesant, abia astept sa ajunga acasa sa discutam (dar eu cred ca se incadreaza in tiparul romanesc...din pacate, sunt curioasa :)))

Floricik, da, doar pe perioada verii, in septembrie la gradi. Motivele nu le pot spune pe forum, am niste extraochi care ma deranjeaza caci ma urmaresc si pe aici (asta e si motivul pt care nu prea mai intru). In Galati nu am mai fost de pe vremea raposatului, mi-ai dat idei, poate in weekendul asta dam o fuga sa vedem faleza. E frumos sa aiba zburlita multe rude prin preajma, alintaturi etc :)

Diana, la multi ani sanatosi si fericiti alaturi de familia ta frumoasa!

Lumi, bravo pt gradina! Noi pana acum avem o livada in devenire, 2 trandafiri, 2 coacazi si gata :) sunt asa de incantata, deci te inteleg cu gradinaritul. Noi nu stam acolo definitiv, nu avem cum sa ingrijim o gradina momentan, speram cat mai curand.

Lyly, ciudata alergie la praf si soare, nu mai culegi si alta opinie? Sanatate si puiului!

Monis, e superdulce puiul in bratele mamei!! Sa ne bucuram de momentele astea cand sunt inca lipiciosi etc. Am nepot clasa a saptea, le-a interzis parintilor sa apara la serbarea de sf de an.... le-a zis ca daca ii vede rupe diploma in fata tuturor (este primul in clasa...) deci ne asteapta vremuri grele :))


Gabitza, sa iti traiasca nepotelul! Si pe noi ne chinuie maselele de sus...parca nu mai ies odata! Poate si asta e motivel de greva foamei. Sanatate puilor! A fost roseola?

Va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata! Va servesc cu cafelute si limonada rece!!!

Mami.Ilinca,felicitari pt burtica! Sa fie sanatoasa si la termen,sarcina usoara!

Dankutza,felictari!!! Sa ai sarcina usoara, iar bebe sa stea cuminte in burtica pana la termen!!!!
Vorbeai cat de mult ii plac Cezarei gandaceii....Alexa este la polul opus. Chiar daca ne-am mutat la casa de 9 luni, ea tot sclifosita este! Sa o vezi cum face "mami,o musaaaa, a fiicaaa", "mami,o gadac....."

Floricik,imi pare rau ca nu va puteti relaxa si voi....sper sa va simtiti mult mai bine din septembrie, cand veti avea papusica cu voi, iar la anul sa aveti angajati la firma, iar voi sa plecati in vacanta!

Monis, chiar daca nu era de ras, eu m-am amuzat cu refuzul lui Iuli de a participa la serbare
Imi pare rau ca iar trece prin etapa de plansete,sper sa treaca repede.

Fetelor, cu Lalu am vb zilele trecute, erau racite atat ea, cat si Ari. Sper deja sa le fi trecut.

Monica, ce fain ca e tati acasa si o distreaza pe printesa!
Da, Alexa are activitati noi: le da paine la puisori, si vrea sa le dea si la "pepenise", chiar daca ii spun ca ele nu papa paine...Plus de asta, se duce si mangaie singurul pisoi care ne-a ramas(ceilalti s-au dus, saracutii)
In rest....ne luptam iarasi cu o tuse, si cum refuza aerosolii, vad ca ne lungim.... Si ne chinuim cu caldura,stam afara doar dimineata,ca dupa somnul de pranz, nu se mai poate de caldura.

Licu , e nasol ca nu aveti niste prieteni, v-ar trece timpul altfel...
Te cred ca ti-e greu de atata timp sa ai aceeasi rutina....poate va invredniciti si mergeti la plaja, sa te mai relaxezi si tu(daca e posibil,cu 2 copilasi)

Magda , ce domnisoara mare ai!!!
Si eu am emotii cu gradi, ca am fata mare
Ma bucur ca evolutia lui Rares este buna, sper sa fie in continuare din ce in ce mai buna. Ce frumos ai povestit de felul cum vorbeste el!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Sunt convinsa ca in curand Cezarica va avea un fratior/o surioara.



Da, ai dreptate. Intre 1-10 februarie.





2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Ups, am uitat!

Lylyana,ma bucur din tot sufletul ca nu ai virusul Hep C, celelalte....nu sunt asa grave Capul sus!
Pupam blondinul frumos!

Dienutze,iarasi ai bagat frumusete de placinta!
Da, e frumos cu gradinuta, e atat de relaxant sa "gradinaresti"! Si ce mult imi place sa vad ca da roade: deja avem castraveti mai multi decat putem manca! Rosiile gramada, abia astept sa se coaca, vinete,mazare, dovlecei(in curand vor fi destul de mari sa culeg),patrunjel si marar, pastai... Cred ca va plictisesc cu gradina mea, dar tare incantata mai sunt!
Si acum abia astept sa creasca "pepenisele", cred ca vor incepe sa se oua in 1-2 saptamani!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Sunt convinsa ca in curand Cezarica va avea un fratior/o surioara.



Da, ai dreptate. Intre 1-10 februarie.



WOW SA AI SARCINA USOARA, bebe 2 sanatos/oasa si sa se nasca la termen!
Ma bucur enorm pt voi!
Doamne ajuta si pentru celelalte doritoare!

Lumi: multumesc! te invidiez pt gradina ta si pt curte..desi e cam cald zilele astea si pe la voi!La gradinarit visez si eu desi nu e treaba usoara deloc .
Dienutze:[flo]saru'mana.
Raluci : si eu zic tot 3 la voi,m-am bagat si eu ca a deschis Dienutze usa . Sa nu te superi te rog. Sa ne zici , te rog, unde mergeti la mare. Toti 4 ? sau luati si ceva bunici ca ajutoare?

Ionela: grea treaba asta cu contraceptia dupa 2 bb :( Cum te mai descurci cu tandemul?Planuiti vreun concediuin 4 ?
Gabitza: cum e Dragos?Eva cea creata e tare dulce . Suzi e prietena ei in continuare? Ai grija cu dintisorii , cica ar modifica forma palatului si implicit a dentitiei , utilizarea un timp indelungat..

va pup pe toate
burica roz 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Dragos e bine, i-au trecut toate bubele doar dupa o zi.... sunt amandoi la gradi se pregatesc sa fie ciuperci la serbarea de peste o saptamana...

Acum e nervos tare cu maseaua care tot nu vrea sa se lase iesita... ieri la gradi a fost imposibil, toti s-au plans de el, nu a mancat, nu a dormit absolut deloc... nervi peste nervi

Eva tot cu suzeta nu vrea sa renunte la ea sub nicio forma, nu am niciun argument care sa o convinga. Ii e rusine cu ea, o ascunde de ochii lumii cand e pe afara, dar in casa si pe la gradi nu e chip.Le mai ia si pe ale papusilor la supt....



2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Va multumesc frumos pentru felicitari.
Adevarul e ca ne-a surprins si pe noi.
Sunt in 6 saptamani si 5 zile.
Este reusita in urma inseminarii.
Ne-am vazut la eco, saptamana trecuta.
Era o mazarica de 7 mm in uter, cu vezicula vitelina.
Acum astept saptamana viitoare sa ma duc sa vad activitatea cardiaca.
Imi doresc sa duc sarcina la termen si sa nu se opreasca din evolutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Mami.ilinca felictari pentru cea dea doua sarcina.
Dankutza sigur va fi ok samburelul.Abia astept sa ne spui cum e si cu burtica si cu Pinky.
Sa aveti o zi buna

Mergi la inceput