Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel
yasmin, cum te simti dupa dexa?
amary, mai esti in zona sau ai mers sa te internezi?

fetelor, cum sunteti azi?
eu am avut o noapte tampita, cu vise ciudate de gen pompe de san , zapada si ceva legat de bb-i, dar nu imi amintesc ce.
am fost la medlife sa imi fac niste analize si sunt curioasa mai ales despre fier, daca am asimilat, ca stateam f prost acum vreo luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Yasmi, nu ai dormit din cauza dexametazonei. asa am patit si eu. dupa 2 zile de nesomn eram zombi. o sa dormi la noapte. da, dexa se face intramuscular.
balanta_tm, zici de visat? eu va visez pe voi , visez convorbirile noastre, visez liste de cumparaturi...
am tot amanat cu reamenajarea si uite ca e vremea urata si nu putem da o lavabila pe perreti pentru reimprospatare...

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Balanta asa cum am scris..ma simt foarte ok, nu simt nicio schimbare..doar ca nu am dormit deloc de la 4...dar am incredere in ce spune irip ca o sa dorm la noapte. Acum mie somn de mor dar sunt la job. nici eu nu ma pot apuca de zugravit...dar cred ca saptamana viitoare rezolvam..apoi peste o sapt mergem si la cumparaturi pt bagaj spital si bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatza la prinz si de la mine

M-am trezit cam indispusa, ma enerveaza ca sunt fff sensibila in ultima vreme, iau si rasnesc toate povestile nasoale pe care le aud.

Vremea sa stiti ca se imbuneaza de sapt viitoare, asa ca va puteti face linistita planul de zugraveala.

Avem si noi un nesting syndrome incipient, in sensul ca suntem cu toate in faza in care ne gandim ce si cum trebuie facut/luat. Asa ca va citesc cu inters si bag la cap pt mai incolo.

Amary, da un semn!sa ne povestesti cum faci cu clexanele
Ralu, ai fost la morfologie?





Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Buna, Brigit !

Da, am fost, sunt bine prichindeii mei, dupa ambii doctori si dupa test. Unul are placenta pusa pe col, sper ca se va ridica de acolo totusi. Acum nu-mi ramane decat sa ma relaxez :) desi la programul meu de somn... e mai greu .. ma scol de saptamani bune dupa 3-4 ore de somn si nu mai pot adormi la loc, si ma loveste si foamea cu dureri de stomac :)


--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
12+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza.
Ralu stai linistita. Perioada cu simptomele enumerate de tine se apropie de sfarsit. Tulburarile cu somnul le ai din cauza progesteronului dar organismul se obisnuieste cu el si incet incet ai sa te simti mai bine. Foame cu dureri de stomac pe timpul noptii am avut si eu. Nu ma duceam la culcare fara ceva de rontait pe noptiera. Dupa ce te acomodezi cu somnul, poti incerca sa bei o gura de apa atunci cand ai impresia ca ti-e foame. Eu am realizat prea tarziu ca mananc noaptea pt ca ramasesem cu obiceiul asta si nu pt ca imi era foame.

Noi azi implinim 21 de saptamani. A mai trecut o saptamana. Ieri am avut o experienta tare tare ciudata. Baiatul meu din stanga cred ca a confundat vezica mea cu o trambulina si va jur ca aveam impresia ca sare pe vezica. Lovea vezica si apoi ma lovea in burta. Ce facea? Antrenament pt Cirque du Soleil? Dupa 2 astfel de lovituri succesive m-am ridicat din pat caci m-am cam speriat de senzatia ciudata.

La ROmexpo este targul pt mamici. Mergeti? Sau ati fost la targurile mai vechi? Nu am fost niciodata, sper sa gasim lucruri frumoase. Brigit te invit sa ne holbam pe acolo

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Anne s-ar parea intr-adevar ca am scapat de problemele cu sangerarile, si vin si eu in urma ta cu 8 sapt tot cu doi baietei
Apa beau non-stop noaptea daca nu ma abtin, dar imi face mai rau foame si evident ma duc din 2 ore in 2 ore la baie :)
In noaptea asta am reusit performanta sa nu ma mai scol decat 1 data si apoi am adormit (cu greu) la loc si ma simt mult mai odihnita. Vroiam si eu sa merg sa imi iau ceva pantaloni ca nu mai incap in nimic decat cu fermoar deschis ... nici eu nu am fost pana acum la targurile astea, doar ca am auzit ca nu ar avea reduceri de preturi cine stie ce, doar ca sunt multi la un loc.
Abia astept si eu sa ii simt pe prichindei acum mi se pare amuzant ce spui tu de vezica salteluta, dar sigur e neplacut

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
12+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Hello fetelor,


La cate mai multe saptamani inainte tuturor gemenistelor!!
Amary, cum mai esti? Tot 3 in 1?
Balanta_tm, ce mai faci? Cum a iesit fierul la analize?
toate fetele!

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, felicitari pt cele 33 de sapt . ma tin dupa tine .
fierul a iesit ok. dupa 5 sapt de tratament si carne de vita de 2 ori pe sapt, sunt aproape de limita normala cu hemoglobina, iar sideremia este in limite in conditiile in care inainte era mult sub limita inferioara (limita era 50, iar eu aveam 22 ).
glicemia e buna si ea (eu cam bag dulce si de fiecare data ma tem de rez la glicemie).

ralu, felicitari pt eco. insa fii atenta cu placenta aia care iti acopera colul. progesteron mai iei?

anne, la mine bb1 loveste zilnic cu piciorusele sub coaste si uneori o comite rau , la modul ca ma doare de-a binelea.

eu cred ça amary este la spital. altfel nu cred ca ar fi "absentat" cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, hai ca te trag dupa mine . ce pastile ai luat pt cresterea hemoglobinei? nu te constipa?
eu sunt ingrijorata cu constipatia de care sufar. ma straduiesc sa rezolv la 2 zile cu supozitor, dar si asa devine din ce in ce mai greu. mi-e teama sa nu fortez colul . am mancat fructe, am baut lichide si tot greu e. mi-e frica sa mai si mananc.
cred si eu ca Amary lipseste motivat o asteptam cu vesti

33 &

Mergi la inceput