Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anabel, pai dupa 34 s nici nu se mai pune pb de injectii de maturare, deja bebeii ar trebui sa se descurce singuri.

Doamne yasmi, alaptat si fumat, ce inconstienta... Sunt unii oameni care nici nu isi dau seama ce rau le pot face copiilor. A, ca esti iresponsabil cu viata ta e una... Cu viata unui bebe care nu poate face alegeri singur, mi se pare revoltator...


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ma gandeam acum ce de gemeni la odiseea piersicutelor.
A scris acolo si tamys ca i s-a recomandat sa stea la pat, are 32 s.
Vad ca in jur de 30 e un moment mai critic. Ea are cerclaj, voi ce stiti? Ca la piersicute nu citesc constant
a


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamys nu are cerclaj. pana acum insa, a avut noroc de un col bun. insa cred ca si ea a stat in medical aproape toata sarcina.
mie mi-a spus ginecologul inca de la inceputul sarcinii ca la gemeni perioada critica incepe la 30 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta tu ce ai alege intre prog injectabil si lutinus, care crezi ca se absoarbe mai bine?

Aseara am facut o fiola de prog si parca e mai bine cu contractiile, ba chiar stau pe stanga.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Daaa, chiar noroc, la cum povesteste despre condus si despre faptul ca s-a descurcat singura de la 2luni ca ii e sotul plecat. Iar dr ei vad ca si acum o cheama la luna, deci e clar ca nu a vazut-o mai des. E si norocul asta important. Eu recunosc ca nu am pus mana sa car nici macar o paine, sotul are tot in grija de la aprovizionare la curatenie, de condus nu conduc, de gatit gateste mama. I-am mobilizat pe toti, am si eu noroc macar de ajutoare.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu as alege prg injectabil. de fapt cred ca am scris ca pe langa cele 600 mg utro/zi, am inceput sa fac zilnic cate 30 mg de agolutin. ajuta inclusiv la intinderea/marirea uterului, nu mai zic de col, contractii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, voiam sa te intreb de dufaston luat dupa 20 sapt ce parere ai? Vad ca dr mea tine la el f mult, nu imi explic de ce sincer.




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, nu ma incanta ideea de duphaston dupa 20 de sapt fiindca este progesteron sintetic plus ca citisem undeva ca dupa o anumita varsta a sarcinii poate da efecte teratogene.
oricum, dupa 20 de sapt nu ii mai vad utilitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta tare bine ma simt cand suntem pe aceeasi lungime de unda...gata incep injectiile

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Da, pai tocmai faptul ca e sintetic nu imi convine. Ei in prospect nu zic nimik de efecte teratogene, dar...
Eu sincer ma gandeam sa renunt la el si sa adaug depotul saptamanal, toate astea in paralel cu scaderea dozei la 600 - de sapt viitoare reduc...
D


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput