Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, ai fost in inspectie la toaleta? cum e? curat? aveti langa camera?
e bine ca nu ai contractii; de fapt cred ca e cel mai important lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, ma bucur ca esti optimista-asa trebuie!
Apropo de ce te intreba balanta cu wc-ul, ce te sfatuiesc este sa iti iei de la farmacie un dezinfectant cu spectru larg - eu am gasit Esept, la 0.5 ml, este bactericid, fungicid, virulicid (HIV, hcv, hbv). Mi-am cumparat de la sephora recipiente mici, goale cu pulverizator si am mereu langa mine unul sa ma dau pe maini. Cel mai important lucru e sa te feresti de infectii.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Fetelor daca este in salonul 7 are dezinfectant in camera si are si wc cu dus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

irip,sanatate multaaaaa....si eu am fost azi la Polizu si mi-a zis dr ca am colul deschis,in schimb m-a trimis acasa si evin peste 10 zile...mi-a recomandat sa stau numai in pat,acum cu Dumnezeu inainte....la ce dr esti tu?Eu sunt la dr Esanu Sorin.si sa stea gemenutii mai mult in burtica.
Salexa,felicitari...si eu tot natural nasc dupa cum sunt pozitionati bebicii.
toate fetele

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, ce faci, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza fetelor. Ma puteti lamuri si pe mine cu ceva? Am primit analizele la urina, sumarul este in regula dar la urocultura scrie "flora bacteriana < 10.000 cfu/ml". Aveti idee ce inseamna asta? Rezultatul nu l-am ridicat inca de la clinica, nu are interval de referinta, la medicul de familie nu raspunde nimeni si eu sunt tare panicata. O fi semn de infectie?

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, inseamna ca urocultura este negativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

multumesc balanta. M-am linistit

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor,
irip ce faci? cum esti?
eu am avut o noapte foarte ok...se vede ca eram deja obosita de multe nopti nedormite...azi noapte nu m-am trezit decat de 2, 3 ori si am adormit foarte repede la loc...asa ca sunt foarte odihnita si ma simt ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Dragelor,

Am vesti bune: col de 2.2, posibilitatea ca maine sa plecam acasa, copiii cu greutatea de 2200 per buc.
sper sa plec acasa ca sunt ff obosita. nu am dormit din cauza sforaiturilor. astept sa vad ce mai zice dr.
pupici

33 &

Mergi la inceput