Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, aplicatia se numeste MyBabyBeat. ai nevoie si de o pereche de casti.

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, aplicatia se numeste MyBabyBeat. Ai nevoie si de o pereche de casti.

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Irip tu mai ai contractii?
Oare te vor trece pe tratamente?sunt tare curioasa ptr ca trebuie sa ma pregatesc si eu mai ales ca am colul scurtat.E tare bine ca ne tii la curent....oare Amary e bine?

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, da doar pe iphone merge?

Ralu, graul bulgur are indice glicemic 68, mediu asadar. E la jumatea cartofilor prajiti. Cred ca poate fi consumat fara pb destul de des.cartofi am mancat si noi si vechi, habar n-am daca aveau colt sau nu ca maica-mea gateste, de cand mananc la orizontala intru in bucatarie doar sa imi iau cafeaua.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salexa poate ne intalnim prin cartier....

Eu stau pe sebastian, dar nu prea merg prin parcul de cartier.
Noi mergem acuum in bordei si kiseleff in We, ca in timpul saptamanii eu la serv, ei la geadi . Seara ii iau de manute si ne plimbam pur si simplu. Este infernal in parcul Sebastian cu copii "mergatori"... numai role, biciclete...ei nu stiu sa se fereasca la claxon, asa ca nu riscam

Si mai e o intreaga trupa de mamici de gemeni in cartier , eu le stiu pe cele cu copiii cam peste un an jumatate...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ce tare Gabitza, ca mai sunt perechi de gemeni in zona ! Si eu stau pe aproape, recunosc ca parculetul acela mi-e simpatic doar dimineata devreme :) ca apoi seara e ca la nebuni in toata zona.

E ...Brigit, si eu visez sa o mai aduc pe mama la mine, sa mai faca ea de mancare, ca la ea nu ma duc ca ies scantei :) ; si cu mine a stat 3-4 zile cand a fost al meu plecat, si tare bine a fost - doar ca m-a cam alergat prin casa sa-i dau diverse :) eu trebuie sa gatesc macar friptura si cartofi pt al meu, iar pt mine, eu sunt cu branza, rosiile, fructele, si acum graul asta pe care dupa ce il fierb, tot o salata il fac cumva.
Eu am stetoscop acasa, cred ca pe voi peste 20s va poate ajuta sa auziti inimioare, am citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor...am crezut ca nu vad bine cand am citit de irip...Doamne ajuta sa fie bine
Eu nu m-am simtit deloc ok azi noapte..pana la 4 nu am dormit deloc..m-a cam durut burta...senzatii ca la cm..exact sub burta. nu puteam sta nicicum...m-am intors pe toate partile...acum vad ca sunt mai bine.
ma enerveaza ca sunt cam stresata de numarul saptamanilor...de nastere prematura..eu de fel sunt optimista...si nu imi place starea mea de acum.
legat de kg...eu am pus 11...la 29 saptamani...cred ca sunt cam multe nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna fetelor,

Gata cu fetitele acum rasfat pentru mami.
Yasmi nu sunt multe. Eu aveam 16 kg in plus cand am nascut si aveam 34 de saptamani si 5 zile. Pe masa am dat 10 jos, acum sunt mai slaba decat inainte sa fiu gravida din cauza alaptatului. Or sa ma manance de vie.
Irip la ce etaj esti si ce salon?
Gabi da ne intalnim dar noi momentan nu avem carut ca sa putem iesi la plimbare. Au spus nasii ca vor ei sa cumpere carutul si tot il asteptam. Eu merg de obicei in parcul Carol. Sincer este aproape de mine parcul Sebastian dar cred ca merg o data pe an in acest parc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, cum esti?
probabil ca ai si tu diazepam in perfuzie si de aia nu mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Hello,

i'm back!! nu scapati asa usor de mine. am ramas pe acelasi tratament pt k eu nu am contractii, singura chestie este ca mi-a fost ridicat patul pe caramizi...iupiii!! de cand imi doream
salexa, sunt la et 3, salon 2. e super cald in salon.
balanta, mi-ar prinde bine niste diazepam ca sunt capiata de somn, insa nu mi-a prescris
brigit, nu stiu daca aplicatia MyBabyBeat merge doar pe IPhone.
fetelor, pai noi suntem eroine. aici sunt fete cu probleme cu sarcini muuuult mai mici decat ale noastre. ce e amuzant e ca mai aud si eu alte gravide care le invidiaza pe cele care nu au nici macar o greata toata sarcina.
va pup si va tin la curent (as vrea eu niste curent pe caldura asta)

33 &

Mergi la inceput