Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, multumesc pt gandurile bune .

irip, ai dat atacul la felia de tort?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza.
Salexa, ce tonus bun ai, imi place de tine. Sper sa am si eu aceasi stare de spirit si buna dispozitie. Sora-mea mi-a spus ca fetita ei a avut probleme cu constipatia si a reglat-o prin dieta ei. A mancat struguri si prune si a ajutat-o pe fetita. Sunt teorii care sustin ca dieta ta nu influenteaza laptele matern deci ... nu stiu daca a fost o coincidenta sau chiar a ajutat-o pe fetita dieta sora-mii.

Balanta, nasti la un spital privat de platesti in euro? E cam ciudat sa platesti in valuta si cam ingrijorator caci BNR spune sa ne asteptam la 5 lei/euro.
Imi pare rau ca te-au suparat piersicutele

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, la 7.15 eram langa frigider sa imi iau felia de tort. Am mancat-o imediat chestia mai nasoala e ca dupa ce consum produse cu cioco ma iau niste arsuri....dar a meritat

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaaa si bafta azi la control pt cine merge la !

Azi am program de infrumusetare, spalat pe cap si frezat la dansa. Sa vad daca reusesc si manechiura. Ieri m-am epilat cu epilatorul,si pedichiura, dar am avut ajutor pe sot, azi ma fac singura, sa vedem ce iese.

Am uitat sa zic ca ieri am iesit 15 min in oras, am dat gata 2 magazine in timpul asta, ca sa vedeti ce rapide sunt femeile cand vor. Mi-am luat si 2 art de imbracat, o pereche de pantaloni 3/4 subtirei si o bluzica. Ma uitam la burtica mea in toate vitrinele si sunt maaaaaare. In rest sa vedem cum ma descurc cu ce am, stau ffff prost la tzoale ca eu am fost ffff slaba, apoi am pus niste kg dupa stimulari, dar nu mi-am cumparat imbracaminte pe marimile noi, ca citisem eu ca asa ti se pare mai stimulant sa slabesti, cu gandul la garderoba ta.a, si nu am fost niciodata genul care sa poarte haine largi, mereu am avut hainute cambrate si care evidentiau formele. E, si evident ca nu am reusit sa dau prea multe jos, tzoale nu am decat mici, asadar nu pot sa spun ca ma imbrac cu tzoalele mele vechi, ca ele oricum nu imi veneau. Daca nu ar fi vremea asa schimbatoare nu ar fi asa problema, dar uite ca tre sa ai pregatite haine si pt 15 grade si pt 35.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, vreau sa nasc la privat, dar poate ma mai razgandesc de 5 ori pana atunci . pretul la privat la timisoara este in euro, dar se achita la cursul zilei in lei - o mare tampenie...ar trebui sa fie un pret fix in lei - altfel, mi se pare jaf la drumul mare.
daca nasti la stat in timisoara, spaga la dr, anestezist, neonatolog, se da in euro .

irip,
sa iti fie de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui salexa

Au urmat inca 2 saptamani jumatate de stat la spital pentru ca fetitele au venit pe lume cu greutatea de 1,950 si 2,150 si nu ne puteau externa



Buna

In primul rand felicitari pt fetite
Fetitele respirau singure? Te intreb asta pentru ca si eu am nascut copiii cu greutati mai mici ca tine, aka fetita 1910 si baiatul 2140 si ne-am externat dupa 5 zile(am nascut luni si sambata eram acasa)
Ne externam si mai repede, dar mi-a fost imposibil mie sa ma misc... am avut dureri crunte de cap. Externarea nu a fost la cererea mea, a fost de comun acord cu medicii de la Medlife. Am fost intrebata daca doresc sa ma externez, daca ma simt in stare sa fiu "mama" pentru ca ei, medical vorbind nu au niciun motiv sa ne tina internati.... doar daca dorim noi sa stam

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, sa porti sanatoasa noile achizitii. eu incerc sa ma descurc cu ce mi-am luat la inceputul sarcinii...avantajul de a sta in casa oricum, la inceput mi-am luat o gramada de haine sperand ca ma voi duce la serviciu mult si bine...ce stiam eu ce ma asteapta.
ma simt ca o balena...de la kg acumulate ma dor gleznele, genunchii, talpile. eu o trauma pt corpul meu sa care atatea kg acumulate intr-un timp atat de scurt.
saptamana trecuta mi-am facut mani si pedi ( am pe cineva care vine acasa). mi -ar placea sa vina zilnic cineva acasa sa ma coafeze, penseze, etc.
ma fac cu lama, caci un epilat cu ceara m-ar face sa nasc prematur de la contractii. oricum e jale.....nu vad nimic, doar pe pipaite....sper sa nu se ingrozeasca dnul dr.

33 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Gabi, la cate sapt ai nascut? Ai facut injectii pt maturare? Sarumana de info

Irip, pai si eu ma descurc cu hainele ca stau acasa, altfel trebuia sa iau mult mai multe. Am luat haine ca nu stiu ce sa imbrac la controale, cand tre sa arat cat pot si eu de decent. In rest tricouri de la sot pe care nu le mai imbraca si niste egari, asta e tinuta mea de scandal.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

am nascut la 37 sapt, cezariana. am facut si injectiile de maturare pentru ca din saptamana 34 am cam stat la pat si am baut lichide la greu....
Pe partea fetitei incepusera sa o ia cam razna parametrii doppler, niste Ir-uri marite si le-am tinut sub control cam 3 saptamani pana a dictat Eva cezariana....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Salexa felicitari ! Ai avut o experienta speciala cu nasterea ! Imi place mult cum te simt din ce scrii, esti foarte relaxata si optimista si asa mi-as dori sa fiu si eu ! Sa fie fetitele papacioase sa creasca mari si sanatoase !

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
13+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput