Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


'Neata!

Cafeaua este gata!

O zi buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Multumesc!
Prinde tare bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Multumesc Alina!



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna dimineata!

In dimineata asta tot eu va dau cafea?!
Poftiti de serviti!

LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele Sfintilor PETRU si PAVEL!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Salutare gagici!
Ce mai faceti?
Nu mai povestiti nimic?
Noi ne preagatim sa plecam pe la Buzau maine,sper sa tina vremea cu noi si sa putem sta linistiti la aer curat
Rocsy ati ajuns acasa?
Va pup



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!
cris sa aveti vreme frumoasa maine!
Drum bun si odihna placuta!

Azi, Justina mi-a facut febra (38,6)..o fi de la masele??
O urmaresc, sa vad daca ii scade.

Iar eu am facut alergie de la un peste afumat.
Mi-au iesit doua pete mari pe mana stanga si un pic intre degete, la mana dreapta.
Bine ca avem cabinet medical la servici, de m-am ales cu o injectie , pastilute (Claritine si Ca lactic) si o reteta (DEXAMETAZONA, de preferabil injectabil).
N-am apucat sa i-au reteta, in schimb am luat Aerius (am m facut alergie de la altceva, si Aeriusul m-a ajutat) si vad ca incep sa dispara.

Pt prima data am comandat online (imbracaminte si incaltaminte), de pe acest site.
Azi a venit coletul si sunt tare incantata de ele.
In caz ca nu va vine le puteti returna gratuit, iar banii vi pune in cont.

O seara placuta sa aveti!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut ! Va multumesc din suflet pentru sustinere si urari !
Nana : si un pentru ca ai anuntat fetele :-)

Suntem acasa de vineri. Incercam sa ne gasim echilibru acum.
Sa va povestesc acum cum a fost . Marti dimineata m-am internat, m-au perfuzat non-stop inainte de interventie ca sa nu mai existe surprize; TNS -ul arata contractii, la controlul de pe masa colul era moale, deschis, pregatit de nastere ... travaliul se instalase usurel. Anestezia a decurs ok, am avut parte de 3 anestezisti, erau convocati cu totii in caz de nevoie . Am auzit si eu de data asta plansul bebelinei, am si vazut-o putin pana au dus-o sus. La terapie intensiva am stat pana a doua zi dimineata, mobilizarea a fost putin dureroasa dar fiindca mai aveam epidurala am trecut usor peste. Cu fiecare zi care trece durerea sacde din intensitate, astazi dupa 5 zile nu mai am dureri deloc, ma deranjeaza doar sutura ca ma tine din mers .
Natalia este o mancacioasa, din fericire laptele a venit rapid deoarece era instalat travaliul, miercuri seara aveam deja laptic. Pentru ca am o bebelina papacioasa care trage klumea de la san, lapte am suficient, ma rog sa continui asa ca nu am chef de suplimente. Se smechereste pe zi e trece, deja face mofturi la partea cu adormitul ! Nu vrea sa adoarma decat la san , si pe mine ma dispera chestia asta ca mai trebuie sa ma ocup si de Sofia, nu am timp sa stau toata ziua lipita de ea. Cu somnul in primele zile a dormit aproape non stop, mananca la interval de 2, 4 sau 6 ore; ii dau la cerere nu o trezesc, eu ma bucur ca momentan avem o trezire pe noapte .... sa vedem cum evoluam in noptile urmatoare, de si-ar pastra obiceiul ar fi minunat. Cand nu se trezeste mai mult timp sunt nevoita sa folosesc pompa ca ma innebunesc sanii. Astazi a mancat mai des, am baut si ceai pentru stimularea lactatiei, de data asta as vrea sa alaptez doar la san, vedem noi in 2 saptamani daca reusesc ca din cate stiu atunci se echilibreaza cantitatea de lapte.
Sofia a reactionat minunat, a chiuit de bucurie cand am ajuns acasa, imi facuse joi o vizita la spital ... nu am luat-o chiar pe nepregatite. Ar vrea sa o tina in brate, e fascinata de manute, picioare ... imi facea evidenta : "gura mica, nas mic, ureche mica etc ". O dragaleste intr-una , i-a spsu ca o iubeste , iar cand plange e disperata " mami plange bebe ". In schimb nu prea intelege partea cu linistea mai mult de 30 de secunde. Astazi incercam sa o adorm, Sofia nu vroia sa plece din camera , o rog sa faca liniste dar nu prea mi-a reusit, intr-un final l-am rugat pe Florin sa vina sa o duca afara. La partea asta va trebui sa ne gasim echilibru. Incerc sa ii acord cat mai multa atentie, as ridica-o si pe ea in brate dar cum dupa cezariana nu e indicat nu pot sa o dragalesc decat din pat, sper ca dupa ce imi scoate firele sa ma joc mai mult cu ea ca sa treaca peste celelalte minusuri.

V-am facut capul calendar. Va pup .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna dimineata,

,ne mai stiti?
Draga Rocsy... Felicitari si Bun venit printre noi, Natalia, sa aveti viata frumoasa si de acum inainte....

La multi ani!!!! tuturor care s-au serbat in ultima perioada....

Nu am mai trecut pe la voi din lipsa de timp. Noutatea ar fi ca am reusit sa imi gasesc un job intr-un loc unde am de invatat ff mult, trebuie sa ma readuc la zi cu legislatia, insa este extrem de prost platit. Dar nu am de ales, eram fff ingrijorata ca raman fara job, am alpicat , m-au chemat, au fost singurii care m-au chemat la interviu, si iata-ma...programul ...9-18, adik toata ziua esti plecat...
Copiii stau la mama, se descurca destul de greu cu amandoi, dar nu avem incotro....Nu vreti sa stiti cum urla Tudor cand plec si cat ii ia mamei sa il linisteasca....ooooooffffffffffffffffffff

Despre noi, tocmai ne-am intors din *concediu*, am fost toti 4 in Bulgaria, a fost bine dar cum am ajuns acolo, au inceput amandoi copiii cu febra (39, 40), rosu in gat, antibiotic, dr, etc. Noroc ca nu a durat decat vreo 3 zile si pe urma si-au revenit. S-au balacit, Tudor e innebunit dupa apa, a stat gol, pusca, il stia toata plaja cat de zvapaiat si sturlubatic este...Un punct bun, a inceput sa ii placa fara pampers si sa se ceara cand face treaba mare....Are mult mai multe *cuvinte* in vocabular, dar nu il intelege nimeni cand spune ceva, decta noi....

Va pup si sa stiti ca nu v-am uitat....chiar dc trec mai rar pe aici, ma gandesc la voi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Va pup si sa stiti ca nu v-am uitat....chiar dc trec mai rar pe aici, ma gandesc la voi.....

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)


Mai bine mai rarut decat deloc . Te asteptam cu drag aici in clubul scutecelor.
Iti doresc servici cat mai usor !


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Buna!
Rocsy-ma bucur de vestile bune! Pare usor din ce povestesti tu acolo! Sper sa ai laptic din plin, bebe sa nu aiba colici si sa te lase noaptea sa te odihnesti!

Mary- ma bucur ca ti-ai gasit serviciu. Dupa ce te mai acomodezi o perioada poate gasesti ceva mai bine platit! Sa va fie de bine vacanta din Bulgaria!


Eu, pe aci' pe la scarbiciu, una, alta....


O zi frumoasa fetelor!

Mergi la inceput