Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Hei salutare, salutare...

Ce ma bucur ca dupa atatea vesti groznice aici pe DC, mai citesc si despre lucruri bune, asa ca FELICITARI Alina, sarcina usoara ....Asta da, curaj....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

In rest, ce sa spun despre noi..ai mei copii sunt la tara cu mama mea, le e bine acolo ca au spatiu mai mare pentru joaca.

Tudor a depasit faza cu pampersul peste zi, mai cu accidente dar suntem pe drumul bun, punem scutec doar noaptea . A inceput sa isi dea drumul si la vorba dar stalceste cuvintele intr-un maaare fel, e super haios. "Basa-basa" inseamna: si cu asta basta.

Insa, i-am avut iar bolnaviori, Tudor in special probleme cu gatul, rosu, tuse, muci la greu. Iar nu am scapat de antibiotic Vreau sa merg cu ei la un dr. homeopat sa facem un program de imunizare ca nu se mai poate asa. Culmea e ca iarna nu runt raciti dar in vara asta...am avut cateva episoade urate...

Tudor il imita in tot pe Matei, si cum Matei face numai traznai, face si Tudor intocmai, e un taraboi la noi...Se cearta, se mai bat dar se iubesc, Tudor e topit dupa frate-su mai mare insa Matei e mai egoist, nu prea il baga in seama pe cel mic, nu ii da jucariile, nu il lasa sa ia nimic din ce e al lui, asa ca avem de lucrat continuu la Matei sa ii explicam si sa vorbim cu el despre cum trebuie sa se poarte cu cel mic. E greu ...dar si frumos, cand ii vad imbratisati, cand se dragalesc ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Cris Nadia doarme de la 2.30 pana pe la vreo 5 ziua si seara pe la 10.30 suntem in pat. Mai are nopti cand nu are chef sa adoarma si se foiesc dar o ignor, raman lanaga ea cu lumina stinsa pana adoarme. Si intr-un final adoarme.

Marylenac sanatate la puiuti. Si noi ne dam drumul mai greu la vorba. Cuvintele simple le zice dar alea lungi zice ori numai inceputul, ori numai sfarsitul si daca incerc sa ii spun eu corect si ea sa repete se enerveaza, si nu stiu cum sa procedez cu ea sa fie bine.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

flory_blanca, trebuie rabdare cu ei, si mai ales trebuie sa incerci sa le repeti cuvintele corect si sa nu bage de seama ca te amuza cand spune stalcit pentru ca numai asa o sa o tina, ca zice ca e funny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!
Marylenac multumesc!
cris eu ti-am raspuns pe mess. N-am vazut c-ai intrebat si pe forum.
La pranz: 12-12:30, Justina doarme max 2 h iar Ioana 1-1h jum.
Seara la 20 -20:30 le culcam . Justina adoarme imediat , Ioana m tarziu. Uneori adoarme si ea imediat, depinde cat e de obosita.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput