Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Sunt cu gaza in brate si cu un ochi la un film si unul pe net .
Trec zilele asa de repede una dupa alta, nu imi vine sa cred ca peste 2 zile Natalia va avea doua luni ... mai sunt 10 luni pana la un an ! In continuare mancam doar la san, de cateva zile si-a scos masa din timpul noptii, de la 10 seara pena la 6-7 dimineata avem somn linistit ; sper sa isi pastreze obiceiul , si Sofia il avea la fel si de la 4 luni a inceput circul noaptea .
Pitica a inceput deja sa ne urmareasca cu privirea, ii place sa stam la povesti si ne si raspunde, gangureste asa de dulce , imi vine sa o mananc cand o aud si mai ales cand ne zambeste cu gura pana la urechi. E innebunita dupa Sofia atata timp cat nu o trage sau strange de maini, atunci se strica relatia; ce sa facem, Sofia o iubeste la nebunie si ar dragalio non-stop, singura problema e ca in manifestarea ei de iubire pune prea mult patos si trebuie sa fiu cu ochii pe ea cand o strange in brate pe sora-sa, ea nu isi da seama dar poate sa o stranga prea tare.
Botezul il vom face in prima saptamana din octombrie , pana atunci incepe Sofia gradinita, trebuie sa ma ocup de finalizarea actelor dar cu timpul stam mai prost saptamana asta mai ales ca bona mi-e in concediu ! As fi plecat si eu la mare dar inca am foarte multa treaba la cabinet, cand se mai linisteste atmosfera imi iau concediu macar o saptamana, nu cred ca vom ajunge la mare anul asta dar as da o fuga pana acasa.
pe toata lumea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Rocsy- ma bucur ca viata voastra a intrat pe un fagas si ca sunteti ci toti ok. Bravo voua! Chiar pare usoara viata in 4 din ce povestesti tu!

Pupici la printese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

E a doua oara cand intru saptamana asta si vad chenar negru pe DC. Nu pot sa privesc poza lui Bibi, un baietel asa de minunat a plecat la ingerasi .... restul cuvintelor sunt de prisos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Salut !

E a doua oara cand intru saptamana asta si vad chenar negru pe DC. Nu pot sa privesc poza lui Bibi, un baietel asa de minunat a plecat la ingerasi .... restul cuvintelor sunt de prisos !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Am vazut si eu cumplita veste aseara pe FB,nu am mai putut dormi,nu imi pot imagina ce e in sufletul bietilor barinti...un copil asa frumos,vesel si dulce sa plece atat de devreme.

Probabil e intr-o lume mai buna acum,cu ingerasi ca el..numai asa ne putem resemna



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mda, vestile de genul asta sunt naspa, ti se ridica parul de pe tine si intotdeauna ma gandesc cat suntem de norocosi ca noi si copiii suntem bine ca uite cate tragedii sunt pe lumea asta !!!

Nu am nimic de mancare in frigider .... si am un chef de gatit , in plus sunt doar cu gaza acasa si tot astept sa se trezeasca; de la ora 6 azi dimineata doarme tun, vroiam sa dau o tura de cartier pana nu vine caldura mare ca sa fac si eu cumparaturi ca sa fac papa ... poate soseste sotulache cu Sofia mai repede decat si-au propus si dau o fuga pana la magazin ... pana atunci ... bantui pe aici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Rocsy- ma bucur ca viata voastra a intrat pe un fagas si ca sunteti ci toti ok. Bravo voua! Chiar pare usoara viata in 4 din ce povestesti tu!

Pupici la printese!

Mamica unui buburuz


Sa stii ca nu e chiar asa de greu . Voi ce mai faceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

M-a pufnit plansul cand am vazut aunturile de pe DC legate de Monica si Bibi. Numai in momente ca acestea realizez ca nici nu stiu ce sunt alea probleme reale si ma consum peste nimicuri. Cel mai mare noroc in viata e sa fie familia sanatoasa, restul nu mai conteaza.

Rocsy foarte frumos povestesti de voi 4. Mi-e drag sa va citesc ce mai faceti, si iau notite.

Noi ieri am avut un episod asa de urat. Nadia s-a inecat cu peste si pret de cateva secunde nu mai respira. Mi-a fugit pamantul de sub picioare de nici nu am avut putere sa reactionez. Noroc ca eram multi in incapere si tata i-a scos osul din gat. Sper sa nu mai trec prin asa ceva niciodata ca e groaznic.

Fetelor pe unde mai sunteti, ce mai faceti? Ati plecat in concediu de e asa liniste?

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Am facut cafeluta!

Flory,Sebi intr-o seara si-a bagat un dop pe gat.Stateam toti in pat,incercam sa adormim iar el se juca cu o sticla,am zis ca nu e nici o problema,pana cand si-a bagat capacul pe gat.
Exact cum povestesti,mi-a fugit pamantul de sub picioare si nu am stiut cum sa reactionez decat sa aprind becul iar sotul i l-a scos.Ingrozitor

Rocsy chiar ca pare simplu de cum povestesti tu.Cine se gandea la primul copil la alaptat exclusiv si lucrat in acelasi timp?
Ehhhh,eram mai panicate atunci,recunoaste

Nico ori muncesti de nu ai timp sa respiri ori te distrezi de ai uitat de noiZi ceva,macar sa stim daca te invidiem sau nu

Alina ti-am vazut finii p FB,tineri si frumusei.Sa va traiasca



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza fetelor!
Rocsy, Cris-Eu sunt la birou, citesc DC-ul in fiecare zi, dar nu mai am chef dupa 2 decesuri pe forum, ma rezum doar la a citi una alta. Am mai citit de o tanara de 33 de ani cu fetita de 3 ani care are ce a avut Monica si care are metastaza cerebrala, asa ca sunt picata in butoiul cu tristeti. Greu ii loveste viata pe unii! Sper sa ne fereasca D-zeu de asa ceva!
Numar zilele pana plec la Paris, fi-miu incepe cresa pe 4 septembrie.

Flory, Cris- si noi am trecut prin astfel de momente cu un os de peste, dar eu una imediat il pun cu capul in jos, batut pe spate si dupa aceea bag degetul sa scot. Dar sper sa nu mai trec prin astfel de momente ca sunt criminale.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

Intr-adevar e f dureros ceea ce s-a intamplat cu Monica70 si Bibi!
Insa, vin cu o veste, de-acum buna ,ca ne-am resemnat. A venit pe neasteptate.
Sunt cu bebe 3.

Referitor la innecat: am patit-o si noi cu Ioana (era mai mare decat Justina). Se innecase cu cereale (Musli), si nu m putea sa respire.
A luat-o sotul de picioare si capul in jos. A zguduit-o de cateva ori si i-au iesit cerealele.

cris multumim pt vizionare si urare!
O seara buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput