Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Super tare faza cu uitatul pe sub usa. Nadia inca nu s-a gandit la asa ceva.
Rocsy nu reuseste tati sa o adoarma pe cea mica si tu ramai numai cu Sofia sa nu ii fie nici ei greu cu atatea schimbari?

Cris sa va fie de bine iesirea la mare. De abia asteptam sa plecam in concediu. Si noi avem o perioada cand asa de mult progreseaza si altele in care e super timida si abia vrea sa vorbeasca. Oricum ea vorbeste mult in prezenta mea si a bonei in rest ii trebuie sa se acomodeze inainte sa isi dea drumul.

Voua va stau nazdravanii pe masina? Nadia se plictiseste repede si nu imi place sa stau cu ea ca eu de la statul in spate si cum ma tot agita mi se face rau de trebuie sa vomit. Noi tot incercam sa plecam in orele ei de somn macar vreo 2 ore de drum sa le doarma dar acum cum vom merge mai mult nu stiu cum sa procedez sa o tin ocupata. Si daca ma intorc des la ea ametesc si mi-e rau.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Neata!
www.albumdefamilie.ro/poze/cafea-frappe-poza-7-24859/" target="_blank">Cafea

Artu ne mai citesti?Te-am visat aseara,venisei la mine sa-mi ceri cola,spuneai:"Cris,te rog da-mi un pahar de Cola ca nu am mai baut de mult din Romania"...iar eu ti-am adus Timbark



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010






hahaha, foarte fain!

dar daca ti-am cerur cola, apai mie cola imi dai; pepsi/timbark/etc nu merg






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Ioana : fetele adorm singure seara sau stai cu ele ? Nu se joaca/harjonesc etc ?

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."



Fetele adorm singure, dar deocamdata in camere separate.
Fiecare cu camera ei, ca avem de unde, din 4. (dar si cand fac curat , simt ca nu m termin, dar asta e partea a doua)
In mesajul anterior spuneam ca am incercat sa le pun pe amandoua in pat sa doarma, insa nu dormeau. Vorbeau. radeau..de jucat/harjonit nu au cum ca in camera au lumina stinsa.
Justina adoarme in 5 minute. Daca ar fi facut liniste Ioana ar fi adormit.
Deocamdata ne e bine asa.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Va astept la www.digital-advertising.ro/media/cafea.jpg" target="_blank">cafea
Ieri seara a fost prima oara cand s-a trezit Sebi sa ceara la baie
Flory,Sebi sta in masina,nu e nevoie sa-l pacalesc cu nimic,ii place mult sa se uite pe geam,parca e himnotizat



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!
cris Multumesc pt !
Azi am baut-o acasa, deoarecere avem liber. E ziua aviatiei.
Si tot astazi cununam pe primii nostri fini. De fapt azi scot actele si Sambata viitoare (pe 28 ) va fi nunta. Iar pe 29 implinim 5 ani de casnicie.

O zi frumoasa va doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Buna!
cris Multumesc pt !
Azi am baut-o acasa, deoarecere avem liber. E ziua aviatiei.
Si tot astazi cununam pe primii nostri fini. De fapt azi scot actele si Sambata viitoare (pe 28 ) va fi nunta. Iar pe 29 implinim 5 ani de casnicie.

O zi frumoasa va doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Multi inainte!

Hmmmmm,sunteti singurii liberi cu ocazia zilei aviatiei



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Flory : mai nou Sofia doarme noaptea cu tatal ei, dar in timpul zilei vrea cu mine .

Am fost ieri la piata cu Sofia, la un moment dat se ciufuteste si se prinde de piciorul meu , nu mai vroia sa imi dea drumul, mi-a cerut sa o iau in brate ... am luat, am mangaiat-o am intrebat-o cine a suparat-o si mi-a zis "toata lumea" . Vorba lui Cris ... incep sa te lase fara cuvinte.

Pisoiul cel mic e agitat ...nimic nu ii convine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sofia e fan masina, nu rateaza o plimbare , fie ea si de 5 minute . Are masiniile in sange, seamana cu taica-so la partea asta ., mai mult se joaca cu masiniile decat cu papusiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata ! Dau eu cafeluta in dimineata asta ca vad ca nu s-a inghesuit nimeni sa o ofere de cateva zile bune .... grav, foarte grav .... atatea zile fara cafea .

Pe Sofia au apucat-o crizele "copilului" de 2 ani, nu stiu daca sunt accentuate de faptul ca nu mai este singurul copil, dar de vreo 3 zile plange din orice ( sau mai degraba urla ); nu stiu cat o sa mai am rabdare .... voi cum procedati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Rocsy, si noi ne-am lovit de ele, de crize, adica. Stai linistita ca trec pana la urma. Nervi de otel iti doresc! Si multa intelegere fata de Sofia!

Mergi la inceput