Ajut-o pe Andreea Maria sa-si gaseasca parinti

Ajut-o pe Andreea Maria sa-si gaseasca parinti | Autor: AlexandraN

Link direct la acest mesaj

Andreea Maria este finuta noastra. Are un an si sapte luni si isi cauta parinti. Daca cunoasteti o familie iubitoare care doreste sa adopte un copil va rog dati-mi de stire. Mai multe detalii despre acest copil puteti citi aici:

http://nicoletatintea.blogspot.com/2012/05/ajut-o-pe-andreea-maria-sa-si-gaseasca.html


Va multumesc,
Nicoleta Tintea

P.S. Daca puteti dati va rog mai departe informatia.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexandraN spune:

Jurnalul unui bebelus care isi cauta parinti (sau "Ce mai face Andreea Maria")

http://nicoletatintea.blogspot.com/2012/05/jurnalul-unei-bebelus-care-isi-cauta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

De dateva zile tot intru sa vad daca scrie cineva ceva la acest topic. Dar nu scrie nimeni nimic. Exista nenumarate familii care se plang ca asteapta si tot asteapta si ca nu isi doresc si ele nimic altceva decat sa poata oferi toata iubbirea unui copil, si cum astia de la directii nu au suflet si nu le pasa de bietii copii care asteapta si de bietele familii. Si totusi nimeni nu reactioneaza la acest topic., nici macar o intrebare.

E prea neagra, nu?
Si are si toate firicelel acelea de par negrut, aproape ca vezi florareasa din ea cand deschizi linkul.....

Stiu foarte bine cate riscuri, frici, vesnicii de asteptari se petrec in sufletul unei familii care adopta si ca fiecare ne bagam fix la ceea ce consideram ca putem duce. Dar daca totusi ati incerca sa va inchipuiti cum ar fi ingrijita si imbracata delicat in rochite, zambareata si educata, parca ar fi altceva.
Sunt convinsa ca exista nenumarati copii ca aceasta fetiita care indiferent cate legi ale adoptiei se vor schimba si cate asociatii si reportaje se vor face, vor astepta in continuare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

fetita e superba! mie cel putin, mi se pare foarte frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Fetita este o dulcica , dar de cand ne putem alege copiii de pe net?!
Stim cu totii care este procedura si , crede-ma , nu ne permitem luxul sa ne atasam de fiecare copil frumos pe care il vedem, fie ca este sau nu adoptabil , atata timp cat nu ne este prezentat de catre Directie.Mi se pare putin nederapta remarca ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Alexandra daca este finuta ta,esti ca si parintele ei,de ce nu o adoptati tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Alexandra, ti-am trimis un mail pe adresa ta de gmail. Te rog sa-mi raspunzi daca l-ai primit.

anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput