Fiv cu Dr. Dragos Albu 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

va pup fetelor si celor care intra in focuri le doresc muuuuuuuuuuulta bafta,sa li se implineasca cat mai curand marele vis.
cristiama, mega felicitari pt beta ....e posibl sa fie gemenasi........sarcina usoara si ai grija de tine si bebelus.
Ma bucur cand citesc ca reusiti.Doamne ajuta tuturor celor care se pregatesc de FIV.
Ma rog pentru toate sa va fie bine :

Auzi-ne pe noi Doamne, Milostive si Preaputernice, ca prin rugaciunile noastre sa ne trimiti harul tau. Fii milostiv Doamne si catre rugaciunea noastra, adu-ti aminte de legea Ta, cea de inmultire a neamului omenesc si ne fii si noua milostiv acoperitor, ca prin ajutorul Tau sa ramana pastrata legea data de Tine. Tu cu puterea cea stapanitoare, din nimic si din toate le-ai facut si ai pus inceput la toate cele existente in lume; L-ai creat pe om dupa chipul Tau si cu mare taina ai sfintit Cununia prin inchipuirea Tainei Unirii lui Hristos cu Biserica. Cauta Milostive Doamne, catre robii Tai care sunt uniti prin taina Cununiei si cer acum ajutorul tau, ca sa fie roditori si sa-i vada pe fiii fiilor sai, chiar pana in al treilea si al patrulea neam: si sa ajunga pana la dorita batranete si sa intre in imparatia Cerurilor prin Domnul nostru Isus Hristos. Caruia I se cuvine toata slava, cinstea si inchinaciunea Tatalui si Fiului si Sfantului Duh Amin.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

super veste cristiama
eu am venit acum de la dr. A - prima intalnire
mi-a facut recoltare pentru analizele de secretie si m-a chemat maine pentru o eco de ziua 12
Mi-a dat lista de analize pe care trebuie sa le mai fac ... ceea ce am facut nu le mai repet si ptr. domnul meu borcanasul cu surprize
pana acum e singurul care nu m-a luat cu "pentru varsta dumneavoastra sunt valori normale"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Multumesc frumos fetelor!

Sigur predau stafeta, cine prinde prima?
Sarcina cu baietelul a fost usoara asa am prins curaj sa mai incerc o data la 42 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Cristiama, felicitari ! Sarcina usoara si bebe/i sanatois/i !

Miruna Ce mai faci? Mai ai putin ! Am vrut sa mai dau de tine dar nu pot neam prin nimic privat ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
11+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ralu si eu te pup....sunt bine,multumesc...daa,mai am putin,zboara timpul....dar de ce nu ai dat de mine,nu poti trimite pe privat sau ce?Ca la mine merge,uite o sa facem un test,sa vedem daca primesti.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ralu,ti'-am trimis PM de proba

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

O, ce sustinere frumoasa, multumesc.

Incep incet, incet sa ma obisnuiesc cu ideea, de parca nu eu mi-as fi facut cate trei injectii pe zi in burta!

Fetelor, puschea pe limba cu gemenii ca deja mai am un baietel de nici un an jumate, cum m-as descurca cu toti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Felicitari Cristiama!!! Sa ai o sarcina linistita si 1 bb sanatos!
Hai cu stafeta!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Neata fetele ,am nevoie de sfatul voastru : de citeva luni mi-a aparut pe labia dreapta undeva sus o pile asa crescuta ,nici nu stiu cum sa o descriu ,aluna nu este ca are culoarea pielei,de vreo 2 luni mi-a mai aparut una in partea opusa ,precizez ca nu ma doare deloc ,dar ma ingrijoreaza ca deja este fff dificil la eplilat ,am si rupt-o odata .........nu stiu ce o fi ,sa ma ingrijorez ,parca dr mi-e rusine sa ii spun de ele ,cu toate ca este imposibil sa nu le fi vazut la fiv ...nu mi-a zis nimic de ele ......

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

angi,stiu de la o cunostinta ca a avut aceasta problema.La ea s-a descoperit o radacina HPV.

10+

Mergi la inceput