Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

si dra mea are ffffff putini mucicori..suntem la sf (noi neam doftoricit cu vibrocil, apa mare si oscilo/3zile) si gata... ...prietena ei (Sofia) care vine si ea e la sf de tratamnet cu vibrocil si prospan...

deci bun venit in echipa piticilor mucosi...ptr vinerii...
parerea mea in calitate de mamica cu pitic...doar adac stai in casa si il izolezi., tot nu il vei feri de viroze..si cea o mai fi..

doar daca are febra..marait..bolnavior.antibiotic...atunci e izolare completa

ptr tot sa vb de raceli...este vreun copilas bolnavior din cei care vor veni vineri????, ma refer care ia tratament mai puternic> antibiotic...febra...tuse urata pana la innec..si tot tacamul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

daca stau bine si ma gandesc...cred ca sunt vreo 3 care tusesc pana vomita...

pogonici, intrebarea ta era retorica, nu?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

bai, ce ma distrez cu voi! Lora, esti totala!
eu n-am nici un stres cu bolile copiilor, ca la ce e in grupa la Denis, ar trebui sa-l tin acasa. pana si el a facut o amigdalita saptamana trecuta, a luat tratament, cum v-am mai spus, dar inca mai da cate o tuse.
Cristina (ellinia) parca esti Mihai Petre cand zicea "aveti 3 de da".

am mai scris si pe dincolo, la organizare, dar am o multime de treaba in perioada asta si nu prea mai am timp sa citesc/scriu.
abia astept sa ne vedem vineri!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

Cristina (ellinia) parca esti Mihai Petre cand zicea "aveti 3 de da".



Uite ca la asta nu m-am gandit ...

Si eu de abia astept sa va vad, cred ca am mai scris, nu-i nimic, ma repet!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

hai ca asta-i tare, Cristina + Mihai Petre = love! :)) m-am inspirat de la fie-mea de pe fisa de limba romana, nu m-am putut abtine.


Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Cafea, multa cafea. O dau eu sa fie pentru toata lumea.

participam la concursul Klorane , un vot daca va placem , or1 si or2 (http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Momente%20Klorane%20Bebe&page=4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

hai ca asta-i tare, Cristina + Mihai Petre = love! :)) m-am inspirat de la fie-mea de pe fisa de limba romana, nu m-am putut abtine.




Stie ea Iustina ce stie!

Deja am baut doua cafele si se pare ca nu sunt de ajuns ... cred ca e si vremea asta stupida .... parca vine toamna.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Eu sunt cam cheauna de somn, mandra n-a vrut sa doarma vreo 2 ore asta noapte, nu i-a convenit nimic, doar voia sa se plimbe prin casa...si are muci! Sper sa fie buna de-adus, maine, la joaca.

O zi frumoasa tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata! Azi am emotii, pt prima data copiii mei au plecat in excursie in afara orasului cu colegii de gradinita . Sper ca la Tg. Neamt nu toarna ca in oras





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Si noi avem azi excursie la Suceava.Asta vreau si eu, o zi fara ploi , chiar de nu-i soare. Anul trecut a ratat axcursia si serbarea ca era in spital.Mandra asta mica a facut ieri ceva febra, sa vad cum evolueaza, oricum antibiotic nu serveste ca nu mai am chef eu. na pare aiurea, dar daca nu-i musai nu il mai dau.

Mergi la inceput