Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Katy am citit ce ai povestit despre terapia la Sibiu. Sanatate multa!ici si tie si Raisei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata!

nu m-am trezir deloc. Ma duc sa beau cafeaua.
Ioana cum a fost la serbare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!
Am fost ieri la serbare si a iesit minunat. Nu am poze azi, dar voi pune in curand.

Singura mea nemultumire este ca Ramona tuseste iar foarte tare asa ca voi merge deseara sa-i fac un exudat.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata dragelor,

Nu am mai reusit sa intru pe la voi de ceva vreme.

Toata sapt trecuta am fost la un curs, unde nu am avut net. Bine, am avut pe tel dar nu prea am avut cand sa intru pe aici.

Intre timp am alergat cu Rares pe la ORL-isti. Nu se mai putea odihni deloc de la nasul mereu infundat. Am facut aspiratii la Grigore Alexandrescu aproape in fiecare zi timp de 2 sapt si un exudat nazal din care a reiesit ca are un streptococ beta-hemolitic grupa A. A luat 1 sapt antibiotic pt ca se pare ca numai asa se scapa de streptococul asta, i-am pus picaturi in nas tot cu un fel de antibiotic Ciplox si acum putem spune ca suntem mai bine. Inca nu am scapat de alergatura pt ca sapt viitoare trebuie repetat exudatul si abia apoi putem spune ca am scapat. In functie de cum suntem saptamana asta vom sti si daca e cazul de operatie de polipi pt ca Rares respira de jum de an mai mult pe gurita.

In rest... abia astept sa plec sambata la Londra. Parte nasoala e ca trebuie sa-l las pe Rares la socri si imi va sta gandul numai la el dar asta e. In urmatoarele calatorii sigur il vom lua cu noi.

Am mai citit cate un pic din urma asa ca pot sa o felicit si aici pe Ramonica Laurei.

Selen, ma bucur sa aud ca ati reusit sa rezolvati problema lui Ebru. Se pare totusi ca varianta strainatate e din in ce mai necesara daca vrei sa iti vezi copilul bine.

Nu prea imi mai aduc aminte in rest ce am citit pt ca am citit aseara .

Va pup si va doresc o zi frumoasa fara canicula daca s-ar putea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Of, mai Monica. Chiar ma gandeam la tine ca nu am mai vorbit in ultima vreme. Multa sanatate lui Rares. Vad ca si tu tragi cu el cum trag eu cu Ramona.
Iti urez petrecere frumoasa. Stai mult sau numai in week-end?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Of, mai Monica. Chiar ma gandeam la tine ca nu am mai vorbit in ultima vreme. Multa sanatate lui Rares. Vad ca si tu tragi cu el cum trag eu cu Ramona.
Iti urez petrecere frumoasa. Stai mult sau numai in week-end?


Laura, mamica de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra




Multumim Laura. Sanatate multa si voua.

La Londra plecam sambata dimineata si ne intoarcem marti dupa-amiaza. O sa fim acolo 3 nopti. Cand ma gandesc ca vor fi insa fara Rares .... parca ma ia cu frig. Dar nu as putea sa il tarai prin tot orasul dupa mine ca sa vad eu tot ce mi-am propus.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

'neata fetele!

Monica distractie placuta! E cadoul de ziua ta? Daca da frumos cadou.

Cu Ramona am fost ieri la doctor si nu-si poate da seama de ce atat de repede s-a intors boala. In conditiile in care prima data i-am dat inghetata( vina mea) dar acum...nu a baut, nu a mancat ceva rece si e foarte rosie in gat. Asa ca suntem pe decasept, tantum verde si eurespal.

Oare ce o fi cu Lali ca nu a mai intrat demult.
Ioana, Kemsy, Cata voi ce faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Laura,sunt pe aici,deschid pc-ul,incep cate un mesaj , inchid pc-ul seara fara sa termin mesajul.... Mi-ar trebui zile mai lungi . Felicitari celor care au avut serbari ,mai vad cate o poza pe fb, mai apuc sa citesc cate un mesaj pe aici,dar de scris mai deloc,spre rusinea mea. Am dta de numarul tau in telefonul vechi,asa ca o sa te sun zilele astea.

Monica ,distractie placuta la Londra! Ma bucur ca sunt spre rezolvare problemele lui Rares.


Selen, ce mai faci mamico?

Atat am putut acum, ma duc sa terrmin curatenia in baie pana se trezeste Paul, si sa pregatesc jucariile de plaja,ca spre seara fugim eu si copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali ce frumos! Abia astept sa venim si noi la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare si prezent!!
monikus, e bine daca s-a descoperit cauza nasucului infundat a lui Rares. Vizita placuta la Londra!!
laura, nu o fi de la aer conditionat gatul rosu?
Eu ma lupt cu o raceala de o luna, din cauza AC-ului, durere de gat, nas infundat, cap infundat
Noi ne topim de cald.[alcool ]Am 31 de grade in casa, Loris e plin iar de bubite pe corp de la caldura. A avut si el serbare, a fosr foarte frumos, in sensul ca a participat activ (nu s-a a scuns dupa fusta mea ), a cantat, a facut miscare scenica. Eram asa mandra de el
Am tras si o fuga la mare, apa era rece dar nu l-am putut tine departe pe L si nu au fost consecinte
In rest...asteptam vacanta


Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput