Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!

Kemsy bine ati revenit! Ce tare Loris! Ma bucur ca a fost totul binr in Ro. Unde ati fost mai exact?

Noi suntem la fel ca ieri...nimic nou, dar sa vedeti ce ma inebunesc cu impresii cand or sa inceapa pustii gradinita.


Va pup si va urez o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna frumoaselor!
Am apucat sa citesc un pic din urma, sper ca sunteti bine iar dovleceii petrecareti, in forma de zile mari sau de inceput de gradi
Monikus cum mai e Rares?

Noi pe acasa deocamdata, am facut un program de terapie cu Raisa, lucram impreuna cam ce am invatat eu prin centrele de recuperare si deocamdata merge treaba suntem o echipa. Speram sa avem si rezultate.
Va pupa fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Doamne Katy, m-am uitat pe blog acum si am vazut primul filmulet,cel cu Raisa si Calin in topogan si imi tin cu greu lacrimile de bucurie,cand ii vad cum se bucura ! Iar fetzisoara lui Calin spune atat de multe cu zambetul ala fenomenal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

pup fetele ! Cu surpriza baietelului meu de a-si spala lenjeria Mai nou si vasele
Nu prea as vrea sa-l incurajez pentru ca vrea totul sau nimic ( ori il las sa spele cu detergenii cu care spala mami ori nu Mai face si gata)
Monikus Noi cu olita luptam de un an de la 2 ani incercam si abia acum am inceput usor usor sa ne controlam . La inceput totul era ok mergea cand simtea el dar cand l am dus la cresa acolo aveau program de mers la toaleta Asa ca fiul meu mergea la toaleta doar la comanda sau facea pe el ca era Mai comod . Am incercat si metoda cu tinutul in poponeatza goala vara asa vedea si el ce se intampla si observam si eu ce face si Puteam sa actionez Mai repede Anul asta din Luna August n am Mai mers la cresa si deci n am Mai cumparat scutece vazand eu cat de confortabile sunt le am inlocuit cu niste chilotei Mai subtirei tot Asa ca sa observe fiul meu siroaiele ce o iau la vale pe picior in jos si uite ca nu I a Mai placut cand s a vazut ud fleasca si a inceput sa dea fuga la toilet succes Monikus si rabdare ca Ai sa scapi si de scutece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetele,

In primul rand La multi ani Maria! Roxxy sa-ti traiasca fata si sa te bucuri de copilasii tai frumosi.

O sa spun si la multi ani Dacianei pentru duminica pentru ca s-ar putea sa nu apuc sa mai intru atunci si nu as vrea sa o ratez.

Si, o sa zic La multi ani si celor care isi serbeaza ziua de nume maine.

Kem, la cresa ingrijitoarele il duc la baie odata cu ceilalti copii. El nu sta la cresa decat pana la 12.30 asa ca prinde regula 1 sau 2 ture la baie. Din ce mi-au povestit tantile de acolo are zile cand accepta sa se aseze pe olita si zile in care tipa si nu le lasa sa il aseze pe olita.

Katy, multumim de intrebare suntem ok fizic. Daca te uiti la el nu ai zice ca are ceva dar analizele au iesit prost si ne chinuim cu tot felul de patilute sfaramate pe care Rares le inghite cu mare greutate. Si ziua mai e cum mai e ca i le pun in ultima lingura de mancare sau cumva dar noaptea .... (pentru ca le luam la 8 ore) e ingrozitor de greu.
Am vazut cum ati sarbatorit-o pe Raisa tare frumos. Sa va dea Dzeu sanatate ca sa puteti sa va vedeti visele implinite.

Danuka deocamdata nu ma stresez prea tare pentru ca anul asta inca merge la cresa si nu e nici o problema. Probleme vor fi daca pana toamna viitoare nu rezolv cu olita pt ca la gradi e mai complicat cu pampers. Eu am incercat sa il las in fudnul gol si in chilotei si se uita cum curge pisul pe jos si pe picioare si mai apoi se joaca in el cu mainile si cu picioarele de parca s-ar juca in apa. In concluzie.... fi-miu ne pune tare rabdarea la incercare.

Lali stiam de unele fete, foste colege cu noi de odisee ca sunt la al doilea copil dar chiar nu mi-am mai batut capul cu asta din moment ce a fost decizia lor sa nu mai scrie pe forum. Cand am putut/stiut ceva de ele/ unele le-am mai felicitat pe FB cand nu.... asta e.

Eu una sunt tare multumita ca inca mai scriu aici si ca atunci cand se poate mai schimb o vorba cu prietene vechi (de vreo 3 ani si mai mult asa ).

Noi plecam astazi la tara sa culegem via. Sper sa nu fie chiar frig si sa nu raceasca Rares ca tare m-am saturat de tratamente.

Va pup si va doresc weekend placut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Doamne Monica, asa mult imi place cum scrii...imi place mult sa te citesc. Stii tu ca eu am avut asa un feeling in ce te priveste.
Spor la treaba daca culegeti via, dar must primim?Si va tin pumnii sa nu raceasca Rares.

Urez si eu La multi ani cu sanatate tuturor care isi serbeaza maine ziua de nume.

Totodata tin sa urez si Mariei de roxxy la muti ani, sanatate si numai bine alaturi de fratior!

Si la fel La muti ani Dacianei si numai bine!
Asta pentru ca sigur nu voi putea intra in week-end. Maine facem parastas pentru bunica sotului, iar duminica mergem la un botez.
Deci sigur vom lipsi in week-end.

Katy numai bine va doresc si voua si mabucur mult sa intrii sa ne mai dai de veste.

Lali, Danuka.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele ! La MUlti ani sarbatoritilor si Multumim pentru urari!
Monikus din acelasi motiv ma grabesc si eu cu scutecele ca si aici este o problema la gradi pentru cei care n au scapat de scutece . Mai avem sa scapam de isterii ;iesit din minti urlat cat ne tin plamanii si cea mai mare problema bataia pe care o aplica fiul meu
Colegilor de breasla cand nu i se da ce cere sau cand incearca cineva sa i ia jucaria din mana cand el s a luptat din rasputeri sa o dobandeasca.
Face niste crize fiul meu de ma iau si pe mine crizele ; nu exclud varianta crize= si lipsa vitaminelor si mineralelor ca nu mananca mai nimic
Fiul meu nu se avanta decat dupa : carbohidrati , proteine si "zaharide" inclusiv acele
Zaharoase de care fugim noi cat ne tin picioarele ( dulciurile ) ;
Din cand in cand brocoli si morcov si mai rar cand cand vrea el
Fructe . Bea doar lapte 1l pe zi sau mai mult , ceai , iar de apa abia se lipeste
Daca ii dau o prajiturica sau ceva dulce ori "prajeli " (dAr si astea cu selectii si reselectii)
Atunci are un apetit fiul meu dar cand vine vorba de mancare lasa de dorit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dovlecimia spune:

Buna dimineata !!

Capitol nou-nout, de inceput de toamna

Mergi la inceput