Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Buna Laura ! Wow voi ati ajuns deja la al doilea dintisor cazut deci suntem destul de maricele da ?
Laura ce zice fetita ta cum a reactionat ? Acum ca a mai pierdut un dintisor eu imi aduc aminte ca nu stiam cum sa ascund mai bine "pauza" dintr-e dinti desi oricat m-am chinuit de tare tot se vede in fotografia din primul meu an scolar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Danuka Ramona a fost tare incantata, mai ales ca nu prea mai putea musca ca o durea dintisorul. Daca de primul a tras mama soacra, al doilea i-a cazut ei in mana. Sincer ea vorbeste mult acum de zana Maseluta, care a luat dintii si a lasat banuti in loc.

O zi usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata fete cucuiete!

Pupici Ramonei sa ii aduca Zana Maseluta doi dintisori strasnici!

Danuka, eu cand eram mica ma chinuiam sa ascund lipsa din cauza comentariilor gen " oo,ai ramas stirba! Daca ramai asa? " ale adultilor,care parca in tot ce faceam trebuia sa existe ceva cu care sa ma sperie . Cred ca eram eu mai sensibiloasa !

Va las , ma intorc la stransul hainelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Fetele, revin si eu in forta cu niste , si tortulet de la Ursulica mea cea "mare"!
Sa ne traiasca dovleceii, fratiorii si surioarele lor, si noi pe langa ei!
imi pare rau ca iar n-am mai reusit sa intru, dar acum am cateva zile mai libere, pt ca schimb jobul si sunt ultimele zile aici (adica nu prea mai fac nimic, decat curatenie prin birou si chestii urgente, pe care doar eu stiam sa le fac..).
Nu stiu la noul job cat timp voi avea de internet, dar voi incerca totusi sa mai intru....

Noi suntem bine, Ebru e intr-o faza de "razvratire", la cat de cumintica a fost ea cand era "mica", acum mi se pare ciudat s-o vad cum il ia pe nu in brate, tipa, da din picioare, mai face cate o criza prin magazine (desi destul de rare..), samd., stiti si voi....
eu sper ca e doar varsta si ca nu e ceva iremediabil (din cauza modului de abordare al soacra-mii, care sta cu ea ziua...).....mai sper si ca o data cu inceperea gradinitei isi va mai consuma din energie si va fi prea obosita sa se mai certe/contrazica cu noi
oricum, ne oboseste pe toti, asta e clar, iar soacra-mea mai are putin si cedeaza (ca oricum era un pic instabila ). Inchipuiti-va o femeie de 60 de ani care plange de nervi, dupa o cearta cu nepoata-sa de 3 ani

in rest, toate bune, si noi mai avem mici scapari de pipi (cred ca maxim o data pe luna..), vorbeste binisor, l-am rezolvat partial pe "l" (daca se concentreaza il zice..), cu "r" nu ne intelegem...scoate tot felul de perlute, replici din desene, din reclame...

Va pupacim, si sa aveti pofta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

LA MULTI ANI EBRU! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI SAI PARTE DE TOT CE ESTE MAI BUN!


Selen multumim de tratatie. Stii chiar ma gandeam zilele trecute la voi. Vorbeam de nastrea lui Mihai si ma gandeam la voi, pt ca si Mihai s-a nascut natural cu circulara de cordon.
Cand ma gandesc cum eram acum trei ani...au cresct puii nostrii. Si Mihai are accese de razvratire si se pune in fund si incepe sa planga, si dupa el si Ramona (desi sustine sus si tare ca nu-i plac plangaciosii)
si un brat mare de



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Va invit la o .
Ce mai e nou? Noi momentan nimic sub soare.

Selen cum a fost ieri la petrecere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE SF. ALEXANDRU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici!

La multi ani frumosi Ebru,sa cresti mare si sanatoasa!

Selen, ai schimbat si domeniul sau doar locul de munca?

Laura te-ai odihnit in we? Hai ca vine acusi-acusi inca unul si te odihnesti macar de data asta!


Feteloooor, haideti la un pahar de vorba ! Kemsy, Xggg , Monica( tu cred ca esti pe la bulgari inca? ) ,Dana , si toate celelalte! Dati si voi un semn1



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetelor,

La multi ani Ebru, Alexandra, Alexandru, Stefanut!

Nu am apucat sa mai intru de ceva vreme asa ca urez si celor care si-au sarbatorit ziua de nastere sau de nume multa sanatate, fericire si clipe minunate alaturi de cei dragi.

Nu am apucat sa citesc din urma dar am zis sa va zic cateva vorbe mai intai. De fapt, nici nu sunt sigura cand voi avea timp sa citesc din urma pentru ca am o perioada foarte incarcata la munca.

Noi ne-am intors de la bulgari. A fost tare frumos. Rares s-a balacit si in mare si in piscine. A acceptat in sfarsit si colacul. Totusi, ca si vara trecuta, nu i-a placut nisipul. Nu reuseai sa-l pui in picioare pe nisip si daca ajungea vreun fir de nisip pe el incepea sa se scarpine si sa tipe sa il duci sa il speli. Asta e.

Partea mai putin buna e ca mi-a racit acolo si a trebuit sa chem doctorul la hotel si costul a fost proportional cu deranjul. Bine, acum incerc sa imi recuperez banii de la firma la care aveam asigurare dar dureaza pana se aproba un dosar de daune.

In rest... saptamana asta am facut analize pt ca de luni Rares merge inapoi la cresa. Speram ca anul asta sa fie mai bine si sa nu mai raceasca atat de des. Am inceput sa ii dau vitamina C mai multa si de maine sa ii dau si bronhovaxom. Sa speram ca va fi suficient ca sa nu mai inghita antibiotic de doua ori pe luna.

In weekend incercam sa tragem o fuga la nasii lui Rares la tara undeva inspre munte ca tot se anunta vreme buna.

Am vazut ca vorbeati de fitele copiilor si crizutele lor. Ei bine, venim si noi in grupul vostru. De unde Rares era un copil cuminte care nu lovea, nu impingea pe nimeni, acum, in momentul in care este impins sau nu ii convine lui ceva se duce si loveste sau impinge si el. Nici nu vreau sa ma gandesc cate va incasa la cresa anul asta si ce show voi avea cu ingrijitoarele. De asemenea, a inceput sa faca figuri la cumparaturi, nu ca ar vrea nu stiu ce jucarie ci ca vrea sa se urce pe toate scarile de prin magazin si sa ia toate placutele alea din plastic cu reclame. Ei.... era si timpul sa faca si el prostii, zic eu.

Acum sper sa ne potolim repede.

Eu sunt din ce in mai ingrijorata de faptul ca inca nu vorbeste. De fapt, repeta cuvinte cand vrea dupa noi, dupa TV, dupa aplicatiile de pe calculator sau tableta dar nu vrea sa ceara nimic cand are nevoie, nu vrea sa se exprime deloc. Mai astept 2 luni si apoi cred ca ajung cu el la psiholog ca alta solutie nu vad.

Hai ca am scris 1 km. Ma intorc la munca. Sper sa mai trec pe la voi.

Va pup si va urez de pe acum weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Monica welcome back! Sa va fie de bine, mai putin partea cu Rares cu febra! Sanatate multa! Si eu le dau celor mici bronhovaxom. si cred ca vom face iar stoc de miere cu catina. Sa stii ca nici Mihai nu vorbeste foarte mult, la varsta lui Ramona turuia, el mai repeta dupa noi, mai cere cand vrea ceva.

In rest nimic nou si eu am o perioada mai aglomerata la serv si sper ca o data cu venirea toamnei sa fie mai lejer.

Mergi la inceput