Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (218)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi, vrei sa desenezi pe rochita? de ce sa nu mearga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

Lumi, vrei sa desenezi pe rochita? de ce sa nu mearga?

Te iubim, printesa Victoria!!!


da, pe rochita! nu stiu, intrebam! poate se topeste martzipanul ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: nu cred, cred ca se intaresc impreuna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

ma gandeam sa nu colorez pasta (sa nu mai bag E-uri;), sa o las asa alba si sa fac flori cu creioanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Lumi, acum mi-am amintit exact de ce a plecat: mi-a scris si mie pe PM si eu l-am dat pe public. Ca discutia incepuse in public, nu am vazut rostul pm, mai ales ca vorbea de toate, nu doar de mine, asa ca EU am considerat corect fata de voi sa va las sa cititi ce mi-a scris pe privat. Daca se limita a se referi doar la mine pe pm, pastram mesajul ptr. mine, s-a referit la noi, toate, am considerat ca e nevoie sa stiti si voi.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

eu nu mai stiu exact cronologia evenimentelor, nu mai am nici mesajul privat; mi-aduc aminte doar ca nu mi-a placut cum s-a "repezit" la gatul tau aici pe forum, public, si mi-am exprimat punctul de vedere; ca apoi sa ma trezesc cu un mesaj acid pe privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

ma gandeam sa nu colorez pasta (sa nu mai bag E-uri;), sa o las asa alba si sa fac flori cu creioanele

Lumi si www.facebook.com/photo.php?v=332043703489671" target="_blank">balerina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Hartisto, sa ne pui poze cu tortul ca sa ma inverzesc de invidie, da? Poate ma motivezi si fac si eu unul, mai stii, mai ales ca acum ati zis ca se gaseste si pasta de martzipan, poate fac unul ptr Eva Suna a fi relativ simplu, timp sa imi fac...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

eu nu mai stiu exact cronologia evenimentelor, nu mai am nici mesajul privat; mi-aduc aminte doar ca nu mi-a placut cum s-a "repezit" la gatul tau aici pe forum, public, si mi-am exprimat punctul de vedere; ca apoi sa ma trezesc cu un mesaj acid pe privat.

Lumi si www.facebook.com/photo.php?v=332043703489671" target="_blank">balerina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj



Eh, noi sa fim sanatoase. Si ea la fel. Si copiii toti.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

LA multi ani LORELEI, printesa frumoasa ! Sa fii sanatoasa , fericita si sa ai viata presarata numai cu bucurii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Sal'tare,

Va multumesc pentru mesaje, sunteti dragute si imi pare rau ca nu va pot invita pe toate la ziua lui Lorelei! Cheful se va tine duminica si nu sunt pe lista decat 61 de persoane din care 24 copii. Cred ca am mai spus, noi folosim ziua ei si ca moment in care adunam toti prietenii buni din zona fie cau au sau nu copii. O sa fie circ, ce mai, ma bazez ca deobice pe faptul ca unele mamici au atentie distribuita si au grija si de a mea cand eu nu pot. Sper ca anul acesta sa am mai mult timp de povestit cu lumea asa ca nu cred ca voi servii chestii calde, sa nu am de stat pe langa cuptor prea mult. Oricum anul asta de la painici pana la tort totul este facut de mine asa ca...bag mare Lorelei inca nu s-a hotarat ce tort vrea defapt ca doar ce a vazut unul pe fb si il vrea pe ala si pe prietenii lui...care sunt cine si cati?

Lumi eu nu m-as speria asa de tare de e-uriel din colorantii alimentari. Nu stiu la ce creioane de scris te referi dar eu am unele cu care de geaba scriu ca nu se vede. Pe martipan poti scrie si cu "royal icing" adica albus de ou frecat cu mult zahar pudra si colorant. Zeama de mure face un mov deschis frumos si cea de zmeura un rosu-roz frumos iti mai trebuie eventual niste verde pentru frunze . Sau cu ciocolata topita si atunci poti face o rochie "alba" adica de culoarea martipanului care daca e adevarat nu e alb cu un model negru sau maro in fucntie de ciocolata folosita. Si e mai stialat asa . Oricum macar tu ai o idee clara, eu fac blaturi si apoi vad ce o sa iasa la final

Va pup,

Esme

Mergi la inceput