BV ADA! BUN VENIT NECTARIE! Piersicute '12 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

balanta
ti-am raspuns la cap anterior . scuze

ali, eu nu inteleg de ce iti faci tu griji de ce zice lumea? le da altcineva de mancare bb-ilor tai? Mie mi se pare strigator la cer sa isi permita cineva sa judece nr de copii ai unei familii. Zau!
Cat despre soareci, exista o solutie mult mai eleganta. Dispozitiv cu ultrasunete pt rozatoare. Costa 25 de lei si ele fug mancand pamantul ca le deranjeaza rau. E mult mai ok decat cu altceva gen lipici. Crede-ma ca e mult mai traumatizant sa vezi, chiar si un soarece, murind cu zile lipit de podea. Pe cand cu dispozitivul asta, scapi natural de ei si ti-l livreaza si acasa.
Eu am luat si au disparut cu totii. ca eu stau la casa in zona de camp si aici sunt multi.

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioana, merci de raspuns. eu vorbisem la o firma distribuitoare de medicamente si mi-a cautat celestone in germania si austria, dar nu mi-a gasit. sunt curioasa daca vecinul tau iti gaseste. te rog anunta-ma si pe mine.

despre dormit pe alte parti decat pe stanga...si eu sunt indisciplinata. ma culc pe stanga, cu perna de gravide intre picioare in speranta ca nu ma voi intoarce si...degeaba.
mai mult, dupa modelul lui valy, aseara mi-a legat sotul o mana de balansoarul de langa pat ca sa limitam intoarcerea de pe stanga si...dimineata pe la 7 imi zice sotul in somn: vezi ca esti pe spate! . cand ma uit la mana, eram dezlegata, deci ma puteam misca in voie . nu stiu cum m-am desfacut la mana azi noapte, ca la baie n-am mers, asa ca nu inteleg . faza e ca ziua, daca vreau sa stau pe spate, ma apuca instant contractiile iar pe dreapta nu pot sa respir bine plus ca am instant reflux gastro-esofagian. nu pricep de ce in timpul somnului nu ma deranjeaza statul pe spate si pe dreapta.
cel mai tare ma streseaza faptul ca am citit ca statul/dormitul pe spate poate sufoca bb-ii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

balanta ,valy sunteti totale cu legatul
eu cred ca nu as rezista sa dorm doar pe o parte.nu stiu exact dar intr o noapte am spus ca nr de cate ori ma intorc de pe o parte pe alta.ptr c a dupa un timp ma doare fff rau soldu pe partea pe care dorm si atunci trebuie neaparat sa ma intorc pe cealalta si tot asa o tin toata noaptea si este si un moment in care nu imi trece decat daca ma pun pe spate.
balanta in tot raul este si un bine ca daca te trezesti pe alta parte decat pe cea in care doresti inseamna ca dormi cat decat linistita si fara treziri .eu la fiecare intoarcere sunt treaza.
cat despre soarec mi am umplut casa cu lipici.sper sa se prinda cat mai repede sa nu mai am stresu asta.
ioana am tot auzit de acest dispozitiv si am vazut si reclame cu el dar mi s a spus ca nu sunt bune.ca nu au efect.la tine zici ca a avut?daca da de unde ti l ai comandat la 25 de lei ca eu stiam ca e mai scump.si ti ai pus in mai multe locuri sau e suficient unu.
si sincer chiar nu imi fac griji de ce zice lumea.sunt deja imuna la tot ce se vorbeste in jurul meu.ziceam doar asa ca ma gandeam daca la 2 copii reactioneaza asa imi dau seama cum reactioneaza la cele cu 3 4 .oricum nu mi se pare normala reactia ca doar cum zici tu nu le dau ei de mancare.

32+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, va pup pe toate si sa aveti grija de voi.Vreti sa-l vedeti pe Nectarel?Sau il mai ingrasam putin ca e prea slab?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Vreeeeem sa-l vedem , pentru ca sigur este foarte frumos , sa facem cunostinta sa stie cine l-a sustinut
Ada !

32+ Andrei
AMR 6 Weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Pai, daca trimit pe adresa e/mail merge sau cum sa fac. Laura, trimite-mi tu adresa de mail pe tel. si-l pui tu pe Picasso?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Si eu m am interesat de celestone, stiu ca se gaseste in Spania, Italia...am vazut ca au cei de pe farmaexpress doar ca dureaza ceva pana il aduc.

Balanta am gasit asta
The most widely used and recommended regimens include intramuscular betamethasone (Celestone) 12 mg every 24 hours for two days, or intramuscular dexamethasone (Decadron) 6 mg every 12 hours for two days.22 The National Institutes of Health recommends administration of corticosteroids before 30 to 32 weeks’ gestation, assuming fetal viability and no evidence of intra-amniotic infection. Use of corticosteroids between 32 and 34 weeks is controversial. Administration of corticosteroids after 34 weeks’ gestation is not recommended unless there is evidence of fetal lung immaturity by amniocentesis.
sursa http://www.aafp.org/afp/2006/0215/p659.html

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anabel, stiu ca farmaexpress are pe site celestone, ca cu ei am vorbit. din pacate, in general il au, dar in perioada asta nu. i-am intrebat inclusiv saptamana trecuta, si tot nu l-au gasit.
eu oricum mi-am cumparat diprophos (tonirro de la trombofile a facut diprophos), sa il am in caz de ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Fetelor,

Referitor la somn, eu nu reusesc sa dorm doar pe stanga. De cateva ori pe noapte ma intorc de pe o parte de alta, mai dorm si pe spate. Noptile au devenit din ce in ce mai obositoare, in loc sa ma odihnesc, de multe ori ma trezesc obosita.

Vorbeati si de testul non stres. Nici mie nu mi-a zis nimic dr. despre acest test. este obligatoriu de facut? Daca DA, o sa abordez eu subliectul peste 1 sapt. cand avem contol.

Ocsanica,
referitor la crearea contului pe next, nr-ul de telefon trebuie sa-l treci in format intenational (ex: 0040744xxxxxx).


Ada, Laura,
Asteptam poza cu voinicelul Nectarel, prima noastra piersicuta!!!

29+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Pai, daca trimit pe adresa e/mail merge sau cum sa fac. Laura, trimite-mi tu adresa de mail pe tel. si-l pui tu pe Picasso?

Ada


Ada,
Daca Laura nu e prin zona, pun eu poza. trimite-o pe adresa noatsra comuna: iul_aug_2012@yahoo.com. O iau de acolo si o pun pe picasa, in folderul tau.

Pupici dragi la piersicuta Nectarel.

30+


"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput