Comori de nov-dec 2004 (210)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

pupici si de la noi
Copii intr-o continua vacanta pe 1 am plecat la turci,am revenit pe 12 iar pe 14 am plecat iar la mare la Mamaia, noi pentru 2 zile caci ei au avut cantare la Aqua Magic si Radio Vacanta duminica iar ei au ramas pana vineri cu cumnata mea si sora ei in Eforie. Pana acum sunt ok sa vedem ce ne va rezerva timpul.
Sper ca pana la sfarsitul vacantei sa mai meraga cel putin o sapt cu noi si una cu ai mei pe undeva, e o vacanta pe care o merita cu varf si indesat cum s-ar zice
in rest cautam activitati pentru timpul in care vor sta acasa pe langa club... as vrea innot dar proful lor are seara in 3 zile de la 20 si in 2 de la 18 si e si cubul... as fi preferat sa fie ceva aproape de casa si dimineata sa i poata duce soacra mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce curajoase sunteti cu taberele!
Eu chiar azi discutam cu seful meu ca nici el nu isi lasa copii in tabere, chiar daca unul are 9 ani. Si nu neaparat pentru ce s-a intamplat anul trecut pe insula ci pentru ca ei sunt nazdravani si isi fac de cap ca doar asta-i scopul vacantei.
Noi am fi putut sa o lasam cu bunicasa la mare o saptamana la Eforie dar nu ne-a lasat inima. Si stie sa inoate dar deh, parinti anxiosi ce suntem.
Pentru ei insa o tabara de o saptamana e ceva de neuitat. Sunt sigura ca raman cu amintiri frumoase.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Salutare!

Multumesc de interventiile cu Mihaela. I-am scris pe FB in cele din urma, fiindca la inceput de august vom merge in concediu in Retezat si vreau sa stiu daca o pot cunoaste "live".


Noi am cautat si vara trecuta o tabara, mai cu seama ca una din fostele lui educatoare pleaca cu picii de gradi in fiecare an. Nu am prins atunci un loc, insa sper sa ii gasesc ceva dupa concediul nostru.


Spre deosebire de ai vostri care se bucura de vacanta, ai mei inca mai merg la gradi, fiindca deja mama avea "parul pe bigudiuri" dupa 2 saptamani. A fost si foarte cald, ea e cardiaca si nu iese cu ei afara, singuri nu ii lasa, asa ca ... jucau astia fotbal in casa pe nervii ei.

Asa ca ... inapoi la armata. Se trezesc singuri, isi incalzesc lapte si vecina se asigura la ora 8 (max) ca pleaca la gradi. La 4 ii luam noi si tusht! pe plaja Sunt negri ca in cantec


https://picasaweb.google.com/115511104237518253991/IulieAugSept2012#5765490231474228066


Oana, sa nu uit, am vazut pozele, sunteti grozavi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am ras cu lacrimi cand am vazut pozele cu Matei si Adam!!!!! Sunt frumoooosi si tare haiosi!!!! Lily, cred ca nu aveti o viata deloc plictisitoare cu copilasii langa voi!:))))))) POza cu Adam in aer la saritura e deosebitaaa!!!!!

Am avut si eu ocazia sa o cunosc live pe Mihaela, am fost intampinati cu bratele deschise, si avertizare!!!! Va veti indragosti iremediabil de Diana!!!!!! PArdon, nu voi, ci Matei!:))))))))))))))))))

Am fost si noi 2 zile la SInaia, s-a indurat mama sa vina sa stea cu Dani, ca Paul era inca in tabara.

Feedback despre tabara: la anul nu mai merge! La cat am platit, serviciile nu au fost pe masura si s-a intors si copilul traumatizat un pic, asa ca....no more...Otilia, seful tau are dreptate!
O sa ma intrebati de ce: pai, a stat in camera cu inca 2 baieti mai mari decat el, de cls a 3-a care ii stingeau lumina la baie, nu putea sa se spele, sa stea la toaleta linistit si cand incerca sa ii reclame dnei, trageau de el, il tineau fortat in camera. Apoi de frica nu ii raporta. A venit acasa super murdar. NU i-a placut la echitatie ca era calul obraznic, era un nene la 3 cai si nu putea sa ii tina in frau pe toti cum tb si s-a speriat Paul...zicea ca trageau calul intr-o parte, se cam zbatea si se indrepta spre o groapa. La piscina si-a uitat slipul a facut baie in short...schimburi nu isi luase la el, era departe piscina de hotel...de mancat clar nu ca s-a intors cu 2 kile jumate mai putin. La intoarcere au facut pe drum f mult, au plecat la 7 dim s-au intors la 1 noaptea ca s-a defectat autoccarul si multeeeeeeee.....i-a imprumutat cu bani dna ca au poftit ei la multe dulciuri si consider ca nu era normal , i=-am dat multi banisori la ei , iar obiective nu au fost mai mult de 5. In fine...ce i-a placut si citez din lista lui de lucruri placute din tabara: "mi-a palcut ca mi-am facut 2 iubite , ca m-am jucat cu psp-ul unui coleg, tiroliana, inghetate." Cam atat.....Asta ne-a costat cam 1000 lei. Da, a fost o experienta de viata, dar nu f placuta pt el si asta ma cam oftica. Astept sa intru in posesia pozelor si a filmuletelor.

Cam atat....va puuuuuuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Avem poze proaspete, in seara asta am avut ajutor in bucatarie, a fost tare fain!:)
http://family.webshots.com/photo/2011522960043849721sZnymo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ehehe baieti trebuia sa fac daca doream ajutor in bucatarie
Norocoaso!
Imi place tare mult cand vad poze cu Paulica far'de frica asa. Are asa o expresie inocenta de mirare/teama de ce va iesi.

Mirandolina, baietilor le place parul mai lung? Ma mir si eu ca la cat e de cald, ei rezista.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, salutare!
Am intrat sa va dau de veste ca in sfarsit am reusit sa ma intalnesc cu Lili/Mirandolina.Ete si dovada. Din pacate nu am facut decat 3-4 fotografii deoarece timpul petrecut impreuna a fost asa scurt si am profitat stand de vorba...parca ne cunoasteam de-o viata.
Sunt asa tineri si frumosi, iar copilasii niste scumpi. Matei a fost putin suparat, probabil obosit si rusinos, dar Adam s-a imprietenit imediat cu Diana si s-au jucat putin. foto
Sper ca la anul sa ne intalnim si la mare.
In alta ordine de idei...noi suntem bine, sanatosi, am fost in concediu la mare chiar cand Lili voia sa dea de mine. Ne-am simtit bine, ne-am relaxat iar acum profitam de ce a mai ramas din vacanta. Doamne, bine-i in vacanta!
Ioana, frumoasa casuta cea nou. Felicitari pentru aceasta realizare si sa va bucurati din plin de ea. L-am vazut si pe Paul bucatar...vai, ce s-a inaltat si s-a schimbat, dar si Dani a crescut mult.
Otilia, voi ce mai faceti? Este superba poza de la avatar. Pacat ca-i asa mica...
Alexa, voi aveti un program cu multe activitati si nu stiu cum rezistati. Bravo!
Evelina, voi ce mai ziceti, ce mai faceti?
Mai pun o foto cu mine si Diana, sa nu ne uitati. Cele care aveti cont pe fb ne-ati mai vazut.
Vasi va doresc toate cele bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

OCHI VERZI - saru mana de intrebare, suntem bine; Bia lucreaza cu spor la temele de vacanta ca pe caldurile astea nici nu stiu ce ar putea sa faca altceva; am asteptat cu drag vara sa stea copiii afara si bag de seama ca iesim doar de la 7 seara ca in rest e jale.
In rest, ce sa zic: pe mine ma ia cu rau, la propriu, fizic, cand ma gandesc ca trebuie sa ma intorc la servici din octombrie. Tin minte ca pe vremea asta la Bia abia asteptam sa ma intorc, pe cand acum nici sa n-aud....off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mihaela, uite sunt ocupata cu distratul celor trei copile, toate in vacanta.

Sa inteleg ca ai vostrii copilasi au teme de vacanta? Eu ma rog de Ana sa citeasca dintr-o carte de bune maniere si nici sa nu vrea sa auda ca doar e vacanta. Asa de bine li s-a bagat in cap ideea ca in vacanta trebuie musai sa se relaxeze nicidecum sa faca teme. Mai are o carte cu activitati pentru vacanta pe care o fenteaza cu brio. Mai coloreaza, mai lipeste un abtipild, mai un labirint, chestii usurele . Dar cartea oricum e pe stilul lor, nu e nici o adunare/scadere si cred ca are aproape 100 de pagini.
Eu nu pot sa o fortez cu temele si nu inteleg cum altii fac cu drag si spor iar ea nu si nu.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Noi nu avem teme de vacanta, dar mai lucram cand se trezeste mai devreme ca doarme si pana la 11. Citeste aproape in fiecare zi, mai facem cateva calcule orale, am lucrat si pe caiet, dar si pe o culegere de-a mea, dar mult mai putin decat mi-am propus ca deh, e vacanta. O mai pun sa faca cate o transcriere pe timp ca sa marim un pic ritmul de lucru si toata vacanta i-am dat doua dictari si am vazut ca se descurca asa ca am lasat-o mai moale cu sportul asta ca mai un pic si incepem in forta. In rest confectioneaza tot ce-i trece prin cap. Decupeaza la greu, deseneaza, mai croitoreste pentru papusi si joaca cat e ziulica de mare. La noi sunt destui copaci asa ca este si umbra.
Evelina, greu va fi inceputul ca apoi te vei obisnui cu programul.
Otilia, imi inchipui ca nu-i usor sa distrezi trei copile si sa fie multumite toate.

Mergi la inceput