oligoastenoteratozoospermie 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

buna dimineata

eu nu pot vedea ultimul post al lui tano


hehe...e ca nu sunt singura ???
ieri parca si eu am vazut la topic ca ultima postare fiind a lui tannoo
am venit aici siii...nimic
oi fi zis ca m-am tacanit eu complet sau ceva

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

fetele, sa nu va referiti la asta "Editat de - tannoo25 on 20/05/2012 15:35:35" (edit la postul de inceput; uitasem sa scriu cap15 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ba da,tano,la postul de la 15.35

te uiti te rog pe ce am scris mai sus si pe valorile ultimei spermograme?mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

l-am dus cu salvarea la spital, caci, a facut febra, incepand cu 38.6 si terminand cu 41.1; de aici au urmat convulsii febrile, cu frisoane si pierdere de constiinta; i s-au facut o multime de investigatii; cea mai grea zi ptr el a fost joi, cand i s-a facut punctie lombara;
acum e bine si speram asa sa fie;
nevasta-mea s-a speriat, a crezut ca-i moare in brate cand nu mai era constient (acasa, pana sa vina salvarea a avut prima convulsie cu pierderea constiintei); i-a dat eferalgan, sup novocalmin si l-a impachetat intr-un prosop ud cu apa rece; astea i-au mai scazut febra.
multumim lui Dumnezeu ca s-a terminat cu bine.


Tanno, saracutul de el...de ce a facut febra ? Ma bucur ca sunteti bine

Inainte de 1 Mai si Anastasia a facut febra, am ajuns la 39,8 din cauza unei otite externe si mi s-a parut ingrozitor.Noaptea facea febra, ziua scadea, noaptea iar facea.Pana la urma mi-au dat antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

off tanno asa a fost si nasicul meu de 18 luni acum 4 luni si ce spaima am tras ,dar pai voi ca parinti ai copilului



daca nu m-ati uitat de tot si vreti sa ne dati si noua un vot suntem aici http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.desprecopii.com%2FPOZECONCURS%2Ffolderview.asp%3Fbid%3D22%26folder%3DMomente%2BKlorane%2BBebe&h=3AQFovFNUAQHavT5vbYjjnQNqNRXJGDCcmQcjxSSbrWQsqA




poaza alt1 si alt 2

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Am gasit intamplator ceva interesant despre testosteron
nu m-am gandit niciodata sa pun astfel problema cu privire la el, culmea articolul vorbeste tocmai despre contraceptia masculina si cum nu stiu daca pot pune link, o sa citez doar :

"daca in sange sunt cantitati mari de testosteron, creierul este pacalit si crede ca exista sperma destula, chiar daca ea lipseste cu desavarsire. Primele contraceptive masculine create contineau aceste cantitati mari de testosteron, necesare pentru a pacali creierul."

bine acum nu stiu despre ce cantitati vorbim
voi ce spuneti de asta ?

testosteronul se afla in produsele naturiste prin Tribulus terestris

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

super-tare ,incep sa inteleg multe ,oare ce s-ar putea face ca sa scada testosteronul din sange si creierul sa nu mai fie pacalit ca intradevar sa se produca sperma nu doar sa creada creierul asta tamp?


a-ti inteles ceva din ce am scris?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Eu vorbeam f. serios
Multe din produsele pe care le iau sotii nostri contin si testosteron, chiar si cele naturiste
Ma aintrebam oare care ar fi cantitatea de testosteron care sa dea exact efectul invers scontat de noi
Poate de aici si spermogramele unde ne uimim noi ca in loc sa creasca numarul ...a scazut

asta daca e sa dam crezare articolului, eu tind sa-i dau

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ANI,si mie mi-e frica de produsele naturiste cu hormoni.dar incercam si cu multimaca,care contine tribulus terestris,adica testosteron.macar 2 luni.si continuam cu spermotrend.iar carnil mai ia vreo luna jumate si cred ca ne oprim.continuam cu vitamina E 10 zile/luna,cetebe 14 zile/luna si acid folic.

acum mai ia si polen o lingurita dimineata.dar nu o sa ia continuu.

nu stiu daca e tratamentul adecavat,dar facem si incercarea asta.numai Dumnezeu stie ce va fi.peste 3 luni repetam iar si daca nu va nici o imbunatatire nu mai avem ce face.sper doar sa isi revina nr ,sa nu mai scada.

Mergi la inceput