baietii mei...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

"mami, viau biatze"
"nu pot sa te iau, esti prea greu"
nu shunt gheu, tati e gheu, eu shunt doal mic "
( iar cel mic are la nici trei ani 103 cm si 19 kg !!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Alex e cel mai bun frate mai mare din lume...vreau sa zic BUN !!! daca il cert pe Ovi, ii ia urgent apararea.
"mami, el nu pricepe prea mult, ca are creierul inca mic, cand va creste mare ca mine, va avea si creierul mare si va intelege mai multe"

de fapt si smecheruta mic a invatat sa fuga la el cand e admonestat "ali, m-a cetat ashta mama meeeeaaaaaa!!,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

mi-am amintit de Ali, mai mic...vreo trei ani jumate...Primele dileme legate de moarte...dupa ceva discutii am ajuns la concluzia ca doar oamenii batrani mor, cand au peste o suta de ani. Dupa vreo alta 15 min...vorbeam cu totul altceva si imi spune "mami,stai linistita ca tu nu o sa traiesti 100 de ani..." dragul de el , cum m-a scos de sub incidenta mortii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ovi plimba o papusica prin casa, o legana, o culca, ii dadea sa pape...si il intreb
"ce nume are papusica ta?"
" ale un nume fiumosh, ca shi pe tine ...MAMA..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Ce scumpi sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

"Ovi,oare unde sunt papucii tai? i-o fi luat Zou?"
"Nu, mami. Zou e o zieba, el ale maini din picioaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ovi a varsat apa pe jos...si-mi spune "imi pale lau mami".
in timp ce sterg il intreb,"de ce nu ai fost atent?"....si-mi raspunde
"nu asa she shpune, de the atent,...she shpune: nu-i nimic puiule".

In alta zi varsa suc in patul din dormitor . si-l mai si intinde frumos pe cuvertura. Adun si pun la spalat...il cert si-i spun ca sunt suparata, apoi in camera lor, in pat, il intreb "cum te-ai gandit tu sa versi sucul in pat?".Iar el,da cu manuta peste patul lui si ma intreaba," uite, patul asta e cuiat,acum esti feicita ?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ovi are de mic o gena exacerbata a politetii, zic eu raspunde mereu cu multumesc, cu placere, sanatate, etc. printre primele cuvinte folosite intens a fost "mec"...multumesc.
In alta ordine de idei, din cauza problemelor de sanatate, anul asta am renuntat la gradi, dar ma gandesc sa-l duc din aprilie iar, sa ne fie mai usor la toamna.Acum stie ca gradi e inchisa, iar cand se va deschide va merge si el. Intr-o dimineata, s-a trezit f devreme si-i spun
" uite ai putea merge la gradi"
"gadi e inchisha , mami"
"acum e inchisa, dar cand se va deschide vom merge"
" oooo, multhumesc ca e inchisha "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Ovi e fan "art attack", poate il stiti pe Alex care face desene supra dimensionate cu diferite obiecte.
Ei, intr-o zi face si el la fel,"un chiocodil" pe parchet, in hol...insira tot felul de chestii, inclusiv telefonul meu, telecomadda, multe jucarii, haine, iar la final, un chilotel de-al lui frate-so din cosul cu rufe murdare si-mi spune "asta e ochiul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Ce scumpi sunt!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar


multumesc, ana!
Sunt la fel ca multi alti copilasi, dar, la fel ca pentru multe alte mame, pentru mine sunt cel mai frumos spectacol al vietii,iar fericirea si emotia unui cuvant sau a unui gest de-al lor nu se compara cu nimic pe lumea asta !!

Mergi la inceput