Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Cand am fost la analize asistenta mi a zis ca fiica ei a facut gemeni si ca baietelul nu prea a avut loc sa creasca din cauza fetitei care statea pe el, a recuperat dupa nastere ...e tare greu ptr ei...oare cum au loc tripletii mai ales cei care se aproprie de termen.....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, stai linistita, cedeaza durerile de la medicamente. Si pe mine m-a ajutat caldurica de multe ori. Mie de multe ori mi se pare ca sunt contractii, dar constat ca de fapt ma doare doar burta si trebuie sa merg la toaleta Contractiile cu adevarat periculoase sunt cele in care se si tuguie burta si te si doare ca la menstruatie. La mine doar cand au inceput sa fie si ritmice s-a declansat travaliul.
Ma intrebai de dormitul cu copiii, eu l-am alaptat pana pe la 4-5 luni exclusiv, a fost un copil tare agitat noaptea, imi era greu sa ma ridic de 10 ori pe noapte sa-l iau din patut, sa stau chinuita pe marginea patului sa-l alaptez. Asa ca am cedat si l-am luat in pat, mi-a fost mult mai usor, puteam sa-l alaptez si culcata sau doar
ma ridicam pe perne. Plus ca adormea la san si doar il aruncam la loc si mai trageam si eu la aghioase... Nu stiu daca schema va merge si la doi Nu recomand neaparat aceasta metoda, decat cand sunt mici sau daca alaptati, dup-aia se invata, al meu doarme numai cu ta-su acum

Irip, ce mama cocheta Las' ca-ti revii tu... dupa vreo doi ani Si la mine, cand stau pe stanga , ma loveste fetita pana ma misc...Deee, femeile...Eu am zile si zile, uneori motaie neincetat de ma sperie, nici impinsi nu se misca, alta zi se foiesc mereu... De obicei cand nu prea mananc se foiesc, la o jumatate de ora dupa masa, fac si ei nani Azi m-au batut rau

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

m-au lasat durerirle, multumesc pt suport
la mine nazbatiosul e cel de pe stanga si poate de aia s-a rasucit azi de multe ori, ca nu i-a convenit ca stau pe partea lui...dar ce sa-i fac, ça eu pe dreapta mai mult de 1-2 minute nu pot sta, ca nu respir bine. de reflux nu mai zic, ala e floare la ureche.

amary, pai normal ca te-au batut azi, ca esti nemancata.

stiti cumva daca se gasesc de cumparat scutece din alea din finet sau ce-o fi? as lua cateva ca sa am in cazul in care vor plange si vor sa se simta sarmalute, ca in uter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, pe tine de la cate sapt te-a chemat la control saptamanal? sau, mai bine zis, te-a chemat pana acum saptamanal?

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta am gasit un site al unei fabricute din Vaslui si au de toate cica din bumbac organic, acolo am vazut scutece din finet
http://www.harmatric.ro/nou-nascuti


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta, scutece de finet se gasesc la toate magazinele destinate copiilor. nu va fi o problema sa gasesti.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, de pe la 28 eu am insistat sa ne vedem saptamanal, cel putin eco am facut saptamanal. In caz de ceva, raspunde mereu la telefon.

Balanta, cum zicea si Irip, gasesti oriunde scutecele, ia-ti mai multe, nu sunt bune numai de infasat, ii asezi pe ele oriunde, pe masuta de infasat ca e rece la inceput, sunt f. usor de spalat si calcat mereu

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Neata fetelor,


cum va simtiti in dimineata asta?
balanta, au trecut durerile?
anabel, cum mai stai cu contractiile?
amary, ai reusit sa mananci ceva?


32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Buna dimineata,

parca ma simt mai binisor, dar aseara dezastru se apucase baietelul sa loveasca exact pe centru jos, aveam la intepaturi cred ca de la col nu stiam cum sa l fac sa se opreasca...el de obicei sta jos dar putin spre dreapta si se simte astfel.
M am speriat dar a trecut tare sunt curioasa cum arat colul meu....


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu sunt bine, multumesc
doar ca am pofta f mare de mancare si nu prea incape

Mergi la inceput