Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, sper ca lucrurile merg spre bine, imi pare rau ca ai avut pb. Maine 36 in cap wow!
Irip, pepene...yammi...au gust astua de se gasesc acum?

Hemoroizii fac parte din placerile sarcinii, am inteles ca putine gravi scapa de ele.

Maine avem si noi 19 saptamani in cap


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Brigit, sunt mai bine, slabita si fomista (rau). Dar ma abtin sa n-o iau de la inceput Si tu ai o superstitie cu nr. saptamani afisate? Oricum felicitari, ai trecut de jumatate...

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, am o groaza de superstitii, m-ai ghicit

Abia zilele trecute m- am incumetat sa iau pe mine o pereche de pantaloni pe care ii cumparasem in sarcina trecuta. Atunci nu am mai apucat sa ii port, dar acum evitam sa ii imbrac. Pana la urma pt ca toti pantalonii imi veneau fix i-am luat. Stiu, o sa spuneti ca sunt nebuna rau...


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, m-ai facut sa rad scriind ca nu stii cum te-ar fi controlat doctorul ieri. deci asa cu bagajul..ai fost harnica! pune mana si mananca sau tu vrei sa fii sexoasa in camasa in care vei naste. ( apropos de camasa data de la spital. cand am fost internata, erau cateva fete carora li se dadusera camasi " sterile" de la spital, camasi in care cu greu intrau burtoasele. erau asa haioase fetele incercand sa-si traga camasile pe ele.. )
brigit, la un numar cat mai mare de saptamani!!!!
cand am ramas gravida, mi-am luat rochite. era frig afara, dar ma gandeam ca voi fi o super diva cu ele in primavara. le-am purtat de 2, maxim 3 ori. in rest, tinuta de scandal in casa...
pepenele a avut gust..cred ca am avut noroc k am mai luat tzeapa si cu cirese, caise, piersici.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Amary felicitari mai ai un pic si ajungi la termenul pe care eu l am stabilit...imi pare rau ptr problemele tale vor trece ele...
irip vad ca esti vioaie, eu stau la orizontala si scriu ff greu la laptop, dar va citesc tot timpul...ma omoara contractiile astea....
si eu am mancat pepene abia astept sa mai scada pretul sa mananc non stop, mai rau e cu iesitul la toaleta.....


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, ma facurati sa "ma" rad

amary, cum adica pe perioada alaptarii ii tii cu tine in pat? detaliaza te rog

anabel , ai vorbit cu dr sa te treaca pe nifedipine? azi ai multe contractii?

eu sunt ingrijorata ca nu am colostru inca. daca n-o sa am lapte?
am tzatze mari degeaba?
cand l-am pierdut pe albert, nu mai stia dr cum sa faca sa imi opreasca lactatia, ca la eco se vedeau pline peste poate canalele...

personal, ma bucur ca gemenii ocupa loc mult in masina, ca nu o sa incapa si soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

haha, tare faza cu spatiul in masina pt soacra. la cum o stiu eu pe a mea se va sui pe masina sau isi va lega o rulota in spate si tot va veni cu noi.
nici eu nu am colostru, desi de sani nu duc lipsa..
anabel, pt constipatie incearca supozitorul cu glicerina. face minuni.
amary, tie ti s-a lasat burtica?

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, Irip hai ca m-ati distrat cu soacra. Vad ca si voi le iubiti Daca aud pe cineva ca se lauda cu soacra buna exista 3 explicatii: nu mai exista, locuieste la 10.000 km si se vad o data la 3 ani cateva ore sau respectiva fata e urmasa lui Maica Tereza.
Aoleo, nu ma mai inebuniti cu colostrul, cand o sa va vina nu-l mai opriti La primul copil a venit a doua zi, acum nici nu ma ating desi cred ca e ceva pe acolo, asta e ultimul lucru de care sa ma stresez...De obicei, daca aveti sani mari, o sa aveti si lapte...Eu dupa ce am alaptat 1 an jumate tot 2 butoni am, dar laptele vine oricum din glande, nu numai din tzitzi... Cine are lapte mult la gemeni e o fericita

Anabel, o sa ajungi si tu aici, stai linistita

Brigit, sa stii ca si eu aveam multe superstitii, dar culmea, eu atunci cand am avut probleme, am inteles ca am avut superstitii degeaba, ca tot ce a vrut soarta s-a intamplat. Asa ca m-am decis sa nu mai cred in superstitii, nici macar pe-aia cu pisica n-o am, am avut mai mereu pisici negre in casa

Irip, sa stii ca mi se pare ca s-a lasat mai tare acum dupa episodul cu vomitatul sau sunt sissi... Dar a coborat si fetita, se simte capsorul mai jos..

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, mie sa-mi spui cum faci de bei atatea lichide? care e secretul? eu nu pot k mi se umple repedea vezica si pana ajung la baie sigur am o contractie, plus ca imi vine inapoi stand in pat...

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

ca sa vedeti k exista si alta viata decat a noastra sa va povestesc de mama mea ceva. o sun dimineata si o intreb ce face. imi raspunde monosilabic si intr-un final imi zice ca vorbim mai tarziu ca se coafeaza...buuuun...astept...o sun dupa 4 ore, iar raspunde monosilabic si imi spune apoi ca e la pedichiura.... pai e frumos ce face ea cand fiica-sa e super naspeta?

32 &

Mergi la inceput