Scolari de Iulie - August 2004 * (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo mai dragilor!!

Tabara, tabara: ia spuneti cine vrea tabara anul asta? Stiu o tabara de sah la Costesti de Valcea cu 65 ron pe zi de copil, timp de 6 zile, dar copil autonom ca nu sta nimeni sa le lege sireturile...e cea mai ieftina pe care o stiu. In general toate taberele "obisnuite" variaza intre 1000 ron si 1200 ron pe 7 zile, iar tabere cu activitati speciale ajung la 1500 - 1600 ron.

eu am practic toata vara blocata cu diverse, pana acum mai am liber intre 22 iulie si 3 august

nici noi nu am terminat materia, al meu e ingrijorat ca ei vor fi singura clasa I care nu va termina literele mor de ras

azi avem programare la dintolog, sa vedem ce branza face aparatul ala de-a costat cat un BMX tare dupa cum zice fi-miu (mor cu BMX ul, ca-si doreste si eu nu pot sa uit cum a cazut in cap la rampa de biciclete anul trecut... daca-i mai iau si BMX ... ma pot numi mama incostienta cu acte)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

E de necrezut cat tupeu au tiganii astia! Nici in Bucuresti n-ar indrazni sa se comporte asa, i-ar lua jandarmii in duba de nu s-ar vedea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Nici Danu nu stie ceasul cu ace, doar ala electronic:P

Eu alaltaieri intr-un impuls de a bucura buburuza mica si racita cobza, isi dorea castile ei sa asculte la un mic radio, m-am dus pana-ntr-un centru comercial pe jos, pe ploaie, pt ca n-am gasit nici un taxiu disponibil, cam 2, 5 km dus si tot asa intors, in pas vioi. Acolo ce sa vezi, am gasit o gramada de roboti Hero Factory pe care-i colectioneaza Danu, mai ...la un pret...nici nu vreau sa zic, calitate buna, insa de 6 ori mai ieftini decat in Hypermarket la Real/Auchan/Selgros. Si nu e prima data cand constat ca mai nou, se gasesc in aceste centre comerciale jucarii bunicele la preturi muuuult mai ok decat originalele Lego. Asa ca de acum nu mai pun botul sa ii iau originale cand pot lua si co/pii foarte bune. Asa de bine se integreaza copia intre originale de n-ati vazut ! traiasca China !

Alice pe unde o mai fi, sa ne mai spuna ce mai face Gizmo ?

Roxana, eu daca as locui in CT, nu as rata nici un weekend la plaja, pe oricare din ele cred ca pe jos m-as duce :)) doar sa nu fie viscol


multumesc de urarile pt buburuza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Din pacate aici legea e in favoarea lor , daca ii atinge sai incearca sa ii stinga de pe starda isi striga drepturile , plus ca ei sunt cei care cer beneficii si li se da fara nici o problma.
Ce ma doare cel mai tare e ca nici o 'stire' buna care sa ne aduca un nume bun nu ajunge aici pe prima pagina a ziarelor ca astea.

Multumim pentru aprecieri la adresa micului cercetas !

Roxi - tu vrei sa imi faci in ciuda cu pozele ... stii ca nu am apucat sa pun un tricou anul asta ?
o sa ne scoatem pirleala cind o sa stam la vara la Rosu la 40C de o sa ne coacem , intre timp suferim !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Faza asta cu strigatul drepturilor si cu "sa nu ii atingem" nu cred ca o sa mai tina mult. Orice om care e prins ca se kk pe strada, mananca, doarme si altele ar trebui sa fie acuzat de "tulburarea linistii si ordinii publice" si bagat la zdup. Ce ma mira pe mine este ca au ajuns si acolo, de obicei preferau tarile mai calde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
cand am fost noi in afara de aia de pe Westminster bridge nu erau altii, nici macar in Marbel arch... cred ca isi tot gasesc locuri noi ca i-au cam haituit din tarile calde. oricum e ca naiba de nasol
Mani zau ca nu iti fac in ciuda....na ca si aici s-a stricat vremea de 2 zile. sa fim solidari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Aparatul nostru si-a facut datoria, muscatura e corectata dupa 6 saptamani!! Mai avem de armat la el inca 2 saptamani pentru a avea rezerva si apoi il blocam o perioada!!

In rest si noi ne luptam de 3 zile cu febra 39.5 fir-ar sa fie!!! Azi o sa-i dau antibiotic ca nu mai pot sa-l vad asa, azi noapte mi-a vomitat si nurofenul, de nu mai stiam ce si cat sa-i dau, noroc ca aveam si novocalmin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries, Victor e cu febra? eu peste 39 si il vad pleostit clar algocalmin. sper sa ii dai de cap! imi pare bine ca a fost ok purtarea aparatului, e super asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...si noi solidari cu Manieste o vremerece si ploioasa....felicitari pentru Alex
Am fost aseara la sedinta,ca de obicei doamna i-a laudat ca-s niste copii remarcabili din toate punctele de vedere...serbarea de sfarsit de an va fi scurta si la obiect,imbracati cat mai vesel si lejer si cu un coif pe cap pe care vor avea o litera....la sfarsit li se vor da diplome si premii pe care doamna le pregateste din fondul clasei....si pentru ca in clasa a II a vor avea nevoie de 6 auxiliare a propus sa comandam 3 in vara si 3 in toamna sa ne fie mai usor de platit....in rest pentru ca au terminat manualele si auxiliarele,de luni se apuca si licreaza din prima culegere de vacanta astfel incat in vacanta nu trebuie decat sa citeasca...cam asa fu la sedinta ca de obicei doamna de milioane si parintii de doi bani....s-a pus problema ca dupa serbare sa le cumparam un suc si o prajitura si cand sa hotaram ce suma de bani sa strangem au fost mamici care au zis ca fac ele gogoshi si nu mai stiu ce
hai sa avem o zi scurta si calduroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi Ce bine ca e vineri
Andries, ce veste buna cu dintzocii sanatate multa la voi
Rox, ce frumosi sunteti voi
Ioana, no comment, improtant e ca doamna e de nota 10*

Eu strang 20+6 x 25 copii (sper sa nu fie cu cantec), am capsat de dimineata in carnetelele de corespondenta biletelul fermecat cu explicatii (500 la doamna, cate 50 la profu de sport, praofa de english si religie, la pliculete); serbarea va fi simpla cu dat de diplome si atat, pt ca i serbam pe 1
Azi am luat baloanele si am personificat paharele de plastic Mai am de pregatit un cd cu muzici si neaparat sa pun melodia Nosa si sa vina odata ziua de 1
Giulik a declarat ca se imbraca in verde

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput