Scolari de Iulie - August 2004 * (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

gratis nelimitat la cartela temporara nu exista ai un trafic inclus la un anume pret, incearca aici:
https://www.vodafone.ro/personal/internet-oriunde/internet-pe-laptop-sau-PC/cartela-internet/index.htm#id2

ai PM cu tel meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutari si de la noi.
Andrea, ce ma bucur ca ati gasit bicla, sa o foloseasca sanatosi copiii si astept poze cu voi
Corina, cand veniti ? Cu masina sau avion ?

Azi la pranz imi suna mobilul, ceva numar, raspund si aud un strigat "mamiiiiii" :-) Eu cu mintea prea odihnita (mi-au si zis colegii ca sunt o imatura) o i-au cu "ce faci fata" :-) La care Giulik: "mi-am scos eu singura dintele" :-))) Si a cerut mobilul colegei (da, colega de clasa...una din multele) sa ma anunte si sa stea la taclale ...
I se balangane de 2 zile, cred ca a uitat si a muscat pana la urma din mar :-)))

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
a uitat si a muscat pana la urma din mar :-)))

Imi dai voie sa rad....
pai eu stiam ca Adam a cedat pana la urma si a muscat din mar...nu Eva ta cea dulce. Glumeam, pupam Giulia cea curajoasa.

Apropo aseara ne uitam pe pozele de la Busteni, mei parca erau mai copiluti atunci decat acum, si nu e decat un an aproape de atunci.

Ce spuneti mai facem o intalnire anul acesta, ca deja Adela ma intreba daca mai mergem la munte. Nu neaparat la Busteni, unde vreti voi, dar sa se mai intalneasca copiii si sa ne mai intalnim si noi.

Andrea, surprinzator s-a descurcat foarte bine, si culmea este ca luni a trebuit sa o ia pe Adela si pe o prietena a ei de la scoala. Le-a luat la noi si cand a sunat bunica fetitei au iesit impreuna la playground. Deja e a treia zi in care eu sunt la scoala pana la 7 seara si ele se descurca bine. De fapt norocul este ca este scoala foarte aproape, cateva minute de mers pe jos. Ca totusi am decis sa o dau pe Adela la scoala de cartier care este foarte buna. Nu am bani sa o dau la particular si ma simt foarte vinovata ptr asta. Noroc de copil destept ca altfel ma simteam si mai vinovata.
Mai am maine o zi aproape plina si apoi sunt in vacanta 2 saptamani.

Va pup si va urez sanatate la mic si la mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Daria hihihi draguta faza. si Patrick asteapta in dinte sa cada, ieri ganditor - "azi poate imi cade dintele la scoala...."
tocmai ce mi-am adus aminte ca nu si-a luat azi ceas... si avea lectie despre ceas. imi vine sa imi dau pumni. ca si eu am uitat, nu mai zic de el :(
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Si noi suntem la capitolul cand imi cad dintiipentru ca i se misca foarte tare doi incisivi de jos
Roxi lasa ca se descurca Pat si fara ceas....noi am bricolat duminica un ceas mare din carton,pe care-l poarta non stop in ghiozdan...oricum au terminat materia si la mate si la romana si acum sunt la recapitulari finale...ieri a fost la biblioteca si si-a facut permis de "mic cititor",era superincantata....deja citise juma de carte in clasa....la evaluare in educatie la mate a luat 98 de puncte din 100,sambata are la romana...azi avem sedinta cu parintii...ultima sedinta din clasa I...meii cand a trecut timpul asa de repede?
hai sa avem o zi faina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

vai Rox, doar nu te-ai suparat ? Giulik zilnic isi uita cate ceva :-) ba sa duca la biblio cartile, ba culorile si pensula pt pictura, ba cate un manual/caiet ... :-)
Polux , hihihi :-) aseara a declarat ca pana la 10 ani nu i mai pica niciun dinte :D
Ioana, super punctaj la mate !!! Succes la romana ! Si spor la sedintat :-)

Noi nu mai avem sedinta, eu trec maine pe la scoala sa capsez biletele in carnet de corespondenta, vom strange cate 20 lei + 6 lei pt sfarsit de an :-) De 1 iunie vom sarbatori copiii prin zi de kef la scoala :-)
Si noi gasiram onomastica fie`mi, pe 22 mai :-))) asa ca ii cinstim cu cornulete cu dublu cioco si sprite la doza cu pai ... ciudate doleante ale fie`mii ...

In rest ploua torential si e frig rrau, cupilu` tuseste si muceste cu mult spor :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Noi am avut sedinta..iar bani..40 de ron pentru bodyguard (anul viitor ), 30 de lei igienizarea scolii, 30 de lei fondul scolii...toti pana se termina anul scolar!..50 de ron excursie de 31 aprilie...

20 de copii din 32 merg in tabara cu dna..m-am simtit atat de prost ca nu pot sa-i ofer acesta tabara...ca ultimul om m-am simtit...
va las ca nu-s in dispozitie chiar ok..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

noi cu aerosoli si sirop de pin, behaim inca si mucim

oau, la noi materia nu e gata nici la romana nici la mate inca....n-au terminat inca literele. Cred ca le termina pana la finele semestrului...
Nu stiu cat timp de recapitulare le mai ramane, oricum la ei recapitularea e f importanta pt consolidare...

Olivia, nu te gandi la tabere, voi stati practic la mare....sunteti in posibilitatea de a merge pe plaja saptamanal, weekend de weekend, ceea ce noi nici nu visam. Si la noi se organizeaza tabara la miercurea ciuc parca, doamna s-a oferit sa se ocupe de organizare, insa eu cel putin zic pas, se pleaca cu trenul la 5 dimineata, se merge si cu autobusul si pe jos, inapoi trenul ajunge la miezul noptii in gara de la TM nord, se asteapta prin gari cel putin 3 ore din cauza legaturilor rele...acolo se sta la casute...deci nu, nu si nu. Dan oricum nu e curios de plecari de acasa inca, nu se simte pregatit moral si zau daca mi-e rusine de asta. Nu vad de ce ar trebui sa fie mai "dezghetat". Nu stiu daca se vor aduna cel putin 10 copii de la ei din clasa sa mearga, sunt inca mici si multi nu-s obisnuiti sa se descurce singurei. La sedinta cu parintii cand s-au insirat toate chestiile astea, parintilor le pierea curajul rand pe rand, asa ca pana in prezent nu s-au adunat nici 5-6 copii doritori. Cred ca nu se mai organizeaza nimic anul asta.

aici e vijelie nasoala, asta mica e suparata ca tre sa faca aerosoli de 3-4 ori pe zi pt ca are bronsita...deci nu putem iesi, ceea ce e ...greu de suportat

idem si Dan care s-a saturat doar de mers la scoala si acasa, vrea in parc cu bicicleta cel putin, sau la catarat....

hai s-avem sanatate si o zi mai relaxata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

nici vorba sa ma gandesc la tabara :-) la noi nici nu se organizeaza si zau ca nu mi pare rau, nu sunt pregatita inca :-)
Kim, te cred si inteleg, dar eu ma consolez ca timpul nu e pierdut pt nimic si nimeni !
Lia, sanatati si la voi ! Ati ajuns la doc, ce a zis ?

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

a zis ca bronsita acuta

Mergi la inceput