Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna dimi!

Raluci, sanatate multa va doresc!
felicitari pt prima zi de pp la olita

Licu, eu ies cu Alex fara pampers, s-a intamplat doar de 2 ori sa ceara pp la copacel. ii pun cand stiu ca nu a facut kk si urmeaza, el are program seara, cand ajunge acasa

Vlad de mami Di!

si puiutilor care au trecut de 2 ani jumate

o zi frumoasa si spor in toate, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Floricik, gata plimbarile in vacante de serviciu? cum fuse?



Gata plimbarile. Acum sunt la munca, pe baricade...si bonus mai sunt si singura saptamana asta In "vacanta" a fost ff obositor, s-a lasat cu ceva basici si rani pe la picioare... Ca astia de la hoteluri ne arata numai camere pe la etajul 6 apoi la 1...apoi SPA pe la subsol si alte nebunii...

Imi e tare dor de Ema...ff dor asa ca abia astept ziua de vineri sa ma urc frumos in tren si sa merg la ea. Tati vine abia sambata seara dar nu-l mai astept.

Legat de olita...uite de ex Ema nu face deloc afara dar am observat ca face cam rar. Adica trec ceva ore intre pipi. Oricum cel mai bine e sa o lasi in chiloti prin casa pana deprinde chestia cu asezatul pe olita. Cand vezi ca scapa pipi repede o pui pe olita sa faca restul acolo. In final daca vede ca mami tot insista cu olita o sa ceara ea singurica. Bafta.

Back to work. Sper sa revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

Mi-e dor de voi dar abia ma gasesc pe aici sa scriu 3 randuri

Licu, si noi puneam pampers la plimbari... mai ales ca procesul " olita " a prins contur la noi in iarna. Nu ne-a afectat:D. Adica renunta la scutec atunci cand e acasa
Incearca sa nu te enervezi cand va face pe ea... cu calm ii explici iar si iar ce s-a intamplat: " asta e pipi care te-a udat. as prefera sa facem la olita sa nu te mai uzi, ca e neplacut si pentru tine si pentru mine" si ii arati unde e olita si gata.... la un moment dat va colabora.
Teoretic nu ar trebui sa le amintim noi de olita. Acum, cand poarta scutec e responsabilitatea parintelui treaba cu pipi/kk. Daca scoti scutecul si o tot bati la cap cu olita va fi tot responsabilitatea ta...asta la nivel teoretic. Eu una am ales sa abortdez asa: ii aminteam din cand in cand ca astept de la el sa ma anunte cand vrea sa faca pipi ca sa mergem la olita si sa nu ne udam. Il responsabilizam deci pe el, dar... ii aminteam eu. Nu mi-a placut ideea de a-l tot duce la olita ca vreau eu sau cred eu...

Raluci-, pupam Cezarul sa ii treaca repede si mamica sa faca fata ( sigur face, ca de aiai e mamica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:




La multi ani Vladut !!!Sa ti se implineasca toate dorintele si sa fii rasfatat mereu de surorile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

diagnostic pui mic, rosu in gat cu ceva punctisoare, dat reteta cu antibiotic, dar sa nu dau inca si aerosoli, nu poate respira saracutul si doarme f agitat , sper sa treaca repede si fara antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Raluci , sanatate multa mezinului. Am vazut poze...ce mare s-a facut.

Ramo felicitari pt Lasa ca peste vreo 2-3 ani vine si fetitza

LA MULTI ANI VLADUT!! Mami de Vladut, ne e tare dor de tine.

Lyly ma bucur mult ca ti-ai gasit timp si ne-ai mai povestit de voi.

Gata pauza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
am terminat de facut bagajele.Pentru Geo o valiza pentru noi 2 una (amandoi) + jucarii si alte cele.
Am reusit sa pun poze .
Raluci fetita prietenilor nostri a fost internata dupa un rosu in gat soldat cu o infectie.Am vazut ca sunt cam frecvente cazurile sezonul asta.
Insanatosire rapida puiului mic.
Mai am treaba asa ca si ne auzim...(nu stiu cand.Luam laptopul dar nu cred ca il deschid)
o zi buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI DYMOMO!

Monis si noi suntem tot pe la capitoulul citit litere si daca vede la televizor litere scrise mari le citeste. Acum mai nou are litere cu magnet si le aseaza deasupra pe carte peste litere.

La olita nu am progresat deloc....dar imi schimb imi zice mama altu curat.....sau se mai pune imbracat pe olita sta cateva secunde si zice gata mama altu curat.(scutec)

De cateva zile avem mucisori ..e un pic infundat, stranuta mai rar, febra nu are. Eu nu i-a dat nimic...oare trebuia?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Am uitat RAMO felicitari pentru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ali, eu de obicei cand o vad pe Amalia ca ar da semne de raceala, nas curgator de obicei intervin repede cu oscilococcinum, ii dau cum scrie pe prospect de la primele simptome si reusesc cateodata, nu mereu sa fentam raceala. Cum e la voi nu mai e rost de dat oscilo, dar daca nu are febra si mananca bine, e vioi lasa-l in pace.

Mergi la inceput