Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Monica, ce mult mi-ar placea sa va vad!!!!! Doamne-ajuta sa nu ploua!!!!!!

Cine mai vine???? Sa duc un pic de munca de convingere? Miroase a flori de tei, canta cucul, mierla si restul pasarelelor pe care nu le-am mai vazut vreodata, sunt si 3 vacute cu 2 vitei pe langa casa noastra, avem pietris(in loc de nisip) in fata curtii, spatiu in curte si in afara ei , jucarii....si mergem sa cumparam ceva sucuri,fructe si biscuiti!

My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


Cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Noi abia am ajuns acasa, Alexa a dormit putin in masina, acum e in pat,sa vedem daca mai doarme. Oricum, noi va asteptam!

Ionela,astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stanucel imi pare rau sa aud ca treci printr-o perioada asa urata. Nu pot decat sa iti urez sa iti gasesti cat mai repede un serviciu si sa ai parte de cat mai multa liniste.
Lumi pe Danut a plecat tati sa il ia de la gradi si au program de plimbat o jumatate de ora dupa care sotzul are un spectacol caritabil la Polivalenta. Daca stiam mai din timp gaseam o solutie dar asa... Sotului ii vin invitatii la festival joi si stau pana luni asa ca e cam grea o intalneala pe 1 iunie dar am vrea sa incercam. Cu hotelurile enumerate de tine habar nu am. Noi mergem la Berlin Golden la Nisipuri despre care am auzit numai de bine. sper sa fie ok.
Noi suntem bine si desi ieri a fost zi de odihna azi la serviciu eram ff obosita. Inca nu mi-am revenit dupa noptile de nesomn si agitatie dar suntem pe drumul cel bun. La mine la serviciu e o perioada ff plina. Am ceva restante de rezolvat, ii tin si locul unei colege iar de pe 1 incepem salariile. Abia dupa 20 vine perioada mai calma desi incep concediile si noi suntem deja subdimensionati.
La multi ani Lili sa fii sanatoasa si sa ai parte de bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

La multi ani Lili!

Ancutza ma bucur ca Sabina e mai bine. Sanatate multa.

Stanucel imi pare rau ca ai probleme familiale.

Cam atat am retinut din ce am citit.

Mihai e tot la capitolul nu vrea la olita, nu vrea sa manance singur, rar cand bea apa singur in rest aduce cana sa ii dau eu sa bea apa. Nu pea intru pe forum lucrez foarte mult la serviciu pe calculator iar acasa nici nu mai vreau sa il mai vad .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Dymomo,nici nu m-am gandit din timp....cu vremea asta,nici nu stii ce se mai intampla....oricum, a trebuit sa fugim in casa din cauza ploii....si nici cucul nu a cantat
Cu siguranta se vor opri si ploile,si in zilele frumoase, va asteptam cu mare drag.

Pt 1 Iunie,asteptam sugestii....sau va asteptam la noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata!

??

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Neata!
Daca va intereseaza, chiar daca nu e pentru varsta lor acum.... Eu am luat-o.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/un-cadou-instructiv-si-distractiv-de-ziua-copilului-numai-cu-evz-982890.html

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hello, hello

am disparut cu treaba multa, revin cand ma mai eliberez.

pana atunci serviti de www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NScs_qX2Okk" target="_blank">aici va rog si apoi de www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FU5TMQs-XFo" target="_blank">aici




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

salut!

Si eu m-am intristat sa citesc atatea vesti rele. Condoleante, dymomo si raluci.

Multa sanatate Sabinutei, nu imi venea sa cred citind cat ati avut de tras. Sunteti mai bine acum? Ce insemnau acei corpi cetonici, pana la urma?

Angi, felicitari si bine ai venit pe lume bebe mic Andrei, sa fii sanatos!

Stanucel, of, Doamne, imi pare rau si de voi. Eu sunt foarte ingrijorata si intristata pt ca aud tot mai des in randul cunoscutilor mei de divorturi si despartiri...

Monis, multumim de filmulete, fff emotionante!

si mie imi sunt utile poeziile de la floricik ca si Ana sta gura casca sa auda povesti (povestite, nu citite!) si poezii si ii place sa i le tot repet. Intr-o zi a aranjat trei papusi pe jos, in linie, si-a tras un scaunel in fata lor si s-a apucat sa le recite o poveste, mi-a zis apoi ca ea era dna educatoare.

Am vazut ca a intrebat Lumi de Antalya. Pun aici ce mi-am salvat in ianuarie, cand ma apucasem si eu sa caut pt vacante:

Many: O sa-ti spun eu cate ceva din experienta noasta ulta-all- inclusive; In Turcia noi am fost in zona Antalia, in 2010 am fost in Lara, Hotel Rixos Lares, hotel de 5* eu as fi dat 4+, frumos complex, frumoasa plaja, poate un pic se mai poate umbla la servicii. Tot in Lara noua ne-a mai fost recomandat Delphine Palace, unde a fost Dana, dar in 2011 nu am gasit locuri in per. dorita. In vara trecuta am mers in Belek, Hotel Calista Luxury Resort, resort de 5*, eu i-as da 7*, am fost carcotasi, dar nu am avut cu ce. De la servicii, camere, mancare etc, totul la superlativ. In Belek, ghidul de hotel(am avut 3 ghizi) a zis ca peste Calista este Maxx Royal, descris ca fiind super, super excelent .
Rixos am obs. ca este in toate statiunile turcesti.
Despre sporturi acvatice nu se practica in resort, se cumpara o excursie de o zi si se merge spre Kemer, dupa un program bine stabilit, se serveste pranzul pe vapor, dar nu este recomandat cu copil mic, care are un program si care nu are prea multe de facut pe vapor. Anul acesta ni s-a oferit, contra cost excursie in Israel, de o zi cu elicopterul, pe langa excurie cu ghid si sofer in zona sau excursie ptr. scuba.
Ca sezon eu as recomandasf de iunie-prima sapt. din iulie sau sf. de aug-inceput de sept. In iulie-august caldurile sunt mult prea mari.

In Bulgaria am fost in Albena, fara copil, gashca mare si a fost ok, cu copil am fost in Nessebar la Hotel Nessebar Palace cica 5*, am fost in Ro la 3* care a fost mai ok decat cele 5 din Nessebar. Nu am avut ce face, plaja hotelului era intr-o padurice, unde trebuia sa mergi de la 6 dim. sa ocupi loc, iar teama cea mare erau niste scari ptr. a ajunge la plaja "publica" unde vesnic Vlad se impiedica. Nu aveai cu ce ocupa timpul, am incercat o excursie in Burgas si a fost o greseala imensa, am stat in coloane parca eram in decembrie in Buc. Mai multe nu mai spun ca nu as fi obiectiva dupa faza cu furatul banilor. Frumos ar fi fost orasul istoric Nessebar, daca nu se auzea muzica tare de peste tot si tarabele cu kebab/shaorma nu ar fi fost la tot pasul.

Dankutza: Noi fuseram aici
http://www.onyriaclarosresort.com/en/Onyria-Claros-Beach-Spa-Resort.aspx

Ne-a placut tare. Totul la superlativ. Singurul inconvenient ca am facut cam mult de la aeroport pana la hotel. Am aterizat pe Bodrum si de acolo am mers vreo 2 ore si jumatate cu masina mica. Ultimii 40km pe serpentine. Dar hotel, mancare, distractie super.

Si pe mine ma intereseaza deja pe unde sa ma duc la vara. Eu am pus ochii pe asta

http://www.concordehotel.info/


Licu, asa e, am scapat de jobul stresant si sper sa ma astepte numai zile bune de acum incolo. Acum ma pregatesc intens de plecare, caci noul job nu va mai fi in tara. Cu toate ca am sustinut sus si tare multa vreme ca eu nu as pleca din tara, ca am avut experienta asta si am tras concluzia ca nu e pt mine, uite ca de un an si ceva incoace gandesc altfel si o sa plec curand. Nu-mi vine a crede cum se sucesc lucrurile in viata...

Lili, la multi ani, cu multa sanatate! si cu multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Pentru mofturi la legume, mi-a dat Andre o idee:


Chiftele din legume la cuptor cu diferite forme, de exemplu forme de animale. In chiftelute pun tot ce am in frigider, uneori cu carne, alteori fara, obligatoriu cartofi ca le leaga, le fierb si le leg cu oua, apoi le trec prin pesmet si pun la cuptor.

Eu nu am incercat deocamdata reteta aceasta la Ana, dar sper sa aiba succes cand o sa o incerc. Pana una, alta, tot mofturici la legume e.

Mergi la inceput