Nasterea la Arcadia - Iasi (39)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

clau la cerazette poate sa nu-ti vina deloc cand iei pilulele sau poate sa-ti vina.Eu in aproape 1 an cat le-am luat nu am avut decat 3 reprize de sangerari (mai mult spotting)si asta in ultimile luni cand nu mai storceam lapte des.De mentionat ca imi apareau cateva pete mici si ma tineau vreo 2-3 zile.Nu aveam nevoie de absorbante.Imi era suficiente tampoane zilnice pentru ca nu era flux.Acum ca am terminat cu alaptatul si am trecut pe vechea metoda de contraceptie mi-a venit normal ca inainte de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut,

Claudia, trebuie sa te relaxezi, o sa te ajute mult.
Gandirea pozitiva face mult, si eu sunt la inceput, dar progresez incet :)
De mancat, mancam mai putin decat vrabiutele :)
Azi o sa incerc sa ii dau cartof normal.

O sa fac un capitol nou :)

[LE] E inchis capitolul si nu pot lua prima pagina :(
Melise poti face tu noul capitol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bam98 spune:

Claudia, si eu folosesc cerazette,iar menstruatie am avut 2 saptamani la inceput si am fost sfatuita sa nu intrerup adm. lor. De atunci, nu am mai avut probleme (au trecut 6 luni). Poate este trecator si la tine.

Va spuneam ca am fost sa-i fac testul Arianei pentru BCG (a iesit negativ ). Am sunat la Arcadia (am discutat cu d-na Ruginosu) dar trebuie sa astept w sau ziua de luni sa fiu contactata pentru revaccinare. Cica se desface o fiola pentru 7 copii . Cand am nascut erau doar 4 bebelusi, ce sa inteleg prin asta ca nu au facut bcg-ul ca nu erau 7 si a fost trecut in carnet doar ca sa fie trecut?

Apropo, la bilantul de 9 luni, la cantar stam cam prost 7.500 kg( in 3 luni a luat doar 700gr si 1 cm in lungime - 69 cm) Recunosc ca tata este la putere. Am primit observatii ca de ce-i dau iaurt facut in casa din lapte de vaca, sa astept pana la 1 an. Sotul a zis sa o pun la ingrasat Nici nu stii cum sa mai procedezi cu atatea informatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:


Multumesc din suflet pentru raspunsuri

Si eu am avut un spotting, astazi deja nu am mai avut,cum sunt la folia nr 7 si nu am mai avut ....

Bam las ca creste si bebe, dupa cum stii trebuie sa te ghidezi dupa bebe, daca e vesel,mananca,e de bine.
Cum faci iaurtul ,din lapte de vaca?
Eu nu ma risc inca la lapte de vaca de tara,am facut iaurt din lapte pasteurizat,nu UHT si mi-a iesit o bunaciune,akusi testez la ursulet.dar am pus smantana de casa,la urmatorul borcan ce pun ca nu mai am smantana de casa,oare pot folosi o ling-doua din iaurt?


Renoveaza parcul de langa mine, cica pe 1 iunie il redeschid, muncesc asti ....si azi cu tot cu sarbatoare, la ora 17 muncesc, ce i9nseamna campanie electorala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bam98 spune:

Claudia, cu toate ca mi-am cumparat aparat de facut iaurt de la HAPAX nu il folosesc. Iaurtul il fac intr-un ulcior si iese excelent. Dupa ce fierb laptele de vaca foarte bine il las putin la racit dupa care il torn in ulcior si adaug 4-5 linguri din iaurtul precedent. Il tin o zi la caldura dupa care il dau la frigider.

Ce marca de lapte ai luat pentru bebe, sau ce marca de iaurt folosesti? De ex. azi i-am luat fetei un iaurt de la muller si este bun la gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Bam am luat lapte de la Vio si a iesit ptr prima data super ok.
Pana acum i-am dat iaurt bio din Carefour care mie imi place si lui la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Claudia nu are incotro ANDREI ,ce sa faca si el ,mi-e ciuda ca ,cateodata adoarme la titi si eu trebuie sa-l pun pe cantar si-i stric tot somnul ,deci vreau sa zic ca ieri pe 24 de ore mi-a iesit 600 de gr la cantar ,deci mananca copilul ,deci mai am lapte ,si nu se pune problema ca nu e bun
Deocamdata a fost bine fara tati ,ne-am descurcat ,sa vad de acum in colo ,stiu ca mai e putin dar mie mi se pare f mult ,nu-mi place cand pleaca tati de acasa
Sa vedeti ce am facut ,am pus pe destop o fotografie cu sotul si in fiecare zi i-o arat lui ANDREI ,chiar is curioasa cum va reactiona bebe cand vine tati acasa .
ANDREI iar a papat la pranz un castronel plin ochi cu papica ,i-am pus niste spanac azi ,nu pricep ,copilul mananca bine ,de ce nu i-a in greutate ?,bine ca nu sta locului nici o clipa ,daca il las pe jos e jale ,sus -jos ,stanga- dreapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

[LE] E inchis capitolul si nu pot lua prima pagina :(
Melise poti face tu noul capitol?



Rezolvat!

>>>Continuare

MElise

Mergi la inceput