Biogenesis Fertility Center -35

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Imi cer mii de scuze, din pacate nu am mai intrat pe forum de ceva vreme. Am fost in santier iar muncitorii/anastasia/diversi furnizori extrem de neseriosi m-au epuizat complet.
Imi pare rau ca nu am scos panaramele cand ati avut nevoie de ele....

ajynx - imi pare nespus de rau, din pacate stiu ca nu exista nimeni si nimic care te-ar putea ajuta in momentele acestea. Este o pierdere teribila iar durerea este greu de exprimat in cuvinte.
Daca simti vreodata nevoia sa vorbesti cu cineva care intelege exact prin ce treci te rog sa imi dai un semn.....

Despre posibila trombofilie ce sa spun.....acelasi lucru s-a suspectat si la mine desi nu a reiesit niciodata din analize, Sarcina cu Anastasia am dus-o la termen cu clexane desi cea anterioara am pierdut-o sub tratament cu clexane. Oricum in cazul meu tind sa cred ca mai mult decat trombofilia cauza a fost incompetenta medicului ginecolog.

mady - imi pare rau, sper ca data viitoare sa fie cu noroc.

arianna - iti tin pumnii!

Va pup pe toate si va doresc numai bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Mady te pup si eu si te imbratisez! Da , baga-ma si pe mine pt primavara , se poate sa va parasesc?!
Va multumesc ca îmi sunteti alaturi!
Diancic ma bucur tare mult pt tine! La mine s-a v#259;zut la 24 de saptamani ca am probleme cu placenta baiatului,. Mi-au dat de ales: sa merg cu fata mai departe si sa pierd baiatul sau sa încerc sa ii salvez pe amandoi?! Si am ales sa încerc sa-i salvez pe amandoi! Si uite asa am dus sarcina pana la 27 saptamani, convinsa fiind de neonatologi ca au #537;anse mari sa traiasca! Ideea este ca dac#259; Doamne fereste aveai ceva se vedea la eco, deci tu eti ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Catalina te pupppp! Lasa ca scoti panaramele la primavara pt noi!
Ai dreptate , nu stiu cat a fost trombofilie sau doctor incompetent! Nici grecii nu sunt convinsi ca trombofilia ar fi cauza, dar nici macar nu mai conteaza! Ma bucur macar ca v-am regasit!
Diancic se pare ca la mine a vrut cu proaspeti si nu cu congelati iar la tine a fost invers!

Mady sa te refaci pt primavara,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

ajynximi pare ff rau .... ma bucur ca esti puternica si iti doresc ceea ce-mi doresc si mie si tuturor fetelor ...
Data viit. sa fie bine si bbeii sa fie sanatosi




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evoltie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

elly - acum am citit, imi pare rau, multa putere si mergem mai departe. Trebuie!

ajynx - promit, mama lor de puturoase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Elly tu tot la primavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Fetelor acum hai sa va spun d c eram convinsa ca nu s-a prins nimic ! In primul rand am plecat la Turci chiar cand mi-am inceput tratamentu , motiv pt care nu m-am putut prezenta la primul eco si astfel nu am putut vedea daca sunt suficiente doze initiale, apoi am intarziat la fiecare programare lucru pe care cand am facut FIV ul nu s-a intamplat, iar eu de obicei nu intarziiiii; endometrul meu care era 10 fara tratament de data asta abia a crescut pana la 8.3 cu doza maxima; desi eu am spus ca vreau aceeasi echpa ca la FIV , embriogul nu a putut sa vina si astfel am hotarat sa faca Mihaela -bioloaga toata procedura, mihaela care in ziua ET-ului s-a imbolnavit deci nu a venit. Apoi din sase embrioni care inainte de congelare erau toti de calitate A , au ramas doar doi -A si B. Aaaa si ca niciodata uitam sa-mi iau tratamentul, adica il luam dar nu la ora exacta. Deci poate credeti ca sunt nebuna dar am stiut ca asta o sa fie finalul! Probabil ca inca nu eram pregatita , sau organizmul meu nu era pregatit pt asa ceva si Dumnezeu a tot incercat sa-mi arate!
Hahahahh, hai ca sunt nebuna rau! Dar la PRMAVARAAA o sa fie bine fetelor!!! Nu stiu ce o sa ma fac cu Gigeii lu' barbata-miu care lipsesc cu desavarsire, abia au gasit 12 la primul FIV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina le-ai lipsit la fete , dar sigur la anul "panaramele" vor purta noroc
Eu am reusit cu echipa romana la aceasta clinica; dar dr greci au fost mereu informati si au decis in cazul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Catalina .. multumesc
Nu sunt ff suparata ...
Si sa fiu sincera nici la primavara nu-mi pun mari sperante ... deoarece eu cred ca ovocitele mele genetic sunt de calitate ff proasta ... si nu stiu daca se poate face ceva ...
Dar sotul meu vrea sa mai facem o incercare ... desi eu as prefera ovocite donate ..
Eu cred ca sotul vrea ca ai nostri copii sa ai genele mele ... ca-s puternica .. (caci vreau 2-3 copii )
Dar eu nu cred ca va fi o problema sa se transmit copiilor curajul si forta mea ... chiar daca genetic nu-s ai mei ...

Oricum vom vedea ...

Si daaa Ajynx la primavara sunt pe metereze alaturi de voi ...
Mada
Mihaela B




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evoltie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Elly, imi place despre sotul tau! Bine a spus ca trebuie sa mai incercati cu produsele voastre! Si in afara de asta la primavara o sa reusimmmm cu toatele! Mie anul trecut tot primavara mi-a reusit! Primavara infloresc bobocii!
Catalina de data asta te iertam cu lipsa panaramelor dar la anu ai sfeclit-oooo!

Mergi la inceput