V-a crescut piciorul in timpul sarcinii?

V-a crescut piciorul in timpul sarcinii? | Autor: Lo_li_Ta

Link direct la acest mesaj


Vi s-a modificat masura la pantofi? Daca da, ati revenit dupa la masura initiala sau ati ramas cu alt numar? Printre apropiate am auzit cam toate variantele, dar voiam asa, un sondaj mai amplu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Da, un numar. Deocamdata nu au scazut (6 luni de la nastere) sincer nu cred ca mai scad...
La urmatoarele sarcini o fi la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

cred ca mai degraba se umfla decit sa creasca. eu port 38 si in ambele sarcini am trecut la 39. ba chiar nici in 39 nu mai intram la final. acum sunt din nou la 38, dar ii port si pe aia 39, asa mai larguti un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Si eu port 39 desi inainte aveam 38 si nu am mai scazut la marimea initiala. Dar mai degraba cred ca am ramas cu picioarele umflate, ca si la glezna se vede, lungimea cred ca e tot de 38.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

purtam 37, am ajuns sa port 39-prima sarcina.acum am ramas, dupa aproape 3 ani, la 38.


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Tare trist ce spuneti voi aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Tare trist ce spuneti voi aici



nu e asa tragic. poate doar daca porti deja 40.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu. pacat. pentru ca-s intre numere. prindea bine juma de numar in plus :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Tare trist ce spuneti voi aici



nu e asa tragic. poate doar daca porti deja 40.


Da, asa este. Mi-a crescut la fiecare sarcina cu juma de numar si s-a si latit piciorul asa ca am ajuns din 39-40 sa port 41 curat. La 5 ani de la a doua sarcina nu mi-a scazut nimic Nu cred ca mai revine la dimensiunea anterioara. Asta e!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

cred ca ajuta sa porti niste talonete de suport. fiindca nu creste piciorul ci colapseaza arcul piciorului sub greutatea crescuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Purtam inainte 38 (la unele cizme/bocanci chiar 39).
In ultimele 2 luni de sarcina (la ambele sarcini) am purtat cam 39 ,dupa care am revenit rapid la 38,deci se latise piciorul doar de la apa retinuta.Poate are legatura si cu kg ramase in plus dupa sarcini? Ca eu la ambele am ajuns in nici juma' de an "la loc comanda" la greutatea initiala,desi de ambele dati am pus cate 20 kg pe mine.

Mergi la inceput