V-a crescut piciorul in timpul sarcinii?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Aoleu! Dar celor care aveti mai multi copii, v-a crescut la fiecare sarcina?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Lo_li_Ta la mine cresterea e dupa 2 sarcini. Dar am asa un gol de memorie, nu pot sa imi aduc deloc aminte cat am putrat intre sarcini...nu stiu daca a crescut la fiecare sarcina sau doar la a doua...

Cora nici producatorii nu stiau ca e masura de adulti. Era o adevarata provocare sa gasesc pantofi cu toc marimea 35.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mie da, la fiecare sarcina. Speram sa scap dupa prima ca oricum nu stateam prea bine, dar n-a fost sa fie.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

confirm! dupa fiecare sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Sunt singura careia i-a scazut? Purtam 40-40.5 inainte de sarcina, ma pregatisem moral pt 41, imi luasem chiar si niste balerini comozi, pe care insa nu i-am purtat niciodata pentru ca imi pleoscaiau in picioare.

Acum port 39 sau 39.5, in functie de producator. Lucky me, ca tare greu se gaseste incaltaminte de dama frumoasa peste 40...



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

boticelina lasa, ca nu e chiar asa...toata incaltamintea mea dinaintea sarcinii era nr 40 si crede-ma ca aveam majoritatea pantofilor/sandalelor cu toc, modele frumoase, elegante, feminine.
Si nici acum la 41 cat port nu ma pot plange. Daca vrei, exista firme, de fapt majoritatea firmelor de renume si care se respecta in general, fac incaltaminte nr mari frumoase/elegante. Iti inchipui cumva ca Brigitte Nielsen isi face pantofi pe comanda sau are propria fabrica? eu nu cred...
Asa ca sa nu generalizam

singura mea problema e ca acum eu nu mai am voie sa port pantofi cu toc si ce mi-ar placea mie la nr 41 e cu toc...dar ma voi adapta si la modelele cu talpa joasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Inainte de sarcina purtam 36. Acum port 37 si la o singura pereche am 38. Dar e decalat...

Si ziceti voi ca la fiecare sarcina mai creste un numar??? Zic ca si prima data...Neah, nu cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu vreau sa vina Fomalhauti, ca stiu ca are multi copii, si sa ne spuna la a cata sarcina se opreste cresterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ma inscriu si eu in randul celor care au piciorul mai mare dupa sarcina, de la 36-37 la 37-38 (in functie de firma, calapod etc).
Cum nu ma bate gandul unui alt copil, cred ca va ramane piciorul la aceasta marime.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mie nu mi-a crescut deloc, dupa 3 sarcini am tot 36. Nici nu am luat f mult in greutate in sarcini, poate si asta influenteaza.

Mergi la inceput