Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cu gandul la cirese, capsuni..ma duc la culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

azi am inceput operatiunea "fara degetel" asta pentru ca degetul mare e rosu tot, sper sa nu apara vreo infectie ceva ca arata groaznic pana acum a inteles, a plans putin ca si-a dat seama ca nu mai are voie, dar nu l-a mai bagat, vedem diseara la nana....maine musai sa ii iau lacul ala dela sensiblu, macar sa nu mai fie tentat...nici nu stiu cu ce sa ii dau la degetel sa apara Doamne fereste ceva, crema de galbenele, bepanthene, ce e bun?

dupa amiaza am fost in IOR si andrei a vazut o fetita si a fugit sa se joace cu ea...fetita cum l-a vazut a sarit la bataie bunica=sa hop pe fata si i-a tras vreo doua ca ce a apucat-o...pai cum sa nu o apuce daca asta primeste, mi-a fost asa mila de ea ...andrei mi-a aratat buba, ca l-a strans tare de manute, dar apoi s-a dus sa se joace cu fetita, ba voia sa ii dea si o floricica

azi asa frumos ne-am jucat, ne-am iubit, am un drag si un scump de baietel

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, Rodi, Vlad a ramas cu soacra, s-a distrat bine. Acum il culc, e rupt. Asa imi e de drag de mooooor! La culcare ii cant "nani, nani, puisorul mamii" si zice si el deodata cu mine "nani, nani, so mamii". Asa imi place. Mai cantam la culcare un elefant se legana si mi/am pierdut o batistuta ( adaptata cu ma cearta mamica-in loc de ma bate mamica) si v canta cu mine, finalul de vers, asa-mi place!!! E atat de scump copilul asta! Ce minune mi-a dat Dumnezeu si cata implinire imi poate aduce! Stie unde tin biscuitii si se duce la sertar, deschide si zice milos "dai?" ma topesc!!! I-as da o mie de pachete, asa fain zice. Dar nu ii dau.. Ii spun ca acum nu, ca imediat luam masa. Si il duc la altceva. Nu e incantat, este cand maraie, dar e intelegator totusi. Vai scumpi is la varsta asta!!! No, de acum sa mai stau inca 2 ani acasa si nu m-as plictisi deloc.

Mi-e tare groaza de mers la munca- mi-e groaza si de acomodare, dar mai ales de program. Dr apoi ma gandesc la Rodi ce program infernal are ... Offf! Tare ma macin cum sa fac sa ies si io la 5 de la un job, vreau sa stau si io cu piticul meu!!! Dragul el, e un ingeras pe pamant, e vesel, sare ca un iedutz, canta, danseaza, e asa fericit! Si imi umple sufletul de bucurie si de niste sentimente grozave. Simt ca iubesc intens mereu!

Racusor, pupam cumintelul de Andrei! La degetel a patit ceva? Sau de la supt?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cris, ce drag mi-e de tine cand ai atitudinea asta . vezi ca a iesit soarele cu adevarat si la voi? de-acum sa tot faci copii .

mie imi era drag de voi cand citeam ca ati inceput lucrul si timpul petrecut cu copiii, chiar scurt, era de calitate! ca eu stiam ca la mine va fi pe dos . timpul va fi si putin si... hm, no, asa cum e . cu Isa calare pe mine mereu si la baie si la bucatarie si pe terasa (si acum ...) si cu Maria vorbind intruna despre cum a trecut ziua si despre ale ei. de multe ori raspund mecanic sau ii spun ca vb mai tarziu dar... mai tarziu ea doarme. si uite-asa mai trec zilele si imi tot promit ca maine va fi mai bine . noroc cu duminicile si serile cand tati ma scuteste de toate doar sa stau cu ele 2 ore. asa de repede trece timpul




Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, ce face burtica frumoasa? V -ati gandit la nume?

Au aparut si capsunii romanesti, are soacra-mea de vanzare, mici si dulci ca fragutele.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, ce face burtica frumoasa? V -ati gandit la nume?

Au aparut si capsunii romanesti, are soacra-mea de vanzare, mici si dulci ca fragutele.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


ce ma bucur cand citesc ca esti fericita si linistita Chiar meriti sa fii asa la ce om deosebit esti Cred ca esti fericita si ca e sora ta pe langa tine si plus ca vine si mamica ta draga

Noi suntem bine...bebelina misca dar mult ...mult mai discreta ca Tudor ...Nici nu imi vine sa cred cat de putin a mai ramas pana o voi tine si pe ea in brate.....Singurul lucru de care imi este groaza este ca voi fi despartita de Tudor cele 3 zile cat voi sta in spital.....dar incerc sa nu ma gandesc la asta.....
In seara asta am fost pe la Kiabi si m-am uitat la hainute de nou nascut....Doamne ce mici sunt......Am uitat atat de repede cat de mic a fost si Tudor......Am deja emotii la gandul intalnirii cu motul cel mic de fetita

La nume nu ne-am gandit inca dar stiu sigur ca al doilea nume va fi Andreea....sa se serbeze si ea in timpul anului scolar ca si ea fiind nascuta in august nu se va bucura sa duca bomboane la colegi (eu tare am suferit pe chestia asta... )

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna seara gagici
Eu lucrez un pic, ca azi l-am sarbatorit pe Dani ( sotul Ramonei) si nu am stat pe acasa deloc, si acum recuperez.
A fost iarasi nebunie, cu piscinute, topogan, etc. S-au distrat picii pe cinste. Si noi, bineintels, pe langa ei...cand nu striga vreun parinte, sarea celalalt " nu, stai, nu-i voie, lasa-i si lui jucaria, nu va bateti, nu-l calca, etc"

Eu astept ciresele alea, negre si mari, si dulci. Capsuni nu am luat inca, ca nu am poftit si am tot intrebat in stanga si dreapta daca sunt bune, nu am primit raspunsuri prea favorabile, Raul nu stie ce sunt...asa ca inca nu am mancat.

Raul canta toata ziua " Bate vantul frunzele". Bine, ca eu inteleg clar numai primul cuvant-bate- apoi devine neinteligibil, dar imi dau seama dupa cum face cu mainile si dupa linia melodica ce canta el acolo...Artistul lui mama!!!

Va doresc noapte buna si linistita

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

La multi ani pentru sotul Ramonei!

Ce frumos va distrati voi acolo....Bravo fetelor pentru asa gasca

Paula nu mai vorbi de "ciresele alea negre si mari, si dulci" ca mai sunt gravidute prin delfinariu si poftesc la ele.... (Am glumit dar sa stii ca si eu le astept ....dar la un pret rezonabil nu asa cum apar la inceput cu 12-15 lei/kg )

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Paula nu mai vorbi de "ciresele alea negre si mari, si dulci" ca mai sunt gravidute prin delfinariu si poftesc la ele.... (Am glumit dar sa stii ca si eu le astept ....dar la un pret rezonabil nu asa cum apar la inceput cu 12-15 lei/kg )


si eu poftesc la ele, mai ales ca aici ciresele apar si se mentin la pret nerezonabil toata perioada lor (mult prea scurta...)

noapte buna, delfinariu

PS: is la a doua tura de lp , si eu care speram la o noapte dormita biineeee


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata cu

nu mai e chiar ora 6

culcatul de aseara a decurs minunat fara degetel. bine, s-a culcat la 11.30 in loc de 10.30 dar a stat si a povestit tot timpul,saracutul are un tic cu degetelul si tot nu stia ce sa faca cu manutele, asa ca le ducea la frunte, peste cap, ma lua de mana ,dar s-a tinut tare ca stia ca are buba, asa ca a tot vorbit, bine putin stalcit fata de ce scriu eu mai jos, dar tipa tare tare si cu accent pe cate o silaba :

"un deget are buba, unul nu are, unul e rosu, unul e alb, sa plece buba departe departe cu trenul, cu avionul, cu uci uci (tot trenul) in parcul mare, la du-te vino (adica leagan)...." si tot asa a tinut-o vreo ora jumate pana cand a adormit

imi e groaza de luni, cand plec la serviciul, ca asa se linistea el cand pleca mami

cris ce imi place cum vorbesti de vladut , esti minunata

baby burtica cu fetita discreta

Rodi off, imi pare rau ca muncesti asa de mult

asa si Andrei, ca Iza, cand ajung acasa e numai dupa mine (exceptie cand e vreo bunica la noi), dar in weekenduri stam mult impreuna si e asa de linistit si asa frumos petrecem timp impreuna

o duminica linistita si frumoasa

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput