FIV 301

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Many pe tine nu te-am pupacit,asa ca ai bonus
o zi buna

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

Many pe tine nu te-am pupacit,asa ca ai bonus
o zi buna

c`est la vie,pas le paradis





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Neatzaaa
Daniela bine ai revenit , bine ca ai bateriile incarcate, am tras cu ochiul la "babute" te astept cat mai curand cu vesti suuuper megaa bune.
Many
Cameline sa vii cu beta maree. Sa fie cu noroc.
Puup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

sunt de la fiv sibiu, dar acolo e multa liniste zilele astea si am nevoie de unele raspunsuri/incurajari.
am o infectie cu ureaplasma tratata cu doxicilina eu si sotul.
am refacut analizeze dupa terminarea tratamentului si surpriza: infectia e si mai mare, iar substantele la care mai reactionez nu se mai regasesc in medicamentele de pe piata din Romania.
voi v-ati confruntat cu asa ceva? ati avut probleme in a ramane insarcinate din acest motiv?
dr.I mi-a recomandat sa schimb laboratorul, asa ca nu stiu unde sa merg, in Sibiu sau Cluj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HakunaMatata spune:

daniela, many, multumesc pentru sprijin, într-adevar cuvintele sunt goale. nu avem de alse, viata e o succesiune de reusite si nereusite, dar depinde numai de noi sa vedem partea buna a lucururilor.

Cameline, stai linistita si incearca sa gandesti pozitiv, sper ca embrionii tai sa ramana cu tine si sa vii cu beta mare. dupa cat timp faci testul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismoni

sunt de la fiv sibiu, dar acolo e multa liniste zilele astea si am nevoie de unele raspunsuri/incurajari.
am o infectie cu ureaplasma tratata cu doxicilina eu si sotul.
am refacut analizeze dupa terminarea tratamentului si surpriza: infectia e si mai mare, iar substantele la care mai reactionez nu se mai regasesc in medicamentele de pe piata din Romania.
voi v-ati confruntat cu asa ceva? ati avut probleme in a ramane insarcinate din acest motiv?
dr.I mi-a recomandat sa schimb laboratorul, asa ca nu stiu unde sa merg, in Sibiu sau Cluj?


Nu stiu cum sa te ajut, dar sa stii ca si eu as schimba laboratorul
Nu stiu daca aceasta infectie impiedica implantarea, eu stiu un caz care din acest motiv, zic dr., i s-au rupt membranele pe la 26-27 sapt. fatul nu a trait. Asa ca parerea mea este sa faci totul ptr. a te asigura ca fondul este sanatos ptr. o sarcina. Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela73 spune:

Cameline , sa dea Dumnezeu sa fie bine de data asta. Tot la Athena ai facut??? Am vazut ca au fost si ei acceptati in programul FIV. Am crezut ca ai renuntat cand am vazut ca nu ai mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

crismoni
si eu am fost in situatia ta si am facut tratament cu unul din medicamentele la care organismul era rezistent conform antibiograma pentru ca medicamentele recomandate nu se gaseau pe piata romaneasca.
Rezultatul a fost ok , ureaplasma tratata.
Este adevarat ca infectia o mai avusem o data si am tratat-o la fel.
Si sfatul meu este sa tratezi ureaplasma si apoi sa faci un plan de bataie.
Sanatate !!!
castelana
ce placere sa te "intalnesc" din nou.
Iti doresc din suflet sa-ti mearga toate ca pe roate.

Tututror fetelor multa , multa bafta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Multumesc fetelor de sustinere. Da, tot la Athena am facut. Beta o fac luni pe 28 mai. Vai parca e o vesnicie pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

De cateva ori pe zi trec de la extaz la agonie. Va fi groaznic pana pe 28. Ma agat de orice semn cu toate ca stiu ca e mult prea devreme si nimic nu e relevant la cati hormoni bag in mine, doar testul e sigur.

Mergi la inceput