Copii romano-catolici - Prima Impartasanie ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Cel mai bine vorbesti la biserica de care apartii. La noi tot la fel, in august face 8 ani si cand incepe scoala il inscriu la pregatire.
Eu cred ca e exact varsta potrivita, al meu mereu ma intreaba de Dumnezeu, moarte, ingeri...
Si eu pierdusem contactul cu biserica, dar de anul asta am reinceput sa merg duminica, pentru el. M-am simtit exact ca fiul risipitor intors acasa la tatal lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, noi vom face in iunie Prima Impartasanie. Am inceput pregatirea din toamna. Are 7 ani si 5 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ma scuzati de offtopic!
Crinuta, au trecut 7 ani ma?Pfuaa ce batrana sunt! Si felicitari pentru Rayan crestinul!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Ma scuzati de offtopic!
Crinuta, au trecut 7 ani ma?Pfuaa ce batrana sunt! Si felicitari pentru Rayan crestinul!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea




Da Valentina. Au trecut si nu-mi dau seama cum au trecut atat de repede. Absolvim in curand clasa I.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

La noi se face, traditional, in clasa a II-a, sau dupa ce copilul implineste 7 ani (trebuie sa stie sa scrie). Baiatul meu a inceput pregatirea in toamna, iar in iunie va avea Prima Impartasanie.

Mirul si Confirmarea sunt unul si acelasi lucru. Cand am facut eu Mirul am primit o hartie tip diploma pe care scrie "Amintire de la Confirmatiune" cu data, locul, numele preotului paroh, etc.

Mergi la inceput